[Genetyka] Nasze (Polaków) pochodzenie

Joker99

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Witam, zastanawiałem sie ostatnio nad tym od jakich ludów pochodzimy, bo jak wiadomo w Polsce społeczeństwo jest najbardziej wymieszane. Można tutaj zobaczyc ludzi o różnych kolorach oczu, włosów, wzroście, budowie. Zastanawialem się ostatnio jak to mozna określić. Jakie ludy miały jaki wygląd i od jakiego pochodzimy ?

z tego co wiem to ludzie o błękitnych oczach i blond włosach pochodzą od Vikingów, a ludzie o czarnych oczach i włosach od Włochów.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Temat niech obraca się w obrębie genetyki, bo istnieje dyskusja odnośnie Słowian i ich pochodzenia w dziale historia.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Polacy są zaliczani do Słowian (http://pl.wikipedia.org/wiki/Słowianie). Uroda słowiańska to blond włosy, niebieskie oczy a fakt, że występuje u nas taka różnorodność może po prostu łączyć się z tym, że kultury się ze sobą mieszają i właśnie dlatego tak jest - powstają krzyżówki (stąd też np. Mulaci i Metysi u których trudno o takie rozgraniczanie - jest to po prostu niemożliwe) :]
 

Joker99

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Mulaci, Metysi to bardziej łączenie się ze sobą ludzi o odmiennym kolorze skóry. Chodzi mi bardziej o nasze pochodzenie genetyczne, bo zobacz, że np. w Szwecji wiekszosc ludzi ma wlasnie blond włosy i niebieskie oczy, a nie są Słowianami, tylko pochodza od Wikigów. Uroda niemiecka to bardziej rude włosy, a mongolska z lekko skosnymi oczami. Czy znacie jeszcze jakies takie przyklady ?
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Wystarczy spojrzeć jak ludy migrowały na przestrzeni wieków, wtedy odnajdziemy nasze pochodzenie. Jak pewnie można zauważyć z życia codziennego ludzie łączą się w pary najczęściej z partnerem mieszkającym w najbliższej okolicy. To tzw. kliny. Ludzie z Mazur na pewno zauważalnie różnią się genetycznie od ludzi np. ze Śląska.
 
Do góry