Gdzie naprawiacie autka?

JACEKgacek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Polska
Jest kilka serwisów/warsztawów, które cenię za fachowość i profesjonalizm, ale jak chcesz porządną jakość napraw powypadkowych, z ubezpieczenia, to uderzaj do serwisu serwis-lakierniczy.pl
 

Jasio Kolenda

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja w green-car - to nadarzyński warsztat. Bardzo mi odpowiada, bo już nie raz się w życiu naciąłem na mechanikach a tu widzę, że grają fair, samochód dostaję szybko, jak na razie podoba mi się.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja natomiast od dobrych 4 lat korzystam z jednego serwisu Euromaster, niezależnie od tego co się dzieje są w stanie mi pomóc. Do tego mają całkiem fajne promocje. Dzięki którym jestem w stanie zaoszczędzić sporo gotówki. Ostatnio się dowiedziałem, że można u nich zrobić darmowy przegląd.
 

arew33

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wawa
Zapytaj znajomych do kogo jeżdzą to Ci polecą swojego mechanika. Do obcych nie ma sensu jechać, tylko Cie oszukają i naciągną - taka specyfika tej branży.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ja od 2005r gdy mnie przepitolili na naprawy Omegi wszystko robię sam. Naprawdę. Nie mam do tego warunków, robię najczęściej na parkingu strzeżonym pod blokiem ale robię.
I co najważniejsze że jak raz się nauczysz to kasyyyy oszczędzasz w ciul!
Ostatnio rozrządzik sobie machnąłem. Przed zimą wymieniłem tuleje w belce i zawiechę z tyłu. Fakt, pitoliłem sie z tym tydzien a dwa dni wyciągałem belke ale udało się.
Praskę zrobiłem sobie w domu z lewarków hydraulicznych. Nie licząc czasu to koszt remontu zawieszenia (belka + wielowahacz) wyszedł 390zł. Najtańszy serwis chciał 1290zł. Za rozrząd 360zł z pompą. Najtańszy serwis chciał 850zł.
Części markowe.
2 lata temu robiłem wymianę płytek regulacyjnych zaworów. Komplet płytek 110zł. Czas roboty 2 dni :) ale jeździ równiuteńko do dziś. Serwis chciał 7 paczek.
Dwa dni temu zrobiłem tarcze + klocki (przód i tył) oraz regenerację zacisków na przedzie. Tarcze + klocki na 4 koła = 650zł (Sahs + Bosch) + płyn + gumy tłoczków (40zł). Serwis chciał 1400zł.
Za wymiane 2 tłumików + łącznika chcieli 200zł + tłumiki (200 + 340zł). Wyszło mi 340zł bo sobie sam pospawałem :)
Serwisy to naciąganie ludzi. Jedyne z czym jade do serwisu to zbieżność, napełnienie klimy i test spalin. Z resztą napraw niech się bujaja. Płaca ludziom po 10-12zł na godzine w Warsztatach, części z hurtu za frajer a od ludzi krzyczą zawsze w tysiakach. Pamiętajcie. Raz się nauczysz - masz na całe życie a odkręcić śrubke to i małpa by umiała.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
To podziwiam, do tego trzeba też mieć wiedzę i umiejętności, ja się za coś takiego nie biorę ze swoim autem jeżdżę do ASO, wiem że tam mnie na częściach nie obrobią i też wcale nie jest drożej niż u pierwszego lepszego mechanika
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Mnie na ASO raczej nie stać ale mam zaufany warsztat i porządnych mechaników, polecili mi też dobrego gazownika który montuje profesjonalnie instalację optima nano polecaną do mojego auta, dzięki czemu jestem w stanie teraz oszczędzać na kosztach paliwa całkiem niezłe pieniądze
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
To mit że ASO jest jakieś mega drogie też jeżdżę ze swoim Fordem do ASO i ceny są porównywalne, ciężko znaleźć dobrego mechanika który nie okroi na kasę, niestety takie przypadki mi się kilka razy trafiły. Dlatego wolę takie sprawdzone miejsca.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Sama się przekonałam, że ASO nie wychodzi wcale drogo. Mojego forda wziełam do ASO na serwis i mimo, że ma już 5 lat bez problemu mogłam skorzystać. Za taki motocraft servis zapłaciłam 273zł więc proszę was, gdzie to jest drogie?
 
Do góry