Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Posłuchaj ,przeczytaj , dowiedz się. Nie. Jeżeli mam inwestować w swoja wiedzę to w taką związaną z giełda papierów wartościowych
w zakresie obrotu akcjami czy obligacjami. Za dwa miesiące każdy posiadacz akcji PZU otrzyma 1,4 zł(minus podatek) dywidendy.
Co ma w ofercie krypto waluta? A co będzie miała za 10 lat? A czy będzie wtedy tez popularna? Wątpię a akcje zawsze można zmienić.
 

ciszkatee

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oczywiscie, co czlowiek to opinia. Pytasz czym beda kryptowaluty za 10 lat - ja uwazam, ze beda tylko rosly w sile. Juz teraz mamy naprawde duzo kryptowalut i kazdego dnia ich liczba wzrasta. Jednak swojego zdania i swoich pieniedzy nie opieram tylko na wlasnych domyslach... :) Jak pisalem jest duzo tekstow na ten temat, uwazam ze wyksztalceniu ekonomowie nie moga sie mylic. Dla laika to moze byc czarna magia, ale w dzisiejszych czasach wiedza czeka jak na talerzu, z internetu mozna dowiedziec sie wszystkiego i zrozumiec mechanizmy dzialania miningu. Oczywiscie, trzeba miec swiadomosc, ze pierwsze krypto powstaly niedawno w stosunku do innych form inwestycyjnych, jednak ja jestem dobrej mysli. Aha, i z tego zarobisz naprawde wiecej niz 1,4 zł (minus podatek :D) na miesiac :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Nie co człowiek to opinia tylko jak sie jest czegoś fanem do czegoś przekonanym to sie potrafi w przysłowiowych dwóch zdaniach
napisać czym są krypto waluty, dla kogo i jak sie na nich zarabia. Jeśli wiec odsyła się do publikacji internetowych zamiast posłużyć się danymi czy przykładami albo porównać z innymi inwestycjami to czytający ma prawo pomyśleć że trafia na "naganiacza" który mu nowe Amber-Gold oferuje.


ciszkatee napisał:
Aha, i z tego zarobisz naprawde wiecej niz 1,4 zł (minus podatek :D) na miesiac :D
Czy już się dowiedziałeś co to jest dywidenda od akcji i jak się jej opłacalność oblicza czy jesteś jeszcze na etapie "szczerzenia zębów"?
 

slucham

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
1
Zależy od ilości posiadanych pieniędzy :) banki ostatnio nie szaleją z procentami, więc warto się zastanowić nad inwestycję w nieruchomość albo np. zabytkowy samochód
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
slucham napisał:
Zależy od ilości posiadanych pieniędzy :) banki ostatnio nie szaleją z procentami
W przypadku lokat bankowych nie powinno się brać pod uwagę ofert banków PKO BP, Pekao, BZ WBK czy mBanku a to dlatego
że dają najniższe możliwe oprocentowanie i o ile wiem pożyczają sobie nawzajem pieniądze po stopie WIBOR i to rzekomo jest dla nich bardziej korzystne. Prócz tego niskie oprocentowanie sprawia że tak naprawdę traci się na lokatach zamiast zyskiwać. Jeśli więc szukać banku do lokaty to proponuje zacząć np od Eurobanku przy czym chodzi tu nie tyle o ich reklamowanie ile o to że średnie i małe banki nie korzystają z WIBOR a tym samym aby pozyskać pieniądze muszą dawać wyższe oprocentowanie. Mimo tego też nie gwarantują realnego przyrostu na lokacie choć tu już może to być możliwe. Generalnie jednak jeśli jest się zielonym w dziedzinie inwestowania to lepiej już trzymać pieniądze na lokatach niż tak jak kolega wyżej "inwestować" i nie wiedzieć bądź nie umieć wytłumaczyć jak na krypto walutach się zarabia.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
bubuska napisał:
A czy ktoś z Was może inwestuje pieniądze w Forex?
Jedyne znane mi forum gdzie mowa o Forexie to: Stockwatch.pl/forum
Nie wiem na ile przydatne dla osoby zupełnie początkującej.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Demo to jest ale cały ten wątek :D
Dobre ulokowanie hajsu zdaniem oszołomów z narodu Polskiego to oddać komuś hajs by ten ktoś hajsem zrobił hajs. Czy w tym kraju wszyscy to już same mańkuty?
No wiecie, dwa "lewe" łapska do roboty :D
Buhahhahahaha...
Ja se ulokował ostatnio 9000 w autko lekko piźnięte. Se kupił ja zderzak, błotnik, machę w kolorku. Se ja grilla, belkę i lampy też kupił. No i se wziął ja klucza dychę, trzynastkę i ósemkę + śrubowkręta krzyżaka... no i ja se powymieniał te fanty pod domkiem. Potem ja se deskę rozdzielczą wyjął, poduchy z odzysku zamontował, nową dechę przykręcił. No i se furę łomyłem, łotkurzyłem i se na giełdę pojechałem ponad 12000 dwudniówki na czysto przytulić. Se podatek łopłacił, kasu łotzyskał i se 130% w dwa dzionki liznął. Normalnie Ambergold wysiada :D

