gen. Wojciech Jaruzelski

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
wiesz ... jest taki cytat z U.K Le Guin bodajże Czarownik z Archipelagu : "dołączając do cieni wcale nie musisz stać się jednym z nich "
wszak to kwestia życia i śmierci nie tylko własnej ... ale i najbliższych !
zło pozostaje złem ale ... jak można skazać na śmierć własną rodzinę ? stoisz półnagi po kolana w lodowatej wodzie koleś z nkwd mówi jesteś Rosjaninem urodziłeś się na Białorusi a Białoruś jest w CCCP masz wybór umrzesz za towarzysza Stalina i swoją ojczyznę albo twoja rodzina w najlepszym wypadku trafi do wycinki tundry ...
powiedz szlachetny Outremerze co wybierasz ?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
To uogólnienie. Byli tacy owszem. Ale jeden z moich wykładowców wsławił się tym, że zbierał podpisy pod petycją o przyłączenie Bielska z przyległościami do Białoruskiej SRR. też mam go zrozumieć ?
Wielu służyło z radością, albo z powodu psiej natury. Z kąski rzucone łaskawą ręką. I dla tych nie mam zrozumienia.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
To uogólnienie. Byli tacy owszem. Ale jeden z moich wykładowców wsławił się tym, że zbierał podpisy pod petycją o przyłączenie Bielska z przyległościami do Białoruskiej SRR. też mam go zrozumieć ?
Wielu służyło z radością, albo z powodu psiej natury. Z kąski rzucone łaskawą ręką. I dla tych nie mam zrozumienia.

Ja też !! tyle że równanie do małego to troszeczkę dyskusyjne jest ...
z ubolami niema dyskusji z kolesiami z wrony też nie !!
ale w aparacie prlu są ofiary naiwności ludzkiej lub też sytuacji bez wyjścia jw
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ja też !! tyle że równanie do małego to troszeczkę dyskusyjne jest ...
z ubolami niema dyskusji z kolesiami z wrony też nie !!
ale w aparacie prlu są ofiary naiwności ludzkiej lub też sytuacji bez wyjścia jw
A ja nic poważnego nie mam do szeregowców PZPR, co najwyżej małą niechęć osobistą.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
A ja nic poważnego nie mam do szeregowców PZPR, co najwyżej małą niechęć osobistą.

"szeregowcy" hmmm...... nie to miałem na mysli czy szeregowiec czy generał jeden gnój !!
ważne są implikacje moralne
nie możesz postawić pod tym samym murem kogoś kto tworzył komunizm i tego co został do tego zmuszony !!
to nie system zerojedynkowy to odcienie szarości !!
pomsl o kimś kto chce wyrwać rodzinę zza wschodniej granicy matkę siostry itd przystaje do systemu tworzy go ...
i tego którego rodzina jest bezpieczna i brnie w bagno dla chorej idei !!

tooo nie to samo chyba ??
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Po pierwsze nie mam zamiaru nikogo stawiać pod murem. Ale w ocenie Jana Kowalskiego, którego jedyną winą było zapisanie się do PZPR, a kreatorami systemu widzę różnicę, głównie w szkodliwości.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Wczoraj w "Warto rozmawiać" Borowski bohatersko bronił WRON i ubeków, do tego robił z siebie debila, przywołując sztandarowy "argument" lewaków - legalizm (w sensie, że zmniejszanie emerytur jest niezgodne z prawem). Świetnie wypunktował go Ziemkiewicz mówiąc, że lewacy przywołują legalizm tylko gdy im wygodnie, olewając kwestię zbrodni PRL-u związanych z działaniami, które były niezgodne nawet z prawem PRL. Z drugiej strony, muszę przyznać, że siły w dyskusji były nierówne. Pospieszalski po stronie prawicy, do tego Ziemkiewicz i jakiś europoseł PIS-u kontra Borowski. Plus jakiś gość z PO, który był nie do końca zdecydowany kto jest niefajny, komentarze Gwiazdy i wypowiedzi ofiar bezpieki.
 
