Gdzie serwisować samochód?

V

Vaffik

Guest
Jaki przegląd? Tam pisze sprawdzenie pojazdu a nie badania techniczne!

Olej dobrej klasy do Twego Forda znajdziesz za 80zł, filtr oleju 12-18zł, powietrza 13-23zł, kabinowy zwykły 18zł, węglowy 37zł (opieram się na Mondeo TDCI)
Szarpaki i rolki = 30zł
80zł + 12zł + 13zł + 37zł + 30zł = 172zł
 
D

Dorka123

Guest
To mi za filtry jednak mechanik "osiedlowy" dużo więcej zaśpiewał.
A do tego jeszcze zapomniałam o wycieraczkach, oryginalne pióra przednie za 79 zł. (ostatnio kupiłam jakieś prawie jak oryginalne to mi w ulewie w ogóle nie chciały wody zbierać :/).
Jeśli chodzi o okresowy przegląd to mam jeszcze sporo czasu, póki co mają taką promocję z assistance12 w cenie: http://www.ford.pl/Serwis/Motorcraft_Service/4-plus
 
V

Vaffik

Guest
Co do wycieraczek to powiem jedno. Albo te tanie bajery do 20-35zł to szmelc kompletny albo ja mam poprostu pecha więc nie dziwię się cenie. Obecnie mam gumy za 39,90 ale euro i wiem że wycierają! Byłem zmuszony kupić na stacji paliw w trasie gdy nowiteńkie kupione w Polsce za 35,00zł kpl. okazały się szmelcem!
A było to kupione w mrówce... coś takowego
wycieraczki-tylnej-szyby-pej.jpg

Zauważyłem też że wycieraczki nie powinny być "grube"!!
Opór wiatru przy wyższych prędkościach lecący po szybie robi jednak swoje.
Teraz mam cieniutkie Boscha i jestem zadowolony.
wycieraczki%5B2%5D.jpg
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
vaffanculo napisał:
Jaki przegląd? Tam pisze sprawdzenie pojazdu a nie badania techniczne!

Olej dobrej klasy do Twego Forda znajdziesz za 80zł, filtr oleju 12-18zł, powietrza 13-23zł, kabinowy zwykły 18zł, węglowy 37zł (opieram się na Mondeo TDCI)
Szarpaki i rolki = 30zł
80zł + 12zł + 13zł + 37zł + 30zł = 172zł
Przegląd to przegląd a badanie techniczne to badanie techniczne po którym masz podbitkę w dowodzie i musisz robić co roku a przegląd jest dobrowolny, zalecany przez producenta. Co do tego Ford Motorcraft Service to masz pewność że wszystko masz w oryginale i dają gwarancję najniższej ceny a więc chyba jest najtaniej.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Ja swojego forda serwisuję w ASO, za przegląd typu wymiana oleju, wimiana filtru powietrza i oleju no i ogólnie przegląd samochodu płacę 279 złotych. Nie jest to dużo, a gwarancja bezpieczeństwa to dobrze serwisowany samochód.
 
D

Dorka123

Guest
Widziałam, że mają teraz gwarancję najniższej ceny. Jeśli ktoś skorzysta z przeglądu i w ciągu dwóch tygodni znajdzie taki sam zakres usług w niższej cenie to zwracają dwukrotność różnicy.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
samba_mamba, z tego co mi wiadomo to starsze modele forda też to obowiązuje, jest oferta 4+ w fordzie.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Możem sobie podyskutować o sewisie, bo mamy stare roczniki, ale juz za kilka lat to tylko ASO. Teraz auta to komputery, naszpikowane elektroniką.
 
R

rafaldiablo

Guest
Zna się ktoś na olejach? Nie wiem co wybrać spomiędzy cluber i moykote. Miał ktoś jakieś doświadczenia z powyższymi? Będę wdzięczny za opinie.
 
K

KentKent

Guest
[SIZE=110%]Ale specjaliści od elektroniki nie pracują tylko w ASO;) a nowe teraz roczniki za parę lat też będą stare;) ja samochód oddaję do na serwis do jednego z salonów Euromaster, bo mają na prawdę kompleksową usługę i wszystko można załatwić na miejscu;)[/SIZE]
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Teoretycznie. Bo w praktyce przegląd to nie tylko sprawdzenie elektroniki z tego co wiem. Btw. co u nich dokładnie obejmuje sprawdzenie pojazdu? Bo brzmi mi to tak... nie do końca konkretnie szczerze mówiąc.
 
D

Dorka123

Guest
Nie wiem niestety, nie widzę na stronie takich informacji, może zadzwoń do serwisu i zapytaj. Bo listę czynności przeglądowych podają na stronie, ale dla przeglądu 4+ z assistance12 w cenie, a to już inna promocja.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Dorka123 napisał:
To mi za filtry jednak mechanik "osiedlowy" dużo więcej zaśpiewał.
A do tego jeszcze zapomniałam o wycieraczkach, oryginalne pióra przednie za 79 zł. (ostatnio kupiłam jakieś prawie jak oryginalne to mi w ulewie w ogóle nie chciały wody zbierać :/).
Jeśli chodzi o okresowy przegląd to mam jeszcze sporo czasu, póki co mają taką promocję z assistance12 w cenie: http://www.ford.pl/Serwis/Motorcraft_Service/4-plus
W przypadku Forda masz zawsze gwarancję najniższej ceny, więc na pewno będzie niżej niż u mechanika :) I na pewno dobrze.
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
gdzie mozna serwisować duże autko z napędem 4x4? w oknolicach KrK lub Katowic?
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Tak ale jak zaśpiewali mi ceną to podziękowałem - dlatego szukam innych opcji.
 
Do góry