K

kinga_sc

Guest
Możesz iść sama, teraz tabletki dają od ręki, ale pierw zrobi ci badanie i wywiad. No to tyle.
 

alakabada

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mój problem może wydać się śmieszny, ale nie mam kogo się poradzić w tej kwestii. Mam 15 lat i chciałabym zapisać się do ginekologa na swoją pierwsza wizytę. Nie wiem jednak jak to zrobić. Nie stać mnie na prywatną wizytę- czy mogę zapisać się w przychodni? Gdzie powinnam się zgłosić i jakie zabrać ze sobą dokumenty? Czy w dniu wizyty idzie się od razu pod pokój ginekologa czy trzeba się rejestrować jak przy zwykłej wizycie u lekarza w przychodni? Proszę o pomoc bo bardzo się denerwuje tą wizyta i całym badaniem.
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Wiesz, to zależy, jak to u was wygląda. W moim rodzinnym mieście szło się pod gabinet ginekologa, bo miał dla siebie osobny, wydzielony korytarz, w którym znajdowało się coś jakby mała rejestracja. Na miejscu, bez umawiania się, czekałaś w kolejce na swoją kolej wejścia na badanie. I tyle. Jedyny dokument, jak miałam ze sobą mieć, to dowód ubezpieczenia i numer pesel. Natomiast we Wrocławiu, w mojej obecnej przychodni, dzwonię zwyczajnie do rejestracji i umawiam się na konkretny dzień i godzinę wizyty, bez czatowania cały dzień pod gabinetem. Na pierwszą wizytę też wzięłam te same dokumenty co wymienione wcześniej. Zazwyczaj w małych miastach do ginekologa idziesz bez umawiania się na wizytę, a w dużych musisz się wcześniej zarejestrować. Najlepiej będzie jednak, jeśli sama zapytasz w rejestracji, jak to wygląda w waszej przychodni.
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Mój problem może wydać się śmieszny, ale nie mam kogo się poradzić w tej kwestii. Mam 15 lat i chciałabym zapisać się do ginekologa na swoją pierwsza wizytę. Nie wiem jednak jak to zrobić. Nie stać mnie na prywatną wizytę- czy mogę zapisać się w przychodni? Gdzie powinnam się zgłosić i jakie zabrać ze sobą dokumenty? Czy w dniu wizyty idzie się od razu pod pokój ginekologa czy trzeba się rejestrować jak przy zwykłej wizycie u lekarza w przychodni? Proszę o pomoc bo bardzo się denerwuje tą wizyta i całym badaniem.
Idziesz albo dzwonisz do przychodni i się zapisujesz na wizytę. Potem idziesz na wizytę, jedyne co bierzesz to najzwyklejsza karta chipowa i to tyle. Rejestrujesz się, zakładają ci kartotekę, czekasz w kolejce i wchodzisz. A wizyta jak u każdego lekarza.
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Zawsze warto pytać o takie kwestie specjalistów, w tym wypadku prawnika. I można uzyskać darmowe porady prawne chociażby na FederaForum. Uzyskać tam można konkretne i fachowe odpowiedzi, co więcej nawet pokierują jak mamy walczyć o te prawa.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Czy uważacie,że powinnam iść,chociaż nic się nie dzieje?Z racji mojego wieku? ;-)

Nie ma ustalonego wieku, w którym powinna odbyć się pierwsza wizyta u ginekologa. Wielu specjalistów uznaje, że warto udać się na konsultację jeszcze w wieku szkolnym, przed rozpoczęciem współżycia. Nie jest to jednak niezbędne. Zdecydowana większość pań zgłasza się do ginekologa po rozpoczęciu współżycia. Wydaje się to o tyle sensowne, iż można wtedy przeprowadzić pełne badanie ginekologiczne. Jeżeli jesteś aktywna seksualnie, a nie odczuwasz żadnych dolegliwości ze strony dróg rodnych pierwsze badanie powinnaś odbyć nie później niż 2 lata od pierwszego stosunku.
 
