xlolax33

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witam. Piszę tu, bo nie wiem gdzie mam poprosić o radę. 31 marca dostałam okresu. Mam 18 lat i mój okres zawsze był bardzo regularny, nawet na początku, pierwsze miesiączki miały 28 dni. Powinnam dostać kolejnego okresu 28 kwietnia, ale data ta przesunęła się o 8 dni - na 5ego maja. W tym miesiącu okres powinien pojawić się 3ego, a dziś jest 8my - czyli znów 5 dni spóźnienia, a dopiero co zaczęły boleć mnie piersi, więc dostanę może około 11-12ego (co daje 8-9 dni spóźnienia). Do tego potwornie wychodzą mi włosy od około połowy kwietnia. Dosłownie garściami, nieważne co bym robiła, żeby nie wypadały. Widać mi już między włosami różową skórę, jak tak dalej pójdzie to wyłysieję do reszty. Dodam, że 3-11 kwietnia byłam na wyjeździe we Francji, leciałam tam samolotem. Mógłby mi ktoś pomóc, doradzić, dlaczego regularny dotąd okres spóźnia się o 8 dni, a włosy wychodzą garściami?
Nie współżyłam.
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Czy można mieć paru ginekologów państwowo?to samo mnie interesuje odnośnie pediatrów>
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Można zasięgać opinii kilku specjalistów ,jednak na stale trzeba wybrać jednego lekarza .Niektóre badania są refundowane raz na kilka lat ,gdy pójdziesz do kilku lekarzy ,powtórzysz je możesz usłyszeć prośbę o zwrot kosztów.
Nie rozumiem też jaki sens ma chodzenie do kilku lekarzy,co zrobisz ,gdy każdy zaleci inne leczenie?-odwiedzisz kolejnego?Dobrze wybrać zaufanego lekarza i się go trzymać,lekarz,który zna pacjenta,jego historię choroby może leczyć skuteczniej .
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Dokładnie. Ja na przykład znalazłam dobrego lekarza w rankingu i chodzę tylko do tego wybranego. Nigdy nawet nie pomyślałam, aby szukać innego specjalisty, zaufałam od razu i nie pomyliłam się.
 

madziuniack

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam 22 lata i dostałam okresu tuż przed nowym rokiem, a skończył się on 3 stycznia. Wczoraj (22 styczeń) dostałam lekkiego krwawienia, bolą mnie piersi, brzuch i mam objawy typowe dla okresu. W tym okresie współżyłam z chłopakiem dwukrotnie bez zabezpieczenia. Nie mieliśmy żadnych obaw do momentu krwawienia. Okres u mnie zawsze występuje regularnie, a ostatnie dni nie były dla mnie w żaden sposób powodujące rozregulowanie cyklu miesiączkowego (stres, leki itp) Proszę o odpowiedż czy może być spowodowane to czymś innym niż ciąża lub czy może być to jeden z objawów ciąży. Pozdrawiam.
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Moja mama jest ginekologiem. :)
Nie masz się czego bać. Ginekolog to LEKARZ więc rozbieranie się przy nim nie powinno się kojarzyć z niczym złym. Lekarz wie co robi i dla niego to po prostu praca.
Ginekolog zwykle robi USG lub bada przez odbyt jeśli kobieta jest dziewicą. Jeśli nie jest, wtedy wkłada wziernik w pochwę i lekko go rozchyla by zobaczyć jajniki.
Nie polecam ginekologów kobiet. Ja zawsze chodzę do faceta jeśli moja mama ma np. za dużo pacjentek. Kobiety są niedelikatne, wredne, chamskie, często też wścibskie, wypytują o życie seksualne. Oczywiście nie wszystkie, moja mama np. jest równą babką w swojej pracy ale wiele słyszałam od koleżanek i od samej mamy na temat kobiet ginekologów. I niestety, mężczyźni okazują się być lepszymi ginekologami.
 