P

Pawian

Guest
Właściwie to dowództwo WRON-u należałoby ukarać odebraniem emerytur,ale nie za urojone zbrodnie przeciw burżuazji i jej zwolennikom,tylko za bardzo nieudolne(czyżby celowo?)i niemrawe działania w obronie socjalizmu w Polsce.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Po pierwsze nie mam zamiaru nikogo stawiać pod murem. Ale w ocenie Jana Kowalskiego, którego jedyną winą było zapisanie się do PZPR, a kreatorami systemu widzę różnicę, głównie w szkodliwości.
Taki ciekawy fragment jak to bywało... I nie czepiać się panowie szlachta że to fabularne ;)
 
P

Pawian

Guest
I nie czepiać się panowie szlachta że to fabularne
Film w sielankowy,przesłodzony i nierealny sposób przedstawia oddział partyzantki antykomunistycznej."Sienkiewicz w grobie się przewraca, jak słyszy, że bandziory z NSZ-tu imiona z jego książki biorą i tak się przedstawiają jako rycerze, na szyi ryngrafy z Matką Boską zamiast hitlerowskiej swastyki..
Tadeusz Różewicz - Do piachu.
NSZ walczyły przeciwko siłom lewicy społecznej w Polsce i partyzantce radzieckiej,mordowały zbiegłych z niewoli hitlerowskiej żołnierzy radzieckich i ukrywających się Żydów, w wielu przypadkach między kierownictwem NSZ i władzami niemieckimi dochodziło do współdziałania.
Wielka Encyklopedia Powszechna PWN".Nie wszystkim oddziałom NSZ-u udało się wycofać razem z Wehrmachtem. Te które pozostały, zajęły się przede wszystkim zabijaniem chłopów, którzy zdecydowali się na przyjmowanie ziemi, przydzielonej im przez reformę rolną. NSZ jako zbrojne i mordercze ramię polskiego faszyzmu w pełni pokazało po wojnie do czego było zdolne. Weźmy "akcje kolejowe". Pomysł był prosty: zatrzymać pociąg gdzieś w polu i wybrać z niego komunistów, związkowców i innych lewicowców. Również wszystkich Żydów i tych, którzy wyglądają na Żydów. Krótki postój. Wszyscy dostają kulę w głowę, nie wyłączając kobiet i dzieci. Dla NSZ Żydzi byli wrogiem, którego należało zniszczyć.Stosowali oni kryterium rasisto­wskie: zabijali nie dlatego, że w ich ręce wpadli przedstawiciele nowej władzy. Zabijali wyłącznie za pochodzenie.Podziemie oparte na NSZ miało charakter faszystowski i wysuwało na plan pierwszy w swej działalności akcje typowo terrorystyczne i dywersyjne. "Gdyś Poruczniku prowadził Do boju
Ten oddział wierny ludu dobrych synów,
Patrzyli ufnie w postać Twoją - w postać dowódcy.
A gdyś ręką skinął, pierwszy ujrzawszy bunkier NSZ-tu
I w otwór wraży, skąd ślepia morderców złowrogie tliły
Pierwszy strzeliłeś z swego pistoletu i dałeś znak -
Twe szeregi do boju ruszyły...
Pierwszy poszedłeś na bunkier z granatem:
Ty, syn fornala, jak zemsta i kara -
Za krzywdy ojca, za swoje - zapłatę
Niosąc sługusom dolara".Kowalski Leon, "Towarzyszowi z Bezpieczeństwa". "żyć trzeba, ale żyć mądrze"-Wojciech Jaruzelski.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Pięknie pluć potrafisz, a może napiszesz, skąd wyczytałeś czy gdzie widziałeś swastykę, jako cześć munduru NSZ? Gdzie zabijano Żyda, za to, że jest Żydem, a nie oficerem UB na przykład?

To co tutaj wyczyniasz, to powoli zaczyna się kwalifikować pod oszczerstwa, więc jeszcze jedno oskarżenie nie poparte niczym w tym stylu i post ląduje do kosza.
Ten zostawię, żeby czytający ten dział, mogli wyrobić sobie o Tobie zdanie i nie traktowali Cię poważnie.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Przez pół wieku karmili komuniści społeczeństwo polskie tekstami takimi, jak zebrane powyżej. Wiedzieli przy tym, że oskarżani przez nich nie mają praktycznie żadnej możliwości zabrania głosu w swojej obronie. Jeśli artykuły zamieszczane w "Szczerbcu", choć trochę przyczynią się do zmiany tego zafałszowanego i z całą premedytacją spreparowanego obrazu Narodowych Sił Zbrojnych, będzie to dla nas potwierdzeniem sensu naszej pracy.


