Gdzie spędzić urlop w Polsce

dagna84

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja osobiscie uwielbiam góry, i nigdzie nie odpoczywa mi sie lepiej niż tam. Z racji tego ja proponuje okolice Zakopanego, a dokładniej Bańska Niżna, świeże powietrze i piękne widoki. Odnośnie noclegów to polecam Wille Jarząbek dobre ceny, super obsługa i atmosfera.
 

Moniawil86

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Proponuję Bieszczady - góry, ale i Jezioro Solińskie. Miejsce, w którym naprawdę można się zrelaksować :)
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Ja byłem w Rewalu. Trochę zatłoczone, ale sympatyczne miejsce :). Równie fajne jest Pobierowo z tym długim deptakiem
 

Urodziwa

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Obok Rewala jest Pustkowo, ja się tam zawsze wybieram. Fajne domki drewniane powstały jakiś czas temu. W sumie to jeżdżę tam od 11 lat
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Ja uwielbiam Polskie morze i jeziora, ale wiadomo - u nas to jednak różnie bywa z pogodą. Albo się trafi, albo nie. Byłam kilka dni w sierpniu w Ustroniu Morskim niedaleko Kołobrzegu. Pogoda dopisała, słonko świeciło, ale na plaży tak wiało, że nie dało się wysiedzieć. No i wiadomo, wiatr powoduje jednak to, że odczuwa się niższą temperaturę niż jest w rzeczywistości. Na morze u nas można się zdecydować moim zdaniem w lipcu. Jeżeli chodzi jednak o ceny to jestem zdania, że lepiej pojechać na wczasy za granicę. Mam kolegę, był z alfastarem w Egipcie ( i wrócił cały i zdrowy więc jak się okazuje to chyba tylko media nakręcały panikę wśród ludzi), za wycieczkę nie wiem ile zapłacił, ale jak mi opowiedział, że poszedł ze znajomymi na kolację, do tego zapalili fajkę wodną i wypili sobie po piwie za wszystko płacąc (w przeliczeniu na złotówki) około 40 zł to padłam... gdzie u nas 3 osoby się najedzą za 40 zł? Nie wspominając już o fajce i czymś do picia...
 

Maras1

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Proponuję polskie wybrzeże, Poddąbie i Dębinę. Położone w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, czyste morze i plaża, idealne dla rodzinnego wypoczynku.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja również uważam, że nasze polskie wybrzeże może być świetny wyborem na taki wyjazd. Byłam już i w Grecji i w Turcji i jednak nigdzie nie ma tak szerokich i pięknych plaż jak u nas. Poza tym plaża w Świnoujściu również jest oznaczona słynnym odznaczeniem - błękitną flagą tak więc ma się pewność, że jest bardzo czysta ...
Właśnie tam spędziliśmy tydzień z mężem na wakacjach i w tym roku ponownie tam wracamy. Bardzo fajnie się bawiłam. Wyjazd nie kosztował nas tak dużo ponieważ zaoszczędziliśmy na kilku rzeczach. Po pierwsze wynajęliśmy osobne mieszkanie - jest o tańsza opcja niż hotel ponieważ jak wystarczy sobie sprawdzić - hotele do najtańszych nad morzem nie należą ... Gotowaliśmy sobi sami śniadania i kolacje, mieliśmy kuchnię tak wiec nie byliśmy uzależnieni od jedzenia na zewnątrz (w hotelu takie śniadanie kosztuje ponad 15 zł...).
No i staraliśmy się aktywnie spędzać czas i zwiedzać okolicę na własną rękę. W miejscowości było tyle ciekawych ścieżek spacerowych i rowerowych, że aż szkoda byłoby nie skorzystać.
Najbardziej zadowoleni byliśmy z mieszkania. Jak do tej pory najładniejsze i najwygodniejsze jakie kiedykolwiek wynajęliśmy (trochę fartem, w ostatnim momencie zarezerwowaliśmy je na stronie Baltichome.pl ) . Było nowe, wyremontowane. Mimo, że niewielkie to wystarczylo nam w zupełności. I co najważniejsze znajdowało się w spokojnej dzielnicy. Nie wiem jak Was ale mnie osobiście odgłosy imprezowiczów na wakacjach w nocy doprowadzają do szewskiej pasji. Na szczęście to nas nie spotkało ;)
Szkoda tylko, że znajdowało sie na 3 piętrze. Leniuch ze mnie i nie chciało mi się momentami pedałować na górę - szczególnie, że mam tendencje do zapominania o czymś. Ale za tę cenę i wygodne można było się przyzwyczaić.
Zdjęcie salonu:
27491580ee2298d356982aba9bbc22286c259cfc.jpg
 

krzylu

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja osobiście większość czasu wolnego (takiego jak wakacje) spędzam nad jeziorem przy plaży oraz pływając kajakiem. Dodatkowo zawsze wybieram się w okresie kiedy organizowane są "Dni Ślesina" jak się można domyśleć w ślesinie ;-). Dla zainteresowanych zapraszam na verano-slesin.pl tam jest wszystko wyszczególnione.