Mini005

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja mam taka propozycje nie myśl o tym za wiele :) Lekarz zapyta się ciebie czy już miałaś swój pierwszy stosunek. Wtedy badanie się różni, ale dokładnie nie wiem czym bo ja już nie byłam dziewica kiedy pierwszy raz odwiedziłam ginekologa. Ja ubierałam spódnicę na wizyty u ginekologa jakoś lepiej się czułam bo nie chodziłam po gabinecie prawie nago.
 
K

kate2

Guest
Lorellai napisał:
Ja zawsze chodzę do faceta jeśli moja mama ma np. za dużo pacjentek
Ja osobiście sobie nie wyobrażam wizyty u ginekologa , którym jest ktoś z rodziny.



Lorellai napisał:
Kobiety są niedelikatne,
Mogę to potwierdzić jesli chodzi o mije doświadczenie. Także wolę mężczyzn ginekologów.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Nigdy nie chodziłam go kobiety ginekologa, choć niektóre moje koleżanki nie wyobrażają sobie iść do faceta.
Ot, takie dziwne bariery psychiczne.
Mnie to bez różnicy.
Zdarzyło mi się również badanie przez lekarza, który jest moim dobrym kolegą. On jest profesjonalistą, ja nie mam oporów, więc było ok,
choć nie licząc awaryjnych przypadków, to uważam, że do znajomych, rodziny, nie powinno się chodzić.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Ja również wolę mężczyzn. Ale do znajomego bym nie poszła :)
 

Kabanoska

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli szukasz dobrego, delikatnego ginekologa mogę polecić ci panią Martę Szulik z tyskiej kliniki Dea Salus, o ile mieszkasz na Ślasku, w Tychach. W innych miastach na pewno znajdziesz też dobrych lekarzy, Polecam.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Ja wole chodzic do kobiet, z mężczyznami różnie to bywa. Wiekszość jest ok, ale zdarzają się nei za fajni ginekolodzy, w sumie u kobiet też, ale miałam jakies sytuacje, że np. przy badaniu piersi lekarz dziwnie na mnie patrzył, nie czułam się komfortowo, może to tylko moje odczucia, ale nie podobało mi się to.
 

anjad

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja nie mam problemów z chodzeniem do lekarzy mężczyzn. Zawsze dobrze trafiałam, żadnych dziwnych akcji. Teraz tez chodzę do ginekologa mężczyzny - pana Marka Pawlika z Poznania gabinetypawlik.pl i jestem bardzo zadowolona z wyboru lekarza – kompetentny lekarz, miły człowiek no i stawki sa jak na Poznań dobre.
 

Annakolasa8569

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja tez nie mam z tym problemu i dla mnie to obojętne do kogo pójdę. Klika razy bylam u kobiety i kilka razy u mężczyzny.
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
trochę ginekologów przerobiłam i dopiero kiedy trafiłam na doktor lisiewicz z krakowskiej kliniki vesuna byłam zadowolona. z resztą do tej pory korzystam z jej usług i regularnie chodzę na wizyty ginekologiczne, raz do roku.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Mnie ginekolog wysłał na diagnostykę do szpitala medicover bo podejrzewał u mnie endometriozę, miał rację bo badania i diagnostyka usg to też potwierdziła, dobrze że mam teraz specjalistyczną opiekę
 

Mirosław

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2023
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kobiety szanujcie się i nie wierzcie w to że ginekologa nie podniecacie - nie da się tego wyłączyć przy atrakcyjnej "pacjentce" - to brednia ze się nie podniecają. Nie było może ostatnio wyroków skazujących kilku (4 chyba) ponad 50 letnich ginekologów za gwałty? Ponad 15 lat patrzenia a oni się jeszcze nie napatrzyli :D za Mało patrzył jeden z drugim czy co?
Część pań nie ukrywa faktycznego powodu wyboru mężczyzny - przyznają ze są podn!3cone wizytą. Jak jeszcze podekscytowana kilkadziesiąt minut posiedzi pod gabinetem to chyba z rozbiegu wskakuje na ten fotel
Ja również wolę mężczyzn. Ale do znajomego bym nie poszła :)
czyli jak zdecydowana większość fanek mężczyzny w tym "zawodzie" podświadomie wiesz że to upokarzające/nienormalne ale się do tego nie przyznasz, przecież to tylko lekarz, znajomy lekarz nie jest już tylko lekarzem? to jednak mężczyzna? Ja nie mam problemu aby znajomemu ortopedzie pokazać uraz nogi, dlaczego nie chcesz pomocy znajomego ginekologa? Wiesz jaki on jest, wiesz ze Ci pomoże, dlaczego nie pójdziesz?

