Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

W

wiemlepiej

Guest
Dobre pytanie. Jeśli już mamy te pieniądze to przy mniejszych kwotach postawiłbym na:
lokatę
fundusz inwestycyjny
Tak pół na pół

Przy większych w nieruchomość. Najlepiej mieszkanie w większym mieście. Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu . Dzięki temu mamy pewność,że wynajem okaże się dla nas opłacalny. Obecnie mamy niewielki dołek ale jest ot bardzo dobry okres na kupno.

Pozdrawiam.
 

sima09

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja właśnie mam na lokacie w pko bp na pół roku, a po pół roku kolejne środki dołożę, które zaoszczędzę. Taki pomysł.
 
J

jagnam

Guest
Obecnie już nie ma tak dobrze oprocentowanych lokat ( jesli oczywiście przyjmujemy,że 4,5 % to dużo...). Rozglądałam sie ostatnio za lokatami i w tym momencie można zyskać jedynie do maksymalnie 3% w skali roku. I ciągle ma to tendencję spadkową.Jestem zdania,że możemy spodziewać się sytuacji takiej jak za granicą gdzie lokaty są praktycznie zerowo oprocentowane.
Tak więc polecam zainwestować część pieniędzy w lokaty, część w fundusze inwestycyjne a część w złoto. Obecnie sztabki w dobrych cenach można kupić w mennicach.
Na złocie nigdy się nie straci a pieniądze potrafią stracić na wartości.
 

wrona87

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej - mam trochę oszczędności i chciałabym je ulokować w bezpieczny sposób. Raczej nie przewiduję otwierania do tego celu jakiś specjalnych rachunków. Mam konto w mBanku - ale oprocentowanie na lokatach nie powala. Gdzieś czytałam, że można z nimi negocjować to oprocentowanie nawet na infolinii.
Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Prawda to?

P.S.
może macie pomysł w co zainwestować oprócz lokaty?
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Niestety nigdy nie słyszałem o możliwości negocjowania lokaty, o ile nie obracasz milionami. W ostatnim czasie słyszałem o lokacie mikołajkowej w Idea Banku, dobra dla dużych kwot, bo limit do 1 mln pln. Lokata na pół roku.
 

Marcin Kozak1

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam to zależy jakie ktoś chce podjąć ryzyko, ja uważam żeby konkretnie zarobić trzeba zainwestować w coś innowacyjnego czyli powiedzmy "mniej bezpiecznego"
W grudniu trafiłem na kryptowalute OneCoin gdzie była warta 3.9€ dzisiaj 5.65€ czyli całkiem spoko. I wierze że jeszcze pójdzie mocno do góry ;)
 

pozyczkasa

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
a moim zdaniem najlepiej w nieruchomosci pod wynajem. Zysk może nie jest duży jednak w dłuższej perspektywnie można potraktować to jako dochód I wziąc kolejne kredyty na inne nieruchomości.
 

Dave McKwak

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myślę, że każdy sposób inwestycyjny jest dobry.
Ja osobiście korzystam ze środków ulowokanych na koncie ikze w pko pte, gdyż mam możliwośc manipulacji pieniądzem. Choć osobiście jestem fanem inwestowania pieniędzy na giełdzie, ale do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadzenie, ewentualnie trochę szczęscia ;dd
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Dave McKwak napisał:
Choć osobiście jestem fanem inwestowania pieniędzy na giełdzie, ale do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadzenie, ewentualnie trochę szczęscia ;dd
Giełda nie wymaga wielkiej wiedzy o ile grasz pod dywidende. Wtedy o milionach zapomnij ale pieniądze zainwestowane w odpowiednie spółki zaczną dawać 2-3 wiecej niż najlepsze lokaty.
 

qoolman

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Lenin z przedsiębiorców robił wyzyskiwaczy, Stalin nazywał rolników kułakami, a Ernesto Guevara największe zagrożenie widział w międzynarodowych instytucjach finansowych. Teoria ta chyba nadal obowiązuje w wielu krajach. Wszystkiemu winne są banki i giełda papierów wartościowych. Pewnie dlatego populiści maja wyraźną hossę. Bankowość inwestycyjna sięga po różnorodne źródła wsparcia, tym bardziej ze inwestorzy w Polsce mają obawy przed zmianami w najbliższych latach. Jedną z najczęściej stosowanych obecnie mechanizmów wsparcia przedsiębiorczości są przejęcia i fuzje. Mówił o tym niedawno premier Morawiecki podając przykład przejęcia menadżersko-pracowniczego jako formy dofinansowania firm, z jednoczesnym zagwarantowaniem zatrudnienia i polonizacji biznesu. Niestety efekt często jest odwrotny bo firmy korzystają z tego głównie w celu restrukturyzacji i uwłaszczenia kadry kierowniczej, która z prawdziwym menadżerstwem ma mało do czynienia..
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
"Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?"
Nie bardzo rozumiem gdzie w ostatnim wpisie doszukać sie aktualnej w temacie rady?
 

szot

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Na pewno nie w skarpecie :) Inflacja swoje robi. Moim zdaniem warto odkładać na konto oszczędnościowe i np. po toku to wydać na wakacje, ale też mieć jakiś długoterminowy fundusz inwestycyjny.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
szot napisał:
Inflacja swoje robi. Moim zdaniem warto odkładać na konto oszczędnościowe
Sorry bo może ja się nie znam. To na koncie oszczędnościowym się zarabia? Tego inflacja nie rusza?
 

ciszkatee

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Polecam ci zainteresować się rynkiem kryptowalut - zarabiasz przez internet, wystarczy tylko trochę poczytać, podpytać. Ja działam z Rockwall Investments, sprawdź sobie, chłopaki odpowiadają na pytania gdybyś czegoś nie ogarniał :)
 

ciszkatee

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Każdy musi ocenić to sam - ja wybrałam kopanie kryptowalut. Poczytaj sobie o tym, nie mogę tutaj wkleić linku do youtube, ale ja korzystam z programu rockwall investments, znajdź sobie na yt wywiad z założycielami (mówią ogólnie o tym rynku, nie tylko o swojej firmie, dlatego warto posłuchać), jest też dużo filmików instruktażowych jak zacząć itp. nagrywanych przez inne korzystające z tego osoby.
Powodzenia :piwosze:
 
Do góry