Gdzie najlepiej mieszkać w Krakowie?

xendos

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
A orientuje sie ktos może na temat mieszkań osiedla "Mój Dom" ulica Obozowa będącego projektem dewelopera Salwator. Osiedle wyląda bardzo ładnie i podobno mieszkania też są całkiem komfortowe. Wiem, że Salwator to jedna z większych i renomowanych form pod względem prpjektów, które też są wyróżniane nagrodami. Czy ewentualnie ktoś coś słyszał w tej kwestii?
 

mazika77

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
w autobusie słyszałam rozmowę,że mieszkają na osiedlu Fajny Dom. Bardzo sobie chwaliły to miejsce, a konkretniej chwaliły je koleżance, która z nimi jechała. Nie miałam odwagi, żeby się zapytać gdzie to jest . Znalazłam na internecie, że na Sołtysowskiej. Mam tutaj putanie, czy ktoś jeszcze ma jakieś odczucia co, do tego osiedla. To jest miejsce w Czyżynach. różnie mówią, o tej części Krakowa, ale też słyszałam, czy gdzieś czytałam, że to "miejsce z perspektywą". Jak jest...?
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
ja słyszałem tylko pozytywne opinie o inwestycji Bochenka,Dzielnica: Podgórze-Duchackie, że fajne mieszkania,ich rozkład,wykończenie i ładna okolica
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
ja słyszałem tylko pozytywne opinie o inwestycji Bochenka,Dzielnica: Podgórze-Duchackie, że fajne mieszkania,ich rozkład,wykończenie i ładna okolica
Ja już nie mieszkam w Krakowie;( ale w Warszawie kupiłam mieszkanie tego samego dewelopera, który jest od bloku na bochenka, ja jestem zadowolona, także jeśli standard i wszystko jest na tym samym poziomie co w Warszawie, to mogę polecić, deweloper to Gant
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
myślę, że inwestycje są na tym samym poziomie jeśli chodzi o jednego dewelopera
 

uszy_slonia

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Hmm od roku mieszkam w Krakowie. Mieszkam na Starym Podgórzu. Dla mnie to miejsce idealne. Niby centrum, ale jednak już nie centrum. Kazimierz jest przez Wisłę - rzut beretem. Z każdej knajpy wróci się na nogach. Do centrum 15 min piechotką. Idealne miejsce do spacerów.
Super komunikacja z jednej strony linie idące przez Bohaterów Getta, z drugiej Korona.
Masa sklepów i punktów usługowych. Dość cicho.
Bliziutko wylotówka na autostradę.
 

wika79

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Trzeba było zapytać "chodzi o Fajny Dom". To chyba nie byłam ja w tym autobusie. Raczej mało prawdopodobne. Zresztą pamietałabym taką sytuację i rozmowę. Do rzeczy: mieszkam na osiedlu Fajny Dom już jakiś czas. Rzecywiście to całkiem przyjemne miejsce. Co prawda zamkniete (co do tego pełno przeciwników i zwolenników). Ale na szczęście jestem osoba ceniąca sobie troche prywatności i niekoniecznie odpowiadałoby mi, to żeby jakieś osoby z zewnątrz kszątały się koło