Lekarz wie co robi i dla niego to po prostu praca.
Ginekolog zwykle robi USG lub bada przez odbyt jeśli kobieta jest dziewicą.
pozycja kolanowo-łokciowa? miał któraś z "Pań" badanie w tej pozycji? nie czułyście się skrajnie upokorzone jak badał Cię facet? czy jednak uwaga/wypowiedz (czasem słuszna) tej wrednej baby ginekolog była bardziej upokarzająca.

Chłopak/mąż stara się o ciebie miesiącami, szanuje Cię, uwielbia a Ty idziesz i po 5 minutach rozkładasz nogi przed obcym facetem, bo jest lekarzem? Nie podniecają go kobiety? To po co mu zona?

PS. ja nie odbieram wizyty u kobiety ginekolog jako lezbj!ska, bo wtedy sam musiałbym przyznać ze będąc pod prysznicem - praca sezonowa przy remontach, wojsko - musiałbym przyznać ze jestem ge!3m? dla mnie ciało innego faceta nie powoduje absolutnie żadnej reakcji ale jakby tam była kobieta wierzycie że było by to facetom obojętne?
No przecież że obojętne bo facet może swoje podni3cenie wyłączyć, ginekolog może to i zwykły facet może :D
 
Ostatnia edycja:

Mirosław

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2023
Posty
2
Punkty reakcji
0
zagubiona20-stka napisał:
Czy uważacie,że powinnam iść,chociaż nic się nie dzieje?Z racji mojego wieku? ;-)

Nie ma ustalonego wieku, w którym powinna odbyć się pierwsza wizyta u ginekologa. Wielu specjalistów uznaje, że warto udać się na konsultację jeszcze w wieku szkolnym, przed rozpoczęciem współżycia. Nie jest to jednak niezbędne. Zdecydowana większość pań zgłasza się do ginekologa po rozpoczęciu współżycia. Wydaje się to o tyle sensowne, iż można wtedy przeprowadzić pełne badanie ginekologiczne. Jeżeli jesteś aktywna seksualnie, a nie odczuwasz żadnych dolegliwości ze strony dróg rodnych pierwsze badanie powinnaś odbyć nie później niż 2 lata od pierwszego stosunku.
Od 18 lat co roku cytologia, czasem usg pochwy, a tak to zwyczajne badania kontrolne, niektórzy ginekolodzy badają też piersi. Jedyne, czym różnią się badania, to to, że dziewice bada się przez odbyt, a kobiety po pierwszym stosunku normalnie.

I pierwszy raz słyszę, żeby były jakieś normy odnośnie wieku do chodzenia do ginekologa bez rodzica - u nas chodzą tak, jak potrzebują i jak wolą, czyli np.14 latki już chodzą same.
Serio??? 15 latka (na 99% troll) napisała to a odpowiedzi jakby to było absolutnie normalne tzn. do kobiety na badanie zgoda nie ma nic zdrożnego ale do faceta? obleśne. Ale jak się dziecko przyzwyczaj do faceta to i później jakoś łatwiej będzie rozłożyć nogi czy to przed ginkiem czy przed znajomym. Najgorszy ten pierwszy raz a później z górki.
 

migotka_mi

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2023
Posty
9
Punkty reakcji
0
Regularne wizyty u ginekologa są tak samo ważne, jak u każdego innego lekarza. Nie ma się czego bać :) Nie wiem, skąd jesteś, ale mam bardzo fajną panią doktor do polecenia - dr Barbarę Blicharczyk. Jest doświadczona, bardzo delikatna i mega sympatyczna. Wszystko Ci wyjaśni. Na każdej wizycie atmosfera jest bardzo w porządku, nie musisz się stresować :)
 
Do góry