gen. Wojciech Jaruzelski

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
My, zamiast zająć się ważniejszymi sprawami, szukamy tematów zastępczych, właśnie w postaci Jaruzelskiego. Na prawdę, nie ma lepszych tematów?
Jeśli stoimy przed wyborem: ważniejsze sprawy lub jaruzelski, to oczywiście każdy chyba wybierze te ważniejsze.

Jeśli jednak: nie robimy nic lub jaruzelski, to można się jaruzelskim zająć jak najbardziej.

Jest jeszcze możliwość: jaruzelski nie jest problemem na tyle czasochłonnym, że uniemożliwiałoby zajęcie się innymi rzeczami...


Jeśli spojrzymy na polską politykę, to alternatywą dla jaruzelskiego jest najprawdopodobniej właśnie to nic.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Po drugie, to co robią Żydzi, to ich sprawa. My, zamiast zająć się ważniejszymi sprawami, szukamy tematów zastępczych, właśnie w postaci Jaruzelskiego. Na prawdę, nie ma lepszych tematów?
Ja tam uczę się od każdego, od Żydów też jeśli warto.
A co to są ważniejsze sprawy ? Popieranie kolejnych ekip obiecujących cuda i uczciwość i zamiatające po sobie pod dywan ?
Poważne sprawy to rozpędzenie tego cyrku, ale na to potrzeba ludzi i środków, więc Lucha Continua.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Po pierwsze, nie życzę sobie, aby ktokolwiek imputował mi, że jestem osobą cierpiącą na chorobę alkoholową.
Po drugie, to co robią Żydzi, to ich sprawa. My, zamiast zająć się ważniejszymi sprawami, szukamy tematów zastępczych, właśnie w postaci Jaruzelskiego. Na prawdę, nie ma lepszych tematów?
Proponuję, żebyś od tej chwili przestał czepiać się użytkowników o błędy językowe
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Proponuję, żebyś od tej chwili przestał czepiać się użytkowników o błędy językowe

Obawiam się, że jestem zmuszony tę propozycję odrzucić.

Wracając do tematu generała, cobym o OT nie został oskarżony, ciekawi mnie, co on sam ma na ten temat do powiedzenia. Jakby nie było, nabrał wody w usta i stara się spokojnie żyć z dala od polityki.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
ciekawi mnie, co on sam ma na ten temat do powiedzenia. Jakby nie było, nabrał wody w usta i stara się spokojnie żyć z dala od polityki.

no przeca jaruzel nawet książkę napisał więc wiadomo co ma do powiedzenia toż to "dziewica-bohater, Wódz Powstańców - Emilija Plater!" prlu !! z całym szacunkiem dla Emilii Plater !!

całe szczęście że stan wojenny nie był 2000 lat temu bo lewica z niego wykreowała by Chrystusa ...
a tak wiadomo że to zwykły aparatczyk jest !!
 

