gdzie najlepiej się uczyć angielskiego?

ronee

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Najlepiej się uczyć samemu. W Internecie jest sporo różnych stron, poświęconych językom. No i szukać native speaker'a do pomocy. To jest najlepsza nauka.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
a ja polecam szkoły jezykowe, serio. jestem po kursie angielksiego w szkole Długi Język i super to wspominam. to były najlepsze lekcje!!! to zasługa też nauczycieli, prawie sami native speakerzy
 

Kalina Maruszko

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
GreatTraveler napisał:
a ja polecam szkoły jezykowe, serio. jestem po kursie angielksiego w szkole Długi Język i super to wspominam. to były najlepsze lekcje!!! to zasługa też nauczycieli, prawie sami native speakerzy
może Speak Up? prawie wszyscy moi znajomi tam chodza na zajęcia dodatkowe i sobie chwalą, podobno plan zajęć elastyczny i fajni lektorzy, no i dużo promocji podobno, moja kumpela dostała jakąś dopłatę za ponad 13000 zł

Kalina Maruszko napisał:
a ja polecam szkoły jezykowe, serio. jestem po kursie angielksiego w szkole Długi Język i super to wspominam. to były najlepsze lekcje!!! to zasługa też nauczycieli, prawie sami native speakerzy
może Speak Up? prawie wszyscy moi znajomi tam chodza na zajęcia dodatkowe i sobie chwalą, podobno plan zajęć elastyczny i fajni lektorzy, no i dużo promocji podobno, moja kumpela dostała jakąś dopłatę za ponad 13000 zł
Ups...ale się pomyliłam...dobrze by było jakby w Speak Up mieli dopłatę na 13000 chodziło mi oczywiście że 1300
 

ricko

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
dokładnie mam to samo, że jeśli chodzi o moją umiejętność mówienia po angielsku to się więcej nauczyłem w liceum niż na studiach, a teraz jak się chce znaleźć pracę to bez znajomości języka nie bardzo się da. Dlatego ja się wybieram na kurs językowy dla dorosłych, co organizuje Glossa. Plusem jest to, że jest to kurs specjalistyczny, co mi się na pewno w pracy przyda, a druga sprawa to to, że jest w Anglii. Więc nie tylko nauka, ale zwiedzanie i poznawanie kultury.
 

krejzistah

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Najlepszy dla ćwiczenia języków jest zawsze kontakt z native speakerami, ew. wyjazd do kraju, gdzie tym językiem się mówi. Z angielskim to jest jeszcze spoko - masz satelitę, internet, masa programów nawet jest po angielsku, słowników, wszystkiego. Ale jak np. ostatnio musiałem coś naskrobać po szwedzku to musiałem korzystać z materiałów z pledu i nagle się okazało, że kraj niby nam tak bliski geograficznie i historycznie, a materiałów za wiele w internecie nie ma.
 

SandraKa

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Kontakt z native speakerami daje bardzo dużo. Oprócz tego warto jak najwięcej oglądać i czytać po angielsku, nawet jeśli nie jest się specjalnie biegłym.
 
D

Dobrawa

Guest
Wydaje mi sie że nauka w szkole językowej to bardzo dobra decyzja. SpeakUp to jedna z bardziej znanych szkół. Ogólnie mają bardzo dobre warunki do nauki i świetnych nativ speaker. A kojarzy ktoś w jakim wieku można się donich zapisać?
 

kkozuba

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Speak Up to duża szkoła, więc sądze ze raczej wszystko jest tam na fajnym poziomie z dużym zapleczem. Z tego co się kiedyś dowiadywałam można się zapisać do nich od 16 roku życia.
 
D

Dobrawa

Guest
No muszę w takim razie podpytać u nich na mniejscu o ten wiek. Ja chodziłam do placówki w Warszawie, koło kina Femina. Ogólnie fajna przestrzeń na piętrze, wyposażone sale, pomoce multimedialne. To też pomaga w nauce.
 

kkozuba

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dobrawa napisał:
No muszę w takim razie podpytać u nich na mniejscu o ten wiek. Ja chodziłam do placówki w Warszawie, koło kina Femina. Ogólnie fajna przestrzeń na piętrze, wyposażone sale, pomoce multimedialne. To też pomaga w nauce.
W sumie to też ważny kwestia, bo jak mam do wyboru siedzieć w klitce, a w fajnie wyposażonej szkole to wiadomo co wybiore. Jest to taki zewnętrzny czynnik, który sprzyja nam i nauce.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dobre kursy angielskiego są w szkole empik school. Chodzę tam kilka lat, zaczynałam od kursu dla początkujących, teraz mam na koncie dwa zdane egzaminy. Polecam, dobra szkoła i super lektorzy.
 
D

Dobrawa

Guest
O ile SpeakUp kojarzyłam zanim zaczęłam tam być jako student, to tej szkoly o której piszesz w ogóle nie kojarzę.
 

Sophiaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Jja polecam szkoły z metodą Callana. Sama chodziłam do dwóch szkół. Pierwszej (nazwy z grzeczności nie podam) w której uczyłam się metodą jak w szkole i... Efektów nie było widać. Tzn. Oczywiście, cos więcej umiałam ale jakoś nie mogłam przekonać się do tej nauki. Za to później za namową koleżanki zapisałam się z nią do innej szkoły gdzie uczyli własnie Callanem i jestem z niej bardzo zadowolona. Jeżeli ktos szuka w Warszawie szkoły to polecam na Podwalu Gb English nie wiem jak z placówkami w innych regionach)
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Ja chodziłam na Callana i nie była zadowolona. Bardziej preferuję konwersacje 1:1, nawet z bardziej zaawansowaną koleżanką.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dobrawa napisał:
O ile SpeakUp kojarzyłam zanim zaczęłam tam być jako student, to tej szkoly o której piszesz w ogóle nie kojarzę.
Szkoda, bo to największa i najdłużej działająca szkoła w Polsce. Uczą nowoczesnymi metodami maj,a najlepszych lektorów.
 
J

jolos

Guest
Ja uważam że szkoły językowe są dobrym pomysłem. Nie są drogie, a można się naprawdę wiele nauczyć jak się trafi do takiej w której nauczyciele są spoko a grupy nie liczą po 30 osób. Sam chodziłem do lincolna i bardzo sobie go chwalę. Podszkoliłem wymowę i używanie języka na co dzień a o to mi najbardziej chodziło. Nauczyciele ciekawie prowadzili zajęcia że aż się chciało tam wracać
 

monikkk

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Też szukam dobrego sposobu na naukę angielskiego, co polecacie? :)
 
Do góry