Gitara dla początkującej

cizia_a

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpackie
Hej.
W ostatnim czasie postanowiłam że nauczę się grać na gitarze. Jestem w tym zielona.. :niepewny: Czytałam już wiele opinii na temat różnych gitar. Mój budżet nie jest z byt wielki bo zaledwie jakieś 400zł :smutas: .( co nie pozwala na kupienie zbyt dobrej gitarki). Z tego co wyczytałam to na gitary typu EverPlay i tym podobne szkoda wyrzucać pieniędzy, znalazłam pewną gitarę: Yamaha C30. Z wielu komentarzy wywnioskowałam ze za taką sumę to jest najlepsza gitara klasyczna na rynku. Czy wy tez tak uważacie może ktoś z was ma taka gitarkę, a jeżeli nie to jaka gitara klasyczna byłaby dobra dla początkującego?

Tutaj znalazłam pewną aukcje z tą gitarą:
http://allegro.pl/item1035175685_gitara_klasyczna_yamaha_c_30_m_mega_gratisy_p1.html

Opłaca się?

Proszę o jakąkolwiek pomoc :)
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Temat trochę przedawniony jak widać i nie ma żadnej odpowiedzi, także... Może ja spróbuję doradzić.

Jestem początkującą w sprawach gry na gitarze, niedawno dostałam gitarę klasyczną, akustyka nie chciałam, uznałam, że klasyk będzie dla mnie odpowiedni. Tą gitarą jest Alvera ACG100 BLACK i przyznam szczerze, że opinie na temat tej gitary są podzielone. Niektórzy twierdzą, że jest ona bardzo dobra, dla tych, którzy zaczynają grać i nie chcieliby wkraczać na pola droższych i innego rodzaju gitar. Bardzo dobre wykonanie i brzmienie, przynajmniej takie jest moje zdanie na ten temat. Ja jestem z niej zadowolona.
Co do Yamahy... Moja kuzynka ma ją i sama na niej grałam, wypróbowałam ją. Może trochę różni się brzmieniem od Alvery, ale moja gitara, którą posiadam, uważam, że jest dla mnie dobra. Różnica ceny pomiędzy Yamahą i Alverą wynosi jakieś 150zł.
 

xXxmistrzuxXx

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
30
na początek radził bym akustyczną (pudło) a struny założyć te plastikowe (nie bolą tak palce) gdy już pograsz trochę i będzie ci coś wychodzić to wymienisz na lepszą bo po co kupować dobry sprzęt jak po paru tygodniach lub miesiącach stwierdzisz że nie jesteś do tego stworzona
 

Mental

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Xmistrzu nie wiem gdzie ty widziałeś plastikowe struny zapewne w jakimś sykway'u ale wydaje mi się ,że chodzi ci o struny nylonowe.
Jak widac temat i tak już padł ale co mogę to doradzę.Nie polecam zakupu gitar klasycznych brzmienie jest strasznie delikatne co ma swoje zalety ale też straszne wady (nie pograsz sobie na ognisku bo towarzystwo cię przekrzyczy).Bardziej bym doradzał zakup jakiegoś akustyka jeżeli chodzi o modele z najniższej półki cenowej to najlepiej spisuje się Morrison 305,mówiąc o początkującym graczy radziłbym wymienić struny na cieńsze (9-42) bo sklepie dawają jak najgrubsze aby fajnie brzmiała (z czasem i tak brzmienie się pogarsza).
 
M

Marysiaaq

Guest
Może jakiś akustyk? Zobacz tutaj: http://muzyczny.pl/118906g_Gitary-Gitary-akustyczne.html?r=3
 

mo_ni_ska

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja proponuję zapisać się na kurs albo iść do dobrej szkoły muzycznej np. [/usunięto] i porozmawiać z nauczycielem o tym co chcesz grać i na jakie efekty liczysz. Z tego co czytałam to mają tam zajęcia z gry na gitarze akustycznej, klasycznej, basowej i elektrycznej więc z cała pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Poza tym możesz się jeszcze nauczyć śpiewu bo zajęcia z emisji głosu i wokalu tez mają. wiem bo moja koleżanka tam uczęszcza =)
 
Do góry