Pozdrawiam
 

Podroze po Polsce

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Polecam Kotlinę Kłodzką, wspaniałe miejsce na urlop dla aktywnych. A jeśli połączysz to ze spa - Hotel Bukowy Park w Polanicy Zdrój - super sprawa. Atrakcji Kotliny nie sposób wymienić, w sieci mnóstwo na ten temat - Góry Stołowe, miejscowości uzdrowiskowe, mnóstwo zabytków architektury, szlaków turystycznych...
 

krzylu

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o wielkopolske to mogę polecić verano-slesin.pl tam tanio spędzisz noc a w samym Ślesinie atrakcji co nie miara :)
 
B

bajderman

Guest
My np. na weekend majowy jedziemy do Zielonej Polany, w Łączkach, to Bieszczady.
Przede wszystkim w Polsce jest jednak tanio, za dziecko nie płacimy nic, do tego mamy mega pakiet.
W zasadzie 4 dni, w których raczej nie damy rady skorzystać nawet z połowy atrakcji, ale to nie problem, bo pewnie w czasie wakacji odwiedzimy dokładnie to samo miejsce.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Mnie też ciekawi ten temat. Chciałabym wybrać się z rodziną na Mazury. Czy ktos może coś polecić?
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
My wybywamy do Kazimierza Dolnego, planujemy troszeczkę pozwiedzać, ale też się zrelaksować. Juz mamy namiary od znajomych na fajne knajpki w tym mieście.
Oprócz tego jeszcze mocno interesuje nas zobaczenie Puław. W przewodniku zdjęcia robią niemałe wrażenie, więc chyba warto zobaczyć.
Pokoje zarezerwowaliśmy już teraz, ale nie w Kazimierzu, tylko w Poniatowej, to jest niedaleko Kazimierza. W okolicach miasta ceny są zdecydowanie niższe, a jest równie pięknie.
Pokój mamy w hotelu Słowik, blisko zalewu poniatowskiego. I do Kazimierza blisko, i do Puław. W okolicy też jest Lublin, może się skusimy.
 

Al Capone 64000

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja polecam slesin, tamtejsze jezioro. Wiele atrakcji, zarowno dla doroslych, lodziezy jak i dzieci. Niektore mozna zobaczyc tutaj: verano-slesin.pl/osrodek.php?id=1122
 

hania_9

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja wolę wyjazd nad jeziorko najlepiej do jakichś domków lub agroturystyki. Najlepszym rejonem według mnie są mazury w zeszłym roku byliśmy w miejscowości Brożówka k./Kruklanek w domkach infoliniaturystyczna.pl/oferta,infolinia-turystyczna,05a70454516ecd9194c293b0e415777f , byliśmy bardzo zadowoleni. W pobliżu domków jest jeziorko nieopodal chyba z 1km stadnina koni można sobie pojeździć. Na portalu gdzie są domki można znaleźć również inne ciekawe propozycje, poleciłam ten portal koleżane i znalazła tam fajny obiekt na majówkę oraz wakacje. W tym roku także wybieramy się w to samo miejsce. Pozdrawiam wszystkich wczasowiczów.
 

sara_12

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
O widzę, że hania również skorzystała z tej samej stronki co ja. My z mężem również w zeszłym roku spędziliśmy urlop na mazurach, lecz w tym wybieramy się w góry w okolice Dunajca. Mam nadzieję tylko, że pogoda dopisze bo wybieramy się koniec lipca a początek sierpnia. Pa :wink:
 
K

KamilKA01

Guest
Ja lubię jeżdzić autokarami, nawet takie wyciezki autokarowe są fajne bo dużo się zobaczy, a nie lubie siedzieć w jednym miejscu. Ale trzeba też patrzec na to jakim autokarem się jedzie. Z HENRY BUS jest najlepiej jeździć, wygodne autokary i full wypasione, można jechać na dłuższe trasy i nie czuje się aż tak zmęczenia. Komfort jest naprawde wazny.
 
Do góry