Gitara elektryczna

Daniels

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,
mam zamiar kupic sobie gitare
elektryczną i się nauczyć grać.
Tylko mam mały problem jaką
gitare kupić? Czytałem że dobre
są gitary firmy CORT a i czy mógłbym
kupić taki zestaw:

http://allegro.pl/cort-cgp-x1-bks-swietny-zestaw-gitarowy-od-ss-i1704723796.html

Głównie chodzi mi o gitare,
czy model w tym zestawie(CORT CGP X1 BKS)
jest dobry.Chciałbym również wiedzieć
jak często się wymienia struny i
czy to jest trudne.
Proszę o pomoc.
 
D

dan38

Guest
a może warto rozpocząć od gitary klasycznej, potem spróbować elektrycznej?
Podobno gitara klasyczna mówi prawdę o muzyku...W elektrycznej może rozpraszać różne efekty i zapomina się czasami o...muzyce. Gdy kupujesz gitarę elektryczną, warto dobrać ją do swoje dłoni, ja np nie mogę grać na bardzo wąskich gryfach.
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Jeśli chcesz grać na elektryku, a nie masz na niego pieniędzy jak na razie dobry na początek będzie akustyk. Jak cię stać na elektryka to go bierz. Tyle, że nie polecam takich zestawów jaki podesłałeś. Porządny piec kosztuje ze 5 stów nowy. Jaka wychodzi wartość gitary zakładając, że piecyk taki jest? Dobrze kupić używany piec, że tak powiem już rozgrzany. Jak znasz jakiegoś nauczyciela to może ci załatwić nawet dobrą gitarę.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Też myślę o kupieniu gitary elektrycznej. dan80 czyli o mnie świadczy, ze sie nie nadaje? Bo jakoś mi nie przypasowuje jej dźwięk (klasycznej i akustycznej), bo lubie ostre brzmienia.
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Nie przejmujcie się obiegowymi opiniami,że trzeba zaczynać od gitary klasycznej/akustycznej. Ja akurat tak zaczynałem,ale kilku znajomych gitarzystów od razu zaczynało od elektryka i czuli się w temacie całkiem dobrze:) podstawa to nie kupić szajsu.
Jak na pierwszą gitarę mogę śmiało polecić Corty z rodziny X (X4-bardzo udana) albo Washburn.
Wystrzegajcie się wszelakich Epiphone'ów czy Strato za 200zł , bo zwyczajnie większość nie trzyma stroju dłużej niż 10 minut, co potwornie drażni.
 

mo_ni_ska

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
blackkeys napisał:
Ja mam tego corta x1 i też dobry jest
Na sam początek proponuję zajęcia w profesjonalnej szkole muzycznej np.: [/usunięto] tam znajdziesz bogatą ofertę zajęć i instrumentów na których możesz doskonalić swoje zdolności. Zajęcia z gry na gitarze elektrycznej również są tam dostępne.
 
Do góry