=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Chodzę do Ginekologa od 12 roku życia i zawsze jak byłam dziewicą badał przed odbyt. Nie zaleca się badania dziewic przez pochwę, bo można uszkodzić błonę dziewiczą itd. Być może trafiałaś na kiepskich lekarzy?
 

Nitka-cer

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
33
pierwsze słysze żeby ginekolog badał dziewice przez odbyt ale cóż.... <_<

Chodzę do Ginekologa od 12 roku życia i zawsze jak byłam dziewicą badał przed odbyt. Nie zaleca się badania dziewic przez pochwę, bo można uszkodzić błonę dziewiczą itd. Być może trafiałaś na kiepskich lekarzy?


no skoro byłaś tak bada to byłaś ... ja wiem ze ginekolog nie powinien badać dziewic ... ani przez odbyt ani przez pochwe bo fakt uszkodzić moze błone dziewiczą ... ?! Niestety mylisz się trafiłam na bardzo dobrego lekarza;)chyba że miałaś jakies problemy że badał przez odbyt ?! <_<

Pozdrawiam ;)

P.S. każdy ginekolog inny
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Badania dziewic są standardowo przez odbyt i nie jest to jakiś nowy wynalazek. Nie ma to związku z jakimiś problemami tylko tak standadrowo są badane dziewice. Może nie wiesz na czym polega takie badanie dlatego wyrażasz jakieś wielkie zdziwienie.
Ginekolog owszem bada dziewice jeśli to jest potrzebne - vel ew ginekolog dziecięcy... - czasami uszkodzenie błony nie jest aż tak ważne jak zdiagnozowanie jakiś anomalii.

Każdy ginekolog jest inny ale podstawy medyczne powinni mieć takie same. A może to ty trafiłaś do kiepskiego?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pierwsze słysze żeby lekarz badał dziewice przez odbyt .. ale luz hmm Pozdrawiam


pierwsze słysze żeby ginekolog badał dziewice przez odbyt ale cóż.... <_<




no skoro byłaś tak bada to byłaś ... ja wiem ze ginekolog nie powinien badać dziewic ... ani przez odbyt ani przez pochwe bo fakt uszkodzić moze błone dziewiczą ... ?! Niestety mylisz się trafiłam na bardzo dobrego lekarza;)chyba że miałaś jakies problemy że badał przez odbyt ?! <_<

Pozdrawiam ;)

P.S. każdy ginekolog inny
proponuje uzyskac bardziej prawdziwych informacji a pozniej wypowiadac sie. jezeli dziewczyna nie wspołzyla ginekolog bada przez odbyt i to nie tylko dlatego aby nie uszkodzic blony dziewiczej, ale takze zeby nie sprawic dziewczynie bolu, bo jak wiesz albo nie dziewczyna ktora jeszcze nie współzyla nie ma tak "rozciagnietej"pochwy jak kobieta po..widocznie masz brardzo nie douczonego ginekologa i moge smiec ze wcale nie jest taki "dobry"
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
to jest proste jak budowa cepa.....jezeli cos Ci dolega to ginekolog postanowi Cie zbadac i jezeli jestes dziewica to nie ma innej drogi jak przez odbyt. Ale wizyta rowniez moze skonzyc sie tylko wywiadem lekarskim....bo skoro nic nie dolega to nie ma potrzeby badac....to zalezy od lekarza. Jednak gdy bedzie chcial zbadac, to zapytaj w jaki sposob chce to zrobic, zeby wiedziec wiecej na temat tego co zaraz bedzie sie dzialo...to zmniejszy stres. Na pierwsza wizyte radze pojsc do kobiety, a pozniej zapewne przeniesiesz sie do mezczyny;) bo oni sa naprawde delikatniejsi i traktuja kobiety z wiekszym szacunkiem.....po wizycie u faceta czuje sie bardziej kobieco;) moze to dziwne ale prawdziwe. ahaa i wazne, zeby byl to starszy pan;) heh bo u mlodego i przystojnego czulabym sie skrepowana;)
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
to zalezy od nastawienia;P przystojny facet wzbudzalby we mnie niepozadane emocje podczas wizyty lekarskiej;P a gdy jest starszy to mi to loto;P ostatnio przybadaniu uslyszalam takie slowa...ktore nie powinny pasc z ust ginekologa....gdyby zostaly wypowiedziane przez mlodego ginekologa....to ucieklabym chyba z kozla i poczula sie molestowana;P
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
moj ginekolog jest bardzo mily, nie mowi rzeczy ktorych nie powinien wypowiadac :)
 

słonko123

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
odległy świat...
to zalezy od nastawienia;P przystojny facet wzbudzalby we mnie niepozadane emocje podczas wizyty lekarskiej;P a gdy jest starszy to mi to loto;P ostatnio przybadaniu uslyszalam takie slowa...ktore nie powinny pasc z ust ginekologa....gdyby zostaly wypowiedziane przez mlodego ginekologa....to ucieklabym chyba z kozla i poczula sie molestowana;P
ha! ha! haaaaaaaa!
wyjątek potwierdza regułę! a jak!
haahahahahha :lol2: :loldev: :loldev:
to zdecydowanie potwierdza to co mówiłam, iż ci lekarze nie traktują tego co robią jako zwykłej pracy (profesjonalnie)
może i tak zdarza się bardzo rzadko... ha! jest jedno ale :D ale jednak TAK SIĘ ZDARZA!!!

tak w głębi duszy czekałam aż ktoś coś takiego napisze :D może źle to o mnie świadczy ale cóż....

hahahhahahahaha :yahoo:
 

Nitka-cer

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
33
proponuje uzyskac bardziej prawdziwych informacji a pozniej wypowiadac sie. jezeli dziewczyna nie wspołzyla ginekolog bada przez odbyt i to nie tylko dlatego aby nie uszkodzic blony dziewiczej, ale takze zeby nie sprawic dziewczynie bolu, bo jak wiesz albo nie dziewczyna ktora jeszcze nie współzyla nie ma tak "rozciagnietej"pochwy jak kobieta po..widocznie masz brardzo nie douczonego ginekologa i moge smiec ze wcale nie jest taki "dobry"
uważam ,że dobrze mówie ... no cóż kłucić sie nie mam zamiaru ja tak bada nie byłam chodze już troche do ginekologa ... no cóż każdy inny ... poprostu ja tak uważam reszta inaczej trudno ....;) Pozdrawiam ;)


Każdy ginekolog inny ...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
uważam ,że dobrze mówie ... no cóż kłucić sie nie mam zamiaru ja tak bada nie byłam chodze już troche do ginekologa ... no cóż każdy inny ... poprostu ja tak uważam reszta inaczej trudno ....;) Pozdrawiam ;)


Każdy ginekolog inny ...
okej masz swoje zdanie, ale nie wprowadzaj w blad innych forumowiczow.ja rowniez chodze do ginekologa i mam praktyki na połoznictwie i ginekologii
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
ha! ha! haaaaaaaa!
wyjątek potwierdza regułę! a jak!
haahahahahha :lol2: :loldev: :loldev:
to zdecydowanie potwierdza to co mówiłam, iż ci lekarze nie traktują tego co robią jako zwykłej pracy (profesjonalnie)
może i tak zdarza się bardzo rzadko... ha! jest jedno ale :D ale jednak TAK SIĘ ZDARZA!!!

tak w głębi duszy czekałam aż ktoś coś takiego napisze :D może źle to o mnie świadczy ale cóż....

hahahhahahahaha :yahoo:


hmm w takim razie, nie zamierzalas zmieniac myslenia na taki temat tylko znalezc cos co potwierdzi Twoje obawy.... po pierwsze ten lekarz prowadzi mnie od bardzo dawna, wiec moze uznal, ze taki tekst nie bedzie uznany przeze mnie zle...ja na niego zareagowalam smiechem bo i rozbawil mnie:) mowie jedynie, ze gdyby to byl przystojny lekarz to inaczej zareagowalabym...:) ale naszczescie do wyboru mamy tylu lekarzy....ze nawet kolor wlosow lekrza mozesz sobie dobrac odpowiedni dla siebie;Pjakby byl akurat wazny dla Ciebie;P ale nie sadze....a sytuacje zdaza sie rozne...jednak gdy to Twoje pierwsze wizyty...to kazdy lekarz stara sie jak moze....zebys czula sie komfortowo...i tego nie musisz sie obawiac a stres przed nieznanym jest czyms normalnym...wiec zabierz swoja przyjaciolke albo mame..czy tam siostre i sama sie przekonaj ...i opowiesz nam tu o swoich doswiadczeniach;) wstyd minie jak juz sie ubierzesz i sobie odetchniesz, ze dalas rade :) i nawet bylo w porzadku;)
 

Nitka-cer

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
33
okej masz swoje zdanie, ale nie wprowadzaj w blad innych forumowiczow.ja rowniez chodze do ginekologa a na dodatek studiuje pielegniarswo i mam praktyki na połoznictwie i ginekologii


nie wprowadzam w bład ...studiujesz ..?! no to fajnie masz !
dajcie na luz wiem swoje i niech tak zostanie ....
 

Bloodi

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
szukam się ;)
W moim środowisku krąży opinia, że facet ginekolog jest lepszy... nie wiem po czym takie wnioski, ja chodziłam do dwóch ginekologów płci żeńskiej :p i pierwsza wizyta to był dla mnie mały szok, a jak wyszłam z gabinetu to twarz miałam w kolorze buraczkowym :lol: teraz chodzę już na luzie :p i pamiętaj, jak będziesz miała jakieś dolegliwości to nie zastanawiaj się długo tylko idź się przebadać. Nie warto przedłużać wizyty, lepiej przełamać strach i pędzić na badania. Mówię to z własnego doświadczenia :) pozdrawiam
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-&gt; Śląsk
Tak się zaczęłam zastanawiać.
Co ginekolog może powiedzieć rodzicom, jeśli pacjentka jest niepełnoletnia, a w jakich sytuacjach obowiązuje go tajemnica lekarska?
Pewnie o jakiejś ciężkiej, zagrażającej życiu chorobie.
Ale np. o ciąży??
Albo gdy mama zaciąga córkę do lekarza, żeby sprawdzić czy jest dziewicą. A załóżmy, że młoda nie chce, żeby się rodzice dowiedzieli, to czy matka mogłaby od lekarza żądać sprawdzenia tego i odpowiedzi, wbrew woli córki?
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
wbrew woli córki to raczej lekarz nie zbada bo jak?? przecież nie przywiąże dziewczyny do fotela. i też nie wydaje mi się, żeby powiedział o ciaży, no chyba, że u laski przed 16 rokiem życia, bo wtedy to sprawa także prokuratora.
 

cytrynkaaa88

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
jak jest normalny lekarz to i dotrzymuje tajemnicy lekarskiej, prawda? poza tym ginekolodzy maja to do siebie, że sa tymi specjalistami, którzy starają się być godni zaufania i dobro pacjentki jest ważne.

tak jak pisała poprzedniczka, na siłę nie da się zbadać dziewczyny. bo i jak. a przed 16 rokiem życia to juz inna sprwa.

jedyne czego można się obawiać, to to że matka w trosce o dobro córki faktycznie zażąda od lekarza podania tego, co wybadał.
 
Do góry