Gdzie naprawiacie autka?

B

bajderman

Guest
W warsztacie. Nie mam garażu, ani kanału, bo pewnie niektóre prace próbowałbym wykonać samodzielnie. Ogólnie sam szukam również części - głównie zamienniki, dzięki którym daje radę sporo zaoszczędzić. Mam w aucie np. tłumik Ferroz - dwa razy mniej kosztował niż oryginał, a spisuje się doskonale. Radzę szukać części samodzielnie - dużo zamienników to ta sama jakość co oryginały, a koszty nie mają porównania.
 

sonkacs

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
Ja serwisuje w BatexMotorsport, szybko sprawnie i tanio :) Robią wszystko co potrzeba.
www.batexmotorsport.pl
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Mnie wszystko co trzeba robi znajomy, który jest mechanikiem. Tylko takie kosmetyczne sprawy jak stosowanie wosku do karoserii itp. robię sama. Plus myjnia, najlepiej bezdotykowa.
 
M

martinx

Guest
Jeżdżę na co dzień Mazdą 323F BA z 98". Jest to generalnie auto nie do zdarcia, jeżeli mam już w nim coś wymieniać, to zwykle są to elementy eksploatacyjne - czyli klocki hamulcowe, filtry powietrza, oleju itd.
Ostatnio miałem robiony remont zawieszenia, bo coś mi stukało w przednich kołach. Mam taki patent, że zamawiam części z motointegrator.pl bezpośrednio do warsztatu partnerskiego (dostawa jest za free) i tam od razu umawiam się na naprawę. Mam w ten sposób ciągłą kontrolę kosztów.
 
K

KentKent

Guest
[SIZE=110%]Jeśli chodzi o lekką mechanikę, to ja zawsze korzystam z serwisu Euromaster. Dużą zaletą dla mnie jest to, że mają punkty w całej Polsce. Często jestem w trasie i dzięki temu mogę skorzystać z ich usług praktycznie wszędzie :)[/SIZE]
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Jak wiem co się rozwaliło i potrafię to naprawić to zamawiam części na ucando i sam naprawiam. Jednak jak poważniejsza awaria to wolę postawić auto do zaprzyjaźnionego mechanika. To stary kumpel z klasy a więc zawsze coś tam zejdzie z ceny:)
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
jeśli ktoś jest w temacie, czy macie jakiś dobry warsztat do polecenia na terenie małopolski, ktory zajmuje się serwisowaniem ew. tuningowaniem dużych autek? Wbijam się mocno w jazdę po bezdrożach i potrzebuje upgradować swoją maszynerię.
 

apaczko

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
czym jeździsz? Nie wiem czy z serwisem to nie powinieneś miec większego problemu, no chyba ze masz inne patenty poinstalowane w swoim samochodzie.
 

K1K1

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wcale sie nie zgodze ze w zwyklym serwisie załatwisz wszystko dla terenówek. Mechanicy specjalizujacy się w standardowych naprawach moga miec problem jak im pokażesz typowe amortyzatory dla tagiego grand cheerokie, które mają dzialać w pełnym zakresie. Nie bedą wiedziec na jakie przeciazenia narazona jest maszyna.
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Według mnie należy doceniać podejście mechaników, którzy odmawiają naprawy pewnych rzeczy. I potrafią przyznać, że nie wiedzą jak coś naprawić, ponieważ nie mają wiedzy w danym zakresie, nie mają odpowiedniego sprzętu czy narzędzi. To uczciwe podejście i wobec klienta, nie naraża nas na dodatkowe koszty.
Nie można znać się na wszystkim, więc należy szukać wyspecjalizowanych zakładów. To wbrew pozorom oszczędza nasze pieniądze i czas.
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Sam naprawiam w obecnym samochodzie, kiedyś na początku mechanik rozrząd wymienił, ale pompy nie (chciałem przyoszczędzić) i żeby wymienić pompę wody trzeba rozrząd rozpiąć i sam to robiłem, więc można powiedzieć, że 100% napraw sam zrobiłem. Zawieszenie, hamulce, alternator, itp żaden problem dla mnie ;)
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Ja mam Suzuki Samurai, kupiony niedawno pod ten sezon. Chce zobaczyć jak się będzie robota układać, na pewno potrzebuje sprawdzić mosty, zamocowac dobrą wyciągarkę plus line z szeklami. Do tego ogumienie i trochę porad.
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Suzuki Samurai jest z natury dosyć wysokim samochodem wiec już go raczej bardziej liftować nie będę
 

Karolina Ryska

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja jeżdżę do zaprzyjaźnionego warsztatu, od lat tego samego - Green Car w Nadarzynie pod Warszawą. Zawsze wszystko zrobione jest na czas i solidnie, przez lata korzystania nie zawiodłam się na nich.
 

majgiver

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tu masz namiar na ekipę z Krakowa. Mają serwis i są też aktywną grupą offroadową nazywają się Spartan AST
 

futer

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moze ktos zna dobry warsztat w Kórniku
Z swojej strony moge polecic warsztat w Opolu
 
Do góry