gdzie najlepiej się uczyć angielskiego?

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Jestem już na piątym roku studiów i niestety przez te wszystkie lata nie bardzo miałam okazję do tego, żeby podszkolić swój angielski. Każdy chyba wie jak wyglądają lektoraty na studiach. zamiast się czegoś nauczyć to tylko się cofasz;/ A wiadomo w dzisiejszych czasach nie ma co liczyć, że znajdzie się pracę jeśli się nie zna języka. Dlatego postanowiłam się zapisać na jakiś kurs językowy. Tyle tylko, że nie bardzo wiem, którą krakowską szkołę wybrać. Wiele osób radzi mi zapisanie się na kurs do lingualand. Bo podobno mają świetnych lektorów, i nowoczesny program nauki angielskiego. A czy ktoś z was może mi powiedzieć coś więcej na temat tej szkoły??
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Tak - ja znam te szkołę. I osobiście uważam, że jest naprawdę bardzo okej. Tzn w moim przekonaniu bardzo cenne są dodatkowe zajęcia, które ta szkoła oferuje. Zwłaszcza, że ceny samych kursów są dość konkurencyjne. Moim zdaniem, jeśli zdecydujesz się na lingualand to dobrze zrobisz - ale to już moja personalna opinia.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Ja też słyszałam same dobre opinie o też szkole, jeszcze nie chodziłam ale się chyba zapiszę. Na razie stawiam na naukę w domu i szukam jakiegoś dobrego słownika. Znalazłam taki. Myślę, że się opłaca za tą cenę, słowniki w wydaniu książkowym są znacznie droższe. A ten sklep lubię, zamawiałam tak gry i oprogramowanie.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Słownik wygląda fachowo. Ale ja bym się nie nauczyła sama. Jak nie mam zajęć i ktoś mnie nie gna do nauki, to nie mam motywacji. I dlatego chociaż pracuję to się zapisałam tez właśnie do lingualandu na karmelickiej. Do jakiej grupy chodzicie? Ja mam zajęcia z nativem o imieniu Keith;) Strasznie fajny gość;)
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Dzisiaj idę na drugie zajęcia do lingualand. Przeniosłam się na drugi semestr FCE, ciekawe jak to bedzie.
Ostatnie zajęcia podobały mi się, bo dużo było mówienia, a ja właśnie swoje speaking muszę ulepszyć, bo póki co leży i kwiczy.
Zobaczymy jak będzie.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
oj oj w Krakowie jest tyle szkół językowych, że ciężko jest się na jakąś jedną zdecydować. Jeśli chodzi o moje zdanie na temat krakowskich szkół językowych to myślę, że jedną z lepszych jest Axon. ( ma też swoje placówki w Wieliczce i Olkuszu).
Nie tylko zajęcia prowadzone są w bardzo ciekawy sposób, ale też grupy są małe i nie ma czegoś takiego, jak "zapchaj dziury w programie" tylko jednego poziomu uczysz się w jeden semestr. Więc chyba tym bardziej warto jest tam się udać na zajęcia.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Możesz oczywiście skorzystać z wyszukiwarki, ale nie ma takiej potrzeby skoro już ci podaliśmy kilak bardzo dobrych szkół. A poza tym, jeśli tak pójdziesz "w ciemno" na zajęcie nie koniecznie będziesz zadowolona. A tak to ten problem masz z głowy.
Moim zdaniem dobrze jest przy wyborze szkoły z kimś skonsultować, żeby nie było potem żadnych problemów.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Również jestem zdania, że najlepiej jest popytać się wśród znajomych o dobrą szkołę,
bo mimo wszystko łatwiej jest w ten sposób trafić na dobre kursy, jeśli ktoś zadowolony
z jakiejś szkoły językowej powie nam o tym. Ta szkoła Axon o której wspominacie
ma fajne kursy
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Nie tylko mają fajne kursy, ale też bardzo ciekawie je prowadzą :D (np. karaoke :p :p - takie dodatkowe zajęcia a jak rozluźniają :D nauka przez zabawę). Ta szkoła ma też akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej i przygotowują do zdania egzaminu z certyfikatem :)
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
ja bym postawiła na szkołę językową + dodatkowo przez internet, ale bardziej jako wyszukiwania ciekawostek i informacji pozwalających doszkalać się. Według mnie przy nauce język trzeba znaleźć pewien dział który nas zainteresuje - film, muzyka, książka itp. wtedy poprzez wykonywanie przyjemnych rzeczy uczymy się dwa razy szybciej. Może to być też śledzenie jakiś blogów czy likepagów na FB, jak na przykład ta strona
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
raga79 Dzięki za podesłanie linka do tego profilu na FB. Z tego co widzę można tam wygrać kurs angielskiego^^ Zaryzykuję i wezmę w nim udział, mam nadzieje że się uda. Oprócz tego jeszcze oglądam filmy bez polskiego lektora, i gry w wersji angielskiej to tez pomaga.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Teraz to chyba wiekszośc osób jednak poleca Speakup. To taka z najbardziej znanych szkół jezykowych i wiekszośc osób tam własnie chodzi na angielski.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Najwygodniej to w domu. Jednak najlepiej to chyba na stacjonarnym kursie.
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
I jak wrażenia? ja była zachwycona ich metodą i tym elastycznym podejściem, któe mają. poza tym super były warsztaty tematyczne, bardzo mi pomogły z osłuchaniem sie.
 
Do góry