Kasę swoją to się lokuje ale najpierw we własnej głowie a potem w terenie. Polecam.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
kermelaa napisał:
Jestem zdania, ze dobrze jest oszczędzać na wielu platformach: w formie obcych walut w obligacjach na koncie oszczędnosciowm no i na lokatach, które jak się je dobrze porówna wcale nie są tak mało opłacalne
1. Ile na jakich walutach ostatnio zarobiłaś?
2. Jakie obligacje Masz na myśli oraz gdzie je kupić?
3. Podaj proszę przykład konta oszczędnościowego oprocentowanego w skali rocznej wyżej od inflacji.
4. Co do lokat to może podany link zastąpić definicją: "Korzystne lokaty są tylko w małych i czasem w średnich bankach" zgadnij dlaczego?
 

MRCL

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2019
Posty
23
Punkty reakcji
0
No jasne, ze obecnie przy niskich stopach procentowych oszczędzanie na kontach oszczędnościowych oraz na lokatach nie jest zbyt opłacalną opcja. Ale powiedz jakie mamy tutaj inne rozwiązania? Bo sam osobiscie takich rozwiazań nie widze
aby kupić mieszkanie trzeba mieć spore fundusze
trzymanie kasy w skarpecie to strata

Jedyne na co mozna moim zdaniem postawić oprócz lokaty to zainwestowanie w funty albo w euro bo to dość stabilne waluty.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
MRCL napisał:
Jedyne na co mozna moim zdaniem postawić oprócz lokaty to zainwestowanie w funty albo w euro bo to dość stabilne waluty.
Dobra idę dziś do kantoru kupuję euro i funty i co dalej? Trzymam je w skarpecie? Otwieram rachunek walutowy? Ok załóżmy rachunek na lata. Co jednak daje mi pewność że za lat kilka do upragnionego mieszkania się zbliżę? A co gdy ono bardziej zdrożeje niż moje euro i funty?
 

chebek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
nie ma konkretnej recepty zawsze jest ryzyko straczenia lub zyskania unikaj giełd :)
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
nieruchomości wydają mi sie najbezpieczniejszą opcją lokowania pieniędzy, w dobrej lokalizacji zawsze znajdą najemcę, ciekawym rozwiązaniem jest też crowdfunding.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PIXERS

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Są rankingi lokat.
Zależy w jakim celu - jak ma być płynne i risk-free, to lokaty.
Są też obligacje na średni okres, etf.

Od siebie polecam zajrzeć sobie tutaj. Można zobaczyć sobie jaką promocje ma Santander bank. Można tam obecnie dostać do 880 zł premii na konto i 7% oszczędności.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Są też obligacje na średni okres, etf.
Suuu.
A możesz te obligi wymienić albo wskazać jakie i gdzie nabywać etf-y?
Etf-ów są setki o ile nie tysiące a ponadto do ich nabycia potrzebne jest konto maklerskie.
Szkoda że "dziwnym trafem" zapomniałeś o tym koncie wspomnieć.
Innymi słowy
"Jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie
świat w którym baśń ta dzieje się"
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Suuu.
A możesz te obligi wymienić albo wskazać jakie i gdzie nabywać etf-y?
Etf-ów są setki o ile nie tysiące a ponadto do ich nabycia potrzebne jest konto maklerskie.
Szkoda że "dziwnym trafem" zapomniałeś o tym koncie wspomnieć.
Innymi słowy
"Jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie
świat w którym baśń ta dzieje się"
Gdzie nabywac obligacje? W PKO BP. To żaden problem, sam tam kupowałem.

Jakby co polecam obligacje 4 letnie, moim zdaniem najlepsze.
Aha obligacje nie są po to by zarobić w dzisiejszych czasach, raczej aby jak najmniej stracić bez dużego ryzyka.
Jedynym ryzykiem jest to że Polska upadnie, a więc niewielkie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
PIsałem o PKO BP a dałem link do PKO.SA, ale to bez znaczenia, jak widać można kupic bez problemu.
Najlepiej i najłatwiej w PKO. BP bo w każdej większej placówce tego banku są pracownicy którzy sprzedają obligacje.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196

PIXERS
Napisałeś obligacje no to proszę mogą być czy nie i dlaczego?
Swoją drogą skoro ktoś pisze "obligacje" to mógłby wpaść na pomysł aby napisać jakie obligacje
czyli skarbowe korporacyjne a może komunalne?
To tak jak napisać "piłka".
Ale jaka piłka nożna siatkowa do kosza a może...do metalu?
 

RafaCoralowa

Zbanowany
Dołączył
18 Maj 2022
Posty
31
Punkty reakcji
3
Najlepiej ulokować je chyba w nieruchomościach. Na pewno dobrym pomysłem nie jest za bardzo skupowanie akcji, bo dzisiaj różnie bywa
 
Do góry