Gdzie nocować w Krakowie

  • Thread starter impresja_switu
  • Rozpoczęty
I

impresja_switu

Guest
Witam serdecznie:)
Nie widziałam podobnego tematu, a wydaje mi się, że stworzenie bazy miejsc, które można polecić na nocleg w Krakowie będzie bardzo pożyteczne. Choćby ze względu na zbliżające się wakacje i wyjazdy:) Ze swojej strony polecam hostel Aston. Największymi jego plusami są chyba lokalizacja (5 min od Starego Rynku) oraz atrakcyjne ceny. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.spanie.com/

Jeżeli macie jakieś doświadczenia (miłe lub nie) z hotelami krakowskimi, to piszcie:)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
mieszkalam tam! tzn w Astonie...fajne miejsce i faktycznie wszedzie blisko...w dzien zwiedzialam, wieczorami imprezowalam i wszystko bylo w poblizu hostelu, jak tylko bede w Krakowie, to tez na bank tam sie zatrzymam
 

chuchro

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
mieszkalam tam! tzn w Astonie...fajne miejsce i faktycznie wszedzie blisko...w dzien zwiedzialam, wieczorami imprezowalam i wszystko bylo w poblizu hostelu, jak tylko bede w Krakowie, to tez na bank tam sie zatrzymam

W Krakowie to rzeczywiście jest duzy wybór miejsc, gdzie się można zatrzymać. W ostatnich dwóch-trzech latach hostele powstawały jak grzyby po deszczu. Dlatego warto poczytać więcej zanim się gdzieś wybierzesz. Jeśli chodzi o Aston to jest ok. Sama tam lokowałam znajomych i całe miasto zwiedzali na piechotę, nie było problemu z nocnym powrotem a co najwazniejsze - było czysto i obsługa naprawdę ok.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
w pobliżu zamku na Wawelu jest Ibis - całkiem przyjemny hotelik, jak dla mnie idealny. poza tym Novotel w centrum jest mega boski, mama mojego chłopaka w tego typu hotelach się zatrzymuje (tylko pozazdrościć kasy). ale może i my w te wakacje się skusimy, bo Orbis sie teraz reklamuje z fajną promocją pokoi od 79zł. w sumie nie wiadomo, ile by wyniósł w Novotelu, ale na pewno o wiele wiele mniej niż standardowo, więc można zaszaleć :D
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
przy samym Wawelu to jednak ceny nieziemsko wysokie...
ulica Długa to już przyzwoita lokalizacja, wszędzie można dostać się spacerkiem, myślę, że zatrzymanie się w Astonie to rzeczywiście dobry pomysł :)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ashley: ponownie mogę polecić Aston, w sumie warunki tam są lepsze, niż tylko egzystencjonalne...ale to chyba najmniejszy problem? ;)
 

aiko8

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lubicz/Poznań
a żby było tanio i nie przesadnie luksusowo poelcam schronisko młodzieżowe na ul. Grochowskiej Płaszów. Dojazd autobbusem prosto z dowrca :) strona www.ssm.com.pl :)
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Hostel Aston jak najbardziej. Za nieduże pieniądze conajmniej dobre warunki i świetna lokalizacja, zdecydowanie polecam.
 
A

Alternative Trippin

Guest
Jeżeli chodzi o bazę turystyczną i atrakcje turystyczne, Kraków chyba nie ma sobie równych - wiem, co piszę, bo tu mieszkam od urodzenia :p. Osobiście polecam przyjazd i poszukanie hostelu - w okolicach samego Rynku mamy tego całe mnóstwo. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność co do miejsca, wpisz w Google'u "hostel Kraków" i po problemie :).
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Mieszkam obecnie w Krakowie, ale niedawno szukałem jakiegoś fajnego apartamentu w centrum dla przyjaciela, który chciał tu zabrać dziewczynę na weekend. Znalazłem im świetne mieszkanko w bardzo fajnej cenie http://www.yourplace.pl/index.php?id=200&pp=1 i byli zadowoleni. Zaskoczyło mnie nawet jak miło przywitała ich obsługa - facet wyluzowany, ale bardzo grzeczny zaproponował mnóstwo ciekawych miejsc, które mogliby odwiedzić w trakcie pobytu (wstyd się przyznać, ale o kilku eventach sam nie wiedziałem).
 

gaga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
45
Punkty reakcji
1
Też korzystałam z tego serwisu szukając noclegu dla znajomych moich rodziców z zagranicy. Mają być w Krakowie na weekend. Taki przystanek w Polsce w podróży na wschód ;)Apartament na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie ( http://www.yourplace.pl/index.php?id=214&pp=1), więc myślę, że powinni być zadowoleni. Zastanawiam się jedynie jakie rozrywki im zapewnić, bo przy tej pogodzie spacery i zwiedzanie mogą być niezbyt atrakcyjne...
 
