gdzie się doszkolić z grafiki ?

agaczort

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej Serduszka moje :021: sprawe mam taką:
8 lat temu skończyłam szkołę jako grafik komputerowy (formy wydawnicze) hehe...., głównie pracowaliśmy na programach tj: photoshop, corel, page maker, komputery mieliśmy z epoki kamienia łupanego wiec zostawiam to bez dalszego komentarza.
Mineło 8 lat, technika prze do przodu, a ja zostałam nadal na poziomie tego " kamienia łupanego" ;-) tzn: robiłam w warunkach domowych dla znajomych wizytówki ulotki itp.
Dzieci już w miare odchowałam i marzy mi się wrócić do grafiki lecz dylemat mam taki - GDZIE MOGŁA BYM SIĘ PODSZKOLIĆ??? Może ktoś daje jakieś korepetycje, albo robią gdzieś naprawde dobre kursy (choć do grupowych kursów mam zastrzezenia - ze względu na przerób bydła dla kasy, a nie idee wypuszczenia dobrych fachowców ;-))
Dodam , że jestem z terenów Częstochowy. Może się ktoś orientuje w temacie???
pozdrawiam serdecznie
 

Crispers5

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
255
Punkty reakcji
9
Na kursach typu eduweb.pl dowiesz się jak obsługiwać dany program, ale nie dowiesz się jak zrobić dobrą pracę bo wszystko zależy od Twojej kreatywności. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo dobrych grafików, jest wielu świetnych artystów z Polski. Niektórzy z nich to prawdziwi profesjonaliści - robią świetne prace w Photoshopie, Illustratorze, Flashu, AAE, do tego zajmują się grafiką 3D, a nawet digital paintingiem; do każdego programu dochodzi wiele pluginów, które też trzeba opanować, aby osiągnąć najwyższy poziom. Oprócz tego potrzebna jest reklama, własna strona internetowa, pozycjonowanie tej strony, etc. To już nie te czasy, gdy korzystało się z jednego programu. Musisz zainwestować ogromne pieniądze w komputer, programy, pluginy, tablet graficzny, a nawet w takie rzeczy jak zdjęcia i grafiki stockowe. Grafika to szerokie pojęcie - webdesign (logo, logotypy, www, bannery, buttony,), szparowoanie obiektów z tła (dla prasy), ulotki, motion design, digital painting, fotomanipulacje. tworzenie plakatów, To trudne wyzwanie.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Niestety te wszystkie kursy, szkoły, studium, uczą obsługi Corela lub Illustratora, ewentualnie Photoshopa i tyle. Niestety znając aplikację jesteśmy dopiero jakieś 10% do przodu. A gdzie się podziała teoria projektowania, zasady typografii, itp.? Nie sądzę, że uczą tam czegoś takiego.
 

krys12

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dobre kursy, które faktycznie cos dają i prywatne doszkalanie się, we własnym zakresie, żeby mieć dobre portfolio. A sposoby na reklamowanie sie w necie są, te wszystkie galerie, youtuby i facebooki.
 
G

Georginia40

Guest
Warto jest korzystać z video kursów. Nie wiem czy jest sens iść na taki normalny stacjonarny kurs bo to moim zdaniem marnowanie czasu. Wszystko obecnie jest w sieci. Czy to na video kursach czy też na blogach prowadzonych przez grafików.
Tutaj jest bardzo dużo kursów z grafiki:
http://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp.html

Dotyczących w zasadzie każdego programu.
 
Do góry