spocony

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
61
Punkty reakcji
1
Ziemkiewicz z Janeckim, Stankiewiczem i Warzechą o procesie Czesława Kiszczaka (prawej ręki Jaruzela) . "Polityka" tego nie przeżyje
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CwYCItmTm-I
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jehoel napisał:
Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat gen. W. Jaruzelskiego. Chciałbym usłyszeć komentarze odnośnie wprowadzenia stanu wojennego i opinie na ten temat. Z opowiadań pewnych osób wiem, że był to w pewien sposób ratunek dla Polski (wojska sowieckie nie tylko były na granicy przygotowane do wkroczenia, ale także w pobliżu wielu JW) bynajmniej takie opinie usłyszałem od ludzi żyjących w tamtym okresie.
Stan Wojenny miał uratować reżim komunistyczny . Jaruzelski gdyby chciał naprawdę ratować Polskę prowadził by zmiany gospodarcze a zmian żadnych nie prowadził . Armia Sowiecka wkraczać nie musiała bo była na ziemiach Zachodnich . . Swoimi pomysłami zrujnował gospodarkę . Zmarnowano 10 lat . Jaruzelski był Kolaborantem Sowieckim . Jego rodzinę wywieźli na Syberię . Przez zmarł jego ojciec . Zdradził swoją rodzinę służąc sowietom . Dlatego zostal oficerem i pomimo że należał do klasy bogaczy bez problemu awansował . Po prowadzeniu Stanu Wojennego żadne zmiany nie nastąpiły i tylko utrzymywał system który musiał upaść bo był niewydolny gospodarczo . Stan Wojenny był nielegalny bo powinien potwierdzić go Sejm komunistyczny . Generał sam go wprowadził . Historyczna ocena gen. Jaruzelskiego musi wypaść jednoznacznie negatywnie. Ale nie dlatego, że wprowadził stan wojenny – tylko dlatego, że wprowadziwszy stan wojenny, nie zrobił następnie nic sensownego. Absolutnie nic. Nie zrealizował koncepcji, którą komunistom w tekście pod znamiennym tytułem „Jak zachować władzę w PRL?” podsuwał dr Mirosław Dzielski (1941-1989), a przed nim Stefan Kisielewski (1911-1991): utrzymania istniejącego systemu rządów przy jednoczesnym uwolnieniu gospodarki od doprowadzonego do absurdu modelu nakazowo-rozdzielczego. Nie poszedł też za sugestiami prof. Bronisława Łagowskiego (ur. 1937) – wypowiedzianymi pod jego adresem wprost w głośnym wykładzie „Filozofia rewolucji czy filozofia państwa?” (1983) – by wykorzystać możliwości stworzone przez stan wojenny do instytucjonalnego wzmocnienia wspólnoty politycznej, odstawić ideologię marksistowsko-leninowską, a w próżni po niej dokonać odrodzenia idei państwowej właśnie. A przecież obie te koncepcje musiały być znane peerelowskim dygnitarzom, choćby z raportów Służby Bezpieczeństwa, zbierającej i poddającej analizie wypowiedzi ich autorów w ramach swoich rutynowych czynności.
Stan wojenny wytworzył w systemie politycznym PRL nową jakość: cała władza została skupiona w wojsku. Relacje między partią komunistyczną a wojskiem uległy odwróceniu o 180 stopni: teraz to partia stała się zakładnikiem armii, a nie odwrotnie. Mając w rękach wszystkie instrumenty rządzenia, ekipa Jaruzelskiego mogła podjąć próbę zniesienia zasady partyjności instytucji państwowych bądź też rozwiązać strupieszałą PZPR, a w jej miejsce powołać nowy, koncesjonowany ruch polityczny – prorządowy, propaństwowy, a nawet prorosyjski i socjalistyczny, ale wolny wreszcie od marksizmu i niesionej przez niego wrogości do religii, otwarty na katolików, ludzi Kościoła, aideologiczne środowiska eksperckie, niekomunistyczne środowiska kombatanckie i innych dotychczasowych „niezależnych” (przynamniej w aspekcie światopoglądowym).
Jaruzelski, zamiast zakopać, podtrzymał partyjnego trupa – powołany wkrótce PRON był w widoczny dla wszystkich sposób zaledwie nazewniczą kosmetyką dla PZPR, a jego utworzenie nie pociągnęło za sobą żadnych zmian w polityce wewnętrznej.Stan wojenny posłużył jedynie utrzymaniu status quo w polityce wewnętrznej i zewnętrznej komunistycznego państwa. Skoro zaś stan wojenny posłużył li tylko do podtrzymania irracjonalnego i niewydolnego systemu, jego obrona z pozycji „państwowych” jest niemożliwa – stan wojenny w żadnym wypadku nie był „aktem stanu, a więc aktem rozumu państwowego”, by przywołać znakomite określenie prof. Stanisława Estreichera (1869-1939).
Władze zyskał Grunwald I PAX partie te miały marginalne znaczenie . Na podstawie Najwyższego Czasu .

Ocena stanu wojennego. Zmaganie nieudolnego rządu z nieudolną rewolucją?

Adam Danek
Stan Wojenny był zbędny i żadnych zmian nie prowadzono .Tylko utrzymywano nie udolny system .


Towarzysz Generał cz 1
Film biograficzny przedstawiający postać generała Wojciecha Jaruzelskiego na całej drodze jego zawodowej kariery: od zesłania na Syberię, poprzez karierę w PRLu i stan wojenny, do objęcia urzędu prezydenckiego w III RP.
Dokument przedstawia nieznane dotąd informacje, które autorzy zdobyli w moskiewskich archiwach radzieckiego wywiadu. „Towarzysz Generał" to nowe, nieznane oblicze Wojciecha Jaruzelskiego.
http://www.youtube.com/watch?v=eEYR7V9_GFo
Warto też obejrzeć film

Towarzysz General idzie na wojne PL
Nowy film dokumentalny Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna, opowiada o kulisach wprowadzenia Stanu Wojennego, demaskuje jedno z największych kłamstw współczesnej historii, mianowicie mit o konieczności wprowadzenia stanu wojennego, który miał rzekomo ochronić Polskę w przed sowiecką interwencją. Ujawnione w filmie dokumenty i fakty jednoznacznie zaprzeczają temu, aby Sowieci planowali interwencję w Polsce, a manewry wojskowe były blefem i demonstracją siły.
http://www.youtube.com/watch?v=iPSTCIjPSVg
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jaruzelski był kolaborantem Sowieckim . Zdradził rodzinę i służył Bolszewikom . Specjalnie był przez nich szkolony . Gdy doszedł do władzy powrócił w Polsce do Stalinizmu . Jego rządy miały wiele wspólnego z Stalinizmem . Miał pełną władze i decydował o wszystkim . Partia komunistyczna całkowicie podporządkowana i marginalne znaczenie . Propaganda pokazywała tylko Jaruzelskiego i tłumy które go wielbiły . Prowadził też kampanie antychrześcijańską .
Krzyż jest nie tylko symbolem religijnym ale też Narodowym . Polska historia jest oparta na Chrześcijaństwie . Przed powstaniem Styczniowym Polacy organizowali manifestacje patriotyczne religijne i najważniejszym elementem był Krzyż . Rosjanie chcieli zatrzymać te manifestacje i wysyłali Kozaków . Kozacy Chcieli zabrać Krzyż ale lud pomimo ich pałek obronili Krzyż . Armia Rosyjska zatrzymała ich strzelając o nich . Po powstaniu Rosjanie zamknęli Kościoły a nie które zlikwidowali ale mieszkańcy bronili ich przed likwidacją . Nowa Huta mieszkańcy chcieli budowy

Kościoła . Komuniści nie zgadzali się na to i mieszkańcy postawili Krzyż . Chcieli go porwać nie udało się i sprowadzili liczne oddziały policji i inne siły. Mieszkańcy pomimo tych licznych sił bronili przez wiele godzin Krzyża i wielu miastach Polskich komuniści nie zgadzali się obecność Krzyży w szkołach i postanowili usunąć Krzyże które zostały np

Włoszczowa chcieli zabrać Krzyż ale młodzież i mieszkańcy powiedzieli nie i protestowali . Komunistyczne gazety ich oczerniały i pomimo wysłaniu ZOMO protestujący nie ustąpili i Krzyż sami zabrali Krzyż uroczystej procesji. Nauczyciele zostali ukarani i stracili prace . Nauczyciel i Ksiądz za organizowanie protestu dostali wysoką grzywnę Jak Włoszczowa walczyła o krzyże

http://www.rp.pl/art...398028.html?p=2

. 1982 Komuniści pokonali Solidarność . Organizowano msze za ojczyznę . Ludzie układali kwiatów i Krzyże i to samo robili że zniczami. Władza zabierała kwiaty i znicze i sposób brutalny zostali napadnięci przez ORMO które oprócz bicia niszczyło Krzyż i zdjęcia ofiar komunizmu . Oddawali hołd zamordowanym przez komunistów i wydawali własne gazety które były niezależne i wolne od cenzury . Odkrywali prawdziwą sytuacje ekonomiczną . Osoby które to robiły były prześladowane . Naród dzięki religii i marszom o charakterze religijnym był stanie pokonać komunizm.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jaruzelski nie jest nikim szczególnym - jest jednym z komunistów i jako taki powinien ponieść odpowiedzialność na mocy ustawy dekomunizacyjnej.
Za to, że szkodził Polsce i Polakom - tyle lat najniższej emerytury, ile lat był członkiem partii komunistycznej.
A młodsi - tyle lat odkupienia na stanowisku z najniższą krajową
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
emerytura z uwagi na bycie komunistą to jedno, ale on był generałem i ma emeryturę żołnierza. Powstaje też problem, dlaczego wychowany w patriotycznej rodzinie stał się komunistą ? Przecież dziecko dobrze wychowane nie staje się takim złym człowiekiem
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Herbatniczku, nie wiem czy generał WJ jest złym człowiekiem. Wiem, że popełnił błąd w ocenie rodzaju zasad na swojej drodze życiowej. Powinno być tak, że każdy za swoje błędy płaci,
A co do emerytury wojskowej... Moja emerytura jest wojskowa i kilkakrotnie traciłem tzw prawa nabyte.
Nie ma przeszkód w przeniesieniu WJ do ZUS-u i przyznanie mu świadczenia (SWIADCZENIA! - łaska)w wymiarze równym najniższej emerytury. To tylko sprawa ustawy dekomunizacyjnej, której nawet nie zaproponowano.

Odeon, na pewno "naprawdę" pisze się r a z e m.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Jaruzelski nie jest nikim szczególnym - jest jednym z komunistów i jako taki powinien ponieść odpowiedzialność na mocy ustawy dekomunizacyjnej.
Tylko takich Jaruzelskich z obrzydliwie wysokimi emeryturami, mamy w naszym kraju tysiące. Nie powinno się dopuścić w cywilizowanym świecie, do sytuacji, że kaci maja większe dochody od swoich ofiar.




Wilk_LancaSter napisał:
Odeon, na pewno "naprawdę" pisze się r a z e m.
Pamietam inny wierszyk
Warto zapamiętać, że na pewno pisze się na pewno oddzielnie, a naprawdę piszemy naprawdę łącznie. :eek:czko:
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
emerytura z uwagi na bycie komunistą to jedno, ale on był generałem i ma emeryturę żołnierza. Powstaje też problem, dlaczego wychowany w patriotycznej rodzinie stał się komunistą ? Przecież dziecko dobrze wychowane nie staje się takim złym człowiekiem
Za wierność Sowietom zyskał stanowisko i był nietykalny . Dzięki Sowietom mógł bardzo szybko awansować . Dzięki nim spełnił swoje marzenie i zyskał pełną władze . By utrzymać ją został Polskim Stalinem .
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Porównanie ze Stalinem jest trochę przesadzone. Sam jestem tego dowodem.
Postawiono mnie na wysokim stanowisku jako czpo (czasowo pełniący obowiązki). Ustawa nakazywała zatwierdzenie na stałe po 3 miesiącach.
I wtedy WEZWANO mnie na posiedzenie komitetu partyjnego jednostki (byłem i jestem bezpartyjny), by mi powiedzieć, iż Polska Ludowa płaci mi pensję, a ja chodzę do kościoła!
Zawieszenie w wykonywaniu obowiązków służbowych i szczegółowe badania w WIML (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej) wykazały, że nie mam złego stanu psychicznego, a Polska Ludowa zainwestowała w moje szkolenie grubą forsę i niewykorzystywanie mnie jest sabotażem wobec partii i rządu.
Nie było awansów, po trzech latach przyszedł rozkaz przeniesienia do rezerwy.

Tak to było za Stalina?

Niemniej, w s z y s c y członkowie PZPR Stalina popierali, co narodowi polskiemu szkodziło.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wilk_LancaSter napisał:
Porównanie ze Stalinem jest trochę przesadzone. Sam jestem tego dowodem.
Postawiono mnie na wysokim stanowisku jako czpo (czasowo pełniący obowiązki). Ustawa nakazywała zatwierdzenie na stałe po 3 miesiącach.
I wtedy WEZWANO mnie na posiedzenie komitetu partyjnego jednostki (byłem i jestem bezpartyjny), by mi powiedzieć, iż Polska Ludowa płaci mi pensję, a ja chodzę do kościoła!
Zawieszenie w wykonywaniu obowiązków służbowych i szczegółowe badania w WIML (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej) wykazały, że nie mam złego stanu psychicznego, a Polska Ludowa zainwestowała w moje szkolenie grubą forsę i niewykorzystywanie mnie jest sabotażem wobec partii i rządu.
Nie było awansów, po trzech latach przyszedł rozkaz przeniesienia do rezerwy.

Tak to było za Stalina?

Niemniej, w s z y s c y członkowie PZPR Stalina popierali, co narodowi polskiemu szkodziło.
Nie jest przesadzone . Jaruzelski walczył z kościołem . Stworzył własne szwadrony śmierci . Za Stalina te szwadrony śmierci mordowały ludzi i to samo zrobił Jaruzelski . Po zamordowaniu lub pobiciu oczerniano te osoby i kreowano że są pijane i to je zabiło . Zamordowano Popiełuszkę . Zamordowano też ks Stefana Niedzielaka i ks Stanisława Sucholca i te osoby wcześniej pobito a jednemu z tych kapłanów złamano kręgosłup . Pogrzeb Jaruzelskiego pokazał największe absurdy 3 RP . Nawrócił się przed śmiercią ale urny nie było w Kościele . Na cmentarzu nie było kapłana . Dlaczego osoba która się nawróciła nie ma jego urny w świątyni ?. Największy absurd to kazanie na jego pogrzebie . Było o nawróceniu dobrego łotra . Jaruzelski nigdy nie żałował zbrodni na Pomorzu , szykanowania po wojnie kleryków którzy były werbowani do armii a tam byli szykanowani i mordowania żołnierzy wyklętych . Nigdy nie dostał żadnej kary a łot dostał karę i uznał że dostał ją słusznie . Protesty na pogrzebie Jaruzelskiego pokazały cynizm władzy bo te osoby mogą dostać grzywnę i proces . Można protestować przeciwko pogrzebowi Kaczyńskiemu na Wawelu a później znieważać ludzi którzy modlili się pod Krzyżem pamięci i dodatkowo znieważać Chrześcijaństwo a później po 22 organizować wspinaczkę na latarnie miejskie a wszystko to na oczach staży miejskiej i policji i pozwalali im też na pijaństwo i śmiecenie .Mordowano też rodziny opozycji np Pyjasa bo jego matka była wrogiem komunizmu .
 

HeartAttack

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
W książce Arcanus Arctica jest trochę o stanie wojennym i została chyba podjęta mała próba przedstawienia nakreślenia obrazu samego generała w kontekście tych dni. Aczkolwiek jest to bardziej political fiction, to warto się z tym zapoznać.
 
Do góry