Z

Zmiennikzycia

Guest
U mnie w szkole jedna dziewczyna ostatnio powiadała, że była u ginekologa. Mówiła, że jest dziewicą itd. On przez nieostrożność naruszył błonę aż wystąpiło krwawienie.
Może go o to oskarżyć?
 

alooka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
71
Punkty reakcji
2
Wiek
13
Miasto
Dubaj
Mogla sie z nim nie bzykac to by nie naruszyl. Nie moze o to go oskarzyc, to tak samo jakby chciala lekarza oskarzyc po operacji raka szyjki macicy, że dodatkowo wycial jej jajnika (ktory usunac trzeba bylo).
 

anulaxvx

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,
przede mną pierwsza wizyta u lekarza ginekologa. Mam 18 lat i jeszcze nigdy jeszcze nie byłam. Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda taka wizyta, czego mogę się spodziewać, jak się zachować. Jak się mam do niej przygotować?( czy się depilować czy nie)?Jak wygląda badanie?
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wałbrzych
Pierwsza moja rada - idź w spódnicy ;) Nie będziesz musiała z gołym tyłkiem chodzić między miejscem, gdzie się rozbierzesz a fotelem do badań :) na fotelu spódnicę podwijasz i nie ma problemu.
Lekarz zapyta Cię, kiedy mialaś ostatnia miesiączkę, czy są regularne, czy coś Cię niepokoi, chyba zapyta też, czy uprawiasz seks, odpowie tez na Twoje pytania.
Potem zaprosi Cię na fotel ginekologiczny - badanie nie jest miłe, ale naprawde nic starsznego i da się przezyć :) Lekarz pobierze wymaz do cytologii.
Powinien tez zbadać twoje piersi, będziesz musiała rozebrać się od pasa w górę.

Jesli będziesz czuła się z tym lepiej, to możesz się wydepilowac, ale to już Twoja wola. Pamiętaj, że lekarza odwiedzają kobiety w różnym wieku, więc na pewno nie będzie on oceniał tego, czy jestes wydepilowana, czy nie :p
Nie ma się czego bać, lekarz to lekarz :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Spódnica dobra sprawa. Rzeczywiście, pomaga uniknąć paradowania z gołym tyłkiem...

Wiadomo, przed wizytą zadbaj o higienę, weź prysznic, dla własnego komfortu, ja zawsze się golę nie tylko tamte okolice ale i nogi :)
Badanie jak badanie, nic miłego trochę się możesz po stresować ale krzywda Ci się nie stanie.

Cytologie powinien zrobić ale nie koniecznie ją zrobi, z badaniem piersi jest to samo...
Wszystko zależy od tego czy już współżyjesz czy nie... różni ginekolodzy maja różne podejście do sprawy.
 

anulaxvx

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Trochę się wstydzę tej pierwszej wzyty. Lepiej zapisać się do ginekologa kobiety czy do mężczyzny?
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Moja pierwsza wizyta była u Pani ginekolog, jednak teraz, po przełamaniu pierwszych lodów może odważyłabym się iść do Pana (podobno są delikatniejsi, choć to nie zasada). Spódnica lub dłuższy sweter/tunika zasłaniająca pupę jest rzeczywiście niezbędna. No cóż, może nie jest komfortowe rozstawiać nogi na fotelu, ale tragedia to też nie jest. A co do depilacji- lekarza to kompletnie nie obchodzi. Jeśli do tej pory się nie depilowałaś i nie jest Ci to do niczego potrzebne :)D) to nie rób tego, nie ma po co :) Chyba, że chcesz.
Cytologia? Jeśli dziewczyna ma 18 lat i jeszcze nie współżyła to nie sądzę żeby był pobierany wymaz.
Warto rozeznać się w opiniach o danym ginekologu, bo niestety, ale nie wszyscy grzeszą życzliwością, a to ważne przy pierwszej wizycie.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Czy bycie dziewicą lub nie jest zdeterminowane przez obecność nienaruszonej błony? :D Nigdy tego nie zrozumiem.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Zdecydowana większość pań zgłasza się do ginekologa po rozpoczęciu współżycia. Wydaje się to o tyle sensowne, iż można wtedy przeprowadzić pełne badanie ginekologiczne
Czy u dziewicy nie można przeprowadzić tradycyjnego badania ginekologicznego? Do tej pory byłam przekonana, że obecne "narzędzia" lekarskie to umożliwiają, bez konieczności uciekania się np. do badania przez odbyt, proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę :)
 

beatrix992

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków (okolice)
No właśnie, jak to jest z tą cytologią? Jeżeli dziewczyna jest jeszcze dziewicą to pobierają materiał? Był ktoś w takiej sytuacji? :)
 
Do góry