link do skarbnicy wiedzy Pawiana : http://it.home.pl/ns...ksty/nshp03.htm
ciekawe ze to prawicowy link :D
Pawian ma wprawę w wyrywaniu z kontekstu na swój chory sposób ale nie pierwszy raz sie na tym przejechał nie chwalac się przeze mnie ;)
 
P

Pawian

Guest
Pawian ma wprawę w wyrywaniu z kontekstu na swój chory sposób ale nie pierwszy raz sie na tym przejechał nie chwalac się przeze mnie
Ponieważ prawdziwe są jedynie niektóre fragmenty z tej stronki.Ciekawe czy zwróciłeś uwagę,że OUN-UPA miał podobną ideologię faszystowsko- antysocjalistyczną."Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrainu stworyty musym Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina(Polaków zarżniemy,Żydów wydusimy,a Ukrainę stworzyc musimy.Będzie polska krew po kolana,będzie wolna Ukraina)"..Sztandarową piosenką ukraińskiej UPA od chwili jej powstania w 1941 r. było: "Smert', smert', lacham smert', smert' moskowśko-żydiwśkij komuni (Śmierć, śmierć, Polakom śmierć, śmierć moskiewsko-żydowskiej komunie)."
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Ponieważ prawdziwe są jedynie niektóre fragmenty z tej stronki.Ciekawe czy zwróciłeś uwagę,że OUN-UPA miał podobną ideologię faszystowsko- antysocjalistyczną."Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrainu stworyty musym Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina(Polaków zarżniemy,Żydów wydusimy,a Ukrainę stworzyc musimy.Będzie polska krew po kolana,będzie wolna Ukraina)"..Sztandarową piosenką ukraińskiej UPA od chwili jej powstania w 1941 r. było: "Smert', smert', lacham smert', smert' moskowśko-żydiwśkij komuni (Śmierć, śmierć, Polakom śmierć, śmierć moskiewsko-żydowskiej komunie)."

ja tam się Ukraińcom nie dziwię że nie lubia Polaków alei tak bardziej ruskich nienawidzą a że komuniści to w wiekszosci żydzi byli z leninem na czele to co w tym dziwnego ??
a do tego jak ich socjalista ziuk p. wystawił ruskim to twoje rewelacje jakoś słabo na mnie robią wrażenie tym bardziej że są mi znane !!

Pawian przejrzyj na oczyska dobrze ci radzę !!
historie trzeba znać z każdej strony a nie wybiórczo bo potem wstyd jak się głupoty rozpowszechnia!!
 
P

Pawian

Guest
to co w tym dziwnego ??Pawian przejrzyj na oczyska dobrze ci radzę !!historie trzeba znać z każdej strony a nie wybiórczo bo potem wstyd jak się głupoty rozpowszechnia!!
Ja różne teorie zawsze konfrontuję z własnymi obserwacjami oraz doświadczeniami,także nikt mnie nie złapie na takie emocjonalne podpuchy "bo potem wstyd","twój dziadek strzelał do patriotów z NSZ, ONR i UPA".Natomiast w waszym przypadku liberalnych koliberków występuje całkowita obojętność na sytuację mas pracujących w Polsce zarówno za sanacji,jak i obecnie.Kierujecie się wyłącznie burżuazyjną ideologią obecnie obowiązującej medialnej poprawności politycznej,macie widocznie w tym swój interes.Oczywiste jest,że przeciwne poglądy będą tu zwalczane,zresztą takowych poza mną na razie nikt nie ma tutaj,zbyt duża skala otumanienia medialnymi bajeczkami o "wyklętych"faszystach i "bohaterskich" zwolennikach burżuazyjnego wyzysku,zbyt wiele niedoświadczonych młodzianków.Dlatego moje wpisy maja niewiele sensu i zamierzam je ograniczyć,Lobo zreszta wpadł juz w nerwy,jak śmiem mieć inne zdanie.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Pawian już raz się zmierzyliśmy w sprawie NSZ i nie udowodniłeś nic więc nie zaczynaj znów , bo to cienki lód, zwłaszcza dla Ciebie. Jak mnie w:cenzura:isz, a mściwy nie jestem to założę temat o zbrodniach GL/AL i nie będzie śmiesznie.
 
Do góry