Gdzie warto wybrać się w góry?

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Pytanie takie jak w tytule. Zamierzam gdzieś wybrać się ze znajomymi w góry w okresie październik-listopad. Zakopane raczej odpada bo bylismy w poprzednim roku. W miarę możliwości zależy nam aby był dojazd jakimś pociągiem bądź autobusem. Co polecacie?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.
 

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Ja w te wakacje byłam w Szczawnicy ze znajomymi i bylismy bardzo zadowoleni po powrocie ;) Co prawda pojechalismy samochodami ale jest tam bezposredni i częsty dojazd z Krakowa.

Znajduje się tam dużo atrakcji zarówno dla leniwych jak i dla tych, którzy lubią się troche pomęczyć i połazic po górach - Sokolica, Trzy Korony, spływ Dunajcem.
Można wypożyczyć rowery i pojechac na Słowacje ;)
Warto też pojechać do Wąwozu Homole, który znajduje sie pare kilometrów dalej ;)

Szczerze polecam ; ))
 

szkudlarnik

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
2
ooo szczawnica jest super. pojechałem tam 2 lata temu i bardzo miło wspominam. też bylem wąwozie homole i spływałem dunajcem. jeszcze polecam ci zajść do wodospadu zaskalniak, przejść sie deptakami i zobaczyć kilka kosciołów i kapliczek. rzuć okiem tutaj - http://mapa.pf.pl/m/9jjvA na mapie masz zaznaczone atrakcje turystyczne w okolicy i mozesz też znaleźć sklepy i usługi, jak bedziesz potrzebował, bo sporo ich jest w panoramie firm. jesli chodzi o dojazd, to tak jak napisała kasienka, jedź do krakowa i tam się przesiadaj w bezpośrednie połączenia :)
 

Turystka_ja

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Dobrym pomysłem mogą być też Karkonosze. Bazę wypadową możecie zrobić sobie w Karpaczu bądź Szklarskiej Porębie i stamtąd wybrać się na Śnieżkę, Szrenicę, Śnieżne Kotły czy inne malownicze miejsca Karkonoskiego Parku Narodowego. Noclegów poszukaj na noclegi Karpacz bądź noclegi Szklarska Poręba:)
 

bacowski.bunc

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
A ja polecam Kościelisko(4km od Zakopanego) prowadzimy pensjonat. Blisko do wyciągów, wejścia dolin i ciszaaaa...;pp
 

Trzyszcz24

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Ja polecam Bieszczady- wybrałem się w tym roku ponownie, tym razem w lipcu i znowu mnie zachwyciły te góry. Co prawda postawiłem mocno na entomologię(a i ogólnie ciągnęło mnie w bardziej dzikie miejsca niż uczęszczane szlaki turystyczne :)), ale po szlakach też trochę chodziłem- przede wszystkim warto wybrać się na któryś ze szlaków w BdPN- połoniny i te sprawy, cuda!. Polecam też rzadziej uczęszczany szlak z Cisnej na szczyt Jasło. Najdłużej byłem w Tarnawie Niżnej- wspaniałe miejsce. Ostatnia zamieszkana wioska. Jeśli się już tam jest, trzeba pójść między innymi na Grandysową Czubę- po drodze jest szansa na spotkanie dzikiego żubra (ja znalazłem odchody świeże :) ) lub w pobliskiej zagrodzie pokazowej. Widoki ze szczytu są piękne, jest kilka koszonych łąk po których latają mieniaki (aczkolwiek w tych okolicach wszędzie jest ich mnóstwo, ale jednak tam robią jakieśszczególne wrażenie), ale bez GPSa może być problem z dotarciem na miejsce. Jest też znacznie łatwiejszy do zdobycia :) taras widokowy. Blisko do bukowca z pięknymi szlakami odwiedzanego przez wielu turystów. Między Tarnawą a Muczne są bobry :). Jak zerkniecie na baldachy to dostrzeżecie mnóstwo wspaniałych owadów, a po stosach pniów świerokowych spacerują wielkie żerdzianki, które są tu bardzo pospolite.
 

Matiio

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja polecam Szczyrk, który powoli staje na nogi, rozbudowuje się ciągle baza narciarska, która stanęła na kilka lat.
Ale nie samymi nartami Szczyrk żyje:) pieknie tam jest latem i jesienią, blisko do Wisły, Ustronia, czy w mniej popularne ale równie piękne miejsca jak Istebna czy Koniaków.
Jeżeli chodzi o same noclegi to polecam dosyć nietypowy nocleg położony wysoko na stoku - na szlaku na Klimczok - to Michałówka. Widoki stamtąd sa naprawdę piękne, praktycznie z każdego miejsca. Cudownie widoczne jest Skrzyczne (na przeciwko) widać również Tatry (przy dobrej pogodzie) oraz czeskie szczyty.
Polecam bo warto (bylem kilka razy, wspaniali gospodarze, wiem ze robię im reklame - ale syfu bym nigdy nie polecił) - byłem już pare razy - ich strona to: http://michalowkaszczyrk.pl
 
J

jadwinia

Guest
Ja kocham i uwielbiam Bieszczady ;) To też zależy, co kto uważa za góry ;) jeśli ktoś preferuje bardziej wyczynowe wspinaczki - to najlepszą opcją są Tatry. Ja sama wolę Bieszczady, które zachwycają za każdym razem, bez względu na porę roku. Widoki z Połonin są cudne - można tam siedzieć i patrzeć na okolicę godzinami.
 
E

Ejan87

Guest
Bieszczady jak i cały Beskid Niski zachwycają ;) warto tu jak i tu wyjechać, czy to na cały weekend, czy na poszczególne dni. Świetną możliwość daje wędrówka np. wzdłuż granicy polsko - słowackiej ;) wycieczka min na 2 tygodnie z całym dobytkiem na plecach ;)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Jeszcze możesz wziąć pod uwagę Góry Stołowe. Byłam tam 2 lata temu i można tam naprawdę dużo zwiedzić. Jeżeli chodzi o góry, to np. Szczeliniec Wielki, Srebrna Góra, Błędne Skały, a w Czechach Teplickie Skały i Adrspach. Poza tym jest wiele innych miejsc, do których można pojechać: Twierdza Kłodzka, Sztolnie w Walimiu, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Bazylika w Wambierzycach, Zamek w Książu, Skansen w Pstrążnej, Zalew w Radkowie, no i oczywiście są wycieczki do Pragi organizowane przez biura turystyczne (chociaż nie wiem, czy akurat w październiku).
 
Do góry