GIMP

kaszan88

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
338
Punkty reakcji
15
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Ja też korzystam z gimpa :D Może nie jest tak funkcjonalny jak jego komercyjni konkurenci, ale korzystając z gimpa nie mam poczucia że kogoś okradam tak jak przy korzystaniu z pirackich programów typu PS. ;)
 

marcio15

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ajj tam :p . Wg. mnie GIMP ma wystarczające możliwości, żeby robić super grafiki :) .
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Gimp to mój ulubiony program do wszelkiej grafiki. Używam go do wszystkiego: do obróbki zdjęć, do ich poprawiania, do robienia montaży, do tworzenia grafiki, do skalowania, przekształcania, modyfikowania.... :) O Photoshopie nigdy nawet nie pomyślałem (może też dlatego, że on jest tylko na Window$a, a ja takiego badziewia nie używam) i szczerze mówiąc żal mi tych, którzy myślą, że jak coś jest droższe, to lepsze. PS reklamuje się dokładnie tak samo, jak Windows. Producenci obu tych produktów uważają, że jak zrobi się coś, co ładnie wygląda i ma stos zupełnie nieprzydanych funkcji, kreatorów itp., to ich produkt jest super. W Gimpie można zrobić dokładnie tyle samo, co w PS, lecz nie wszystko podane jest na wierzchu. Bo i po co zaśmiecać narzędziówkę rzeczami typu "Supermagiczna linia krzywa tworząca za pomocą dwóch kliknięć półprzeźroczystą tęczę".
 

legos

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
z bezplatnych to jedynie gimp, ale jeżeli mamy dostep do photoshopa to ja bym od razu przeszedl, on ma znacznie więcej funkcji, którymi mozna zrobić wszystko ze zdjęciem czy grafiką.
 

Tomyhy

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Iłowa
wg mnie GIMP jest lepszy dla słabszych komputerów a PS jest dla tych co lubią wyrzucać pieniądze w błoto (i tak większość ma pirackiego PS-a :p)
ja tam nie chcę się chwalić ale w Gimpie jestem nawet nawet :)
 

lenka13

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z serduszka
Strasznie mi się podoba gimp! Jest łatwy w obsłudze, prosty do pobrania i ma dużo funkcji. Polecam ;))
 

Nathalia

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
Hehe... Ja ściągnęłam niedawno Gimpa i wszyscy piszą, ze taki łatwy w obsłudze, ale jak ktoś nie miał styczność z tego typu programami to jest ciężko się wyznać w nim... Wcześniej grafikę (jeśli można to tak nazwać) robiłam w PhotoFiltre i to jest dopiero banalny program, a Gimp jak narazie dla mnie to czarna magia.
 

starshine

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Lubie GIMPa, i korzystam z niego czesto. :) Dla mnie sie wydaje wystarczajacy, ale nie jestem profesjonalista, i Photoshopa na oczy w zyciu nie widzialem :D
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Ja używam PhotoShop'a ;). Ale do Gimp'a nic nie mam :D. Też jest bardzo fajny, prosty w obsłudze, posiada dużo funkcji, do tego mały rozmiar i jest freeware :D.
 
Do góry