H

Haan

Guest
phi, weź ich na fajne krakowskie imprezy, nie mają prawa nie być zadowoleni:) A skąd Ci znajomi? Bo jeśli UK to akurat im niepogoda w zwiedzaniu nie przeszkodzi:)
 

gaga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
45
Punkty reakcji
1
Niestety, z południa Włoch. I wyobrażają sobie, że w Polsce jest zimno jak na Syberii, a śnieg pada od września do marca... No ale pogoda się trochę poprawia, więc może będą pozytywnie zaskoczeni ;)Kraków chcą zobaczyć głównie dlatego, że to "miasto papieża", ja mam im zamiar pokazać, że nie tylko :)
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
jako mieszkaniec Krakowa mogę trochę doradzić:

Miałem kiedyś epizod pracy w hostelu w Krakowie i powiem, że trzeba uważnie wybierać miejsce noclegowe w naszym pięknym mieście. Warto poczytać opinie turystów, którzy byli w danym hostelu. Generalnie za zwyczaj są dość drogie jak na standard, który proponują...

Ciągnąc wątek hoteli w Krakowie: Nie wiem czy mieliście kiedyś chęć zobaczyć jak w środku wyglądają luksusowe hotele w Krakowie, bo ja zawsze :) Nigdy nie było mnie na to stać, zresztą trochę głupio nocować w hotelu gdy mieszka się w Krakowie (no, chociaż różnie z tym bywa:)) natknąłem się kiedyś na coś takiego: Sheraton Kraków no i zaspokoiłem ciekawość :)

Jeżeli mógłbym polecić jakieś miejsca do odwiedzenia w Krakowie ze znajomymi (niekoniecznie zza granicy) to po obejrzeniu tzw. punktów obowiązkowych polecam serdecznie: kiełbaski pod hala targową i zapiekanki na placu nowym na kazimierzu - to z kulinariów, wejść na samą górę w akademii muzycznej na Tomasza - wspaniały widok na stare miasto (znany z filmu Vinci - widok z tarasu mieszkania Szerszenia vel Juliana) oraz widok z knajpy na ostatnim piętrze hotelu Kossak - knajpa nazywa się oranżeria. Hotel jest przy jubilacie (jakby na jego tyłach).

Tyle z mojej strony. Może ktoś dorzuci ciekawe smaczki z Krakowa?
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Jeśli chodzi o minimum niezbędne do przeżycia to polecam nocleg w akademikach krakowskich. Płaci się dosłownie kilka złotych i można przespać się na podłodze, a jak nam się poszczęści to nawet i łóżko się znajdzie.
Dla bardziej wymagających Kraków ma naprawdę ogrom hosteli, hoteli, apartamentów, pokoi gościnnych i innych miejsc, gdzie można złożyć ciało na noc. Nie ma człowieka, który ogarnąłby to wszystko dlatego zmyślni ludzie stworzyli bazę noclegową rezerwuje.pl - wszystko ładnie uszeregowane według cen lub standardu, jak kto woli.
A ciekawe smaczki z Krakowa? Kiełbaski i zapiekanki owszem, ale nie przyjeżdża się do Krakowa, żeby tylko jeść. Kraków to przede wszystkim bardzo kulturalne miejsce. Od siebie mogę zachęcić pasjonatów do obejrzenia dwóch wystaw: w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich wystawa Torebki damskie od średniowiecza do współczesności oraz w Kamienicy Hipolitów wystawa mebli oraz wnętrz mieszczańskich. Bardzo ciekawe, przyjemne i relaksujące spędzenie czasu.
 

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
W Krakowie hotel Aston polecam, bo to chyba najlepsza miejscówka. Jest blisko centrum, warunki są naprawdę dobre, a co najważniejsze cena nie jest wygórowana. W zeszłym roku doba kosztowała ok. 70 zł, ale dla pewności sprawdź sobie jeszcze na rezerwuje.pl w bazie hoteli. A dla studentów, którzy przyjeżdżają na zjazdy to najlepszą opcja jest akademik.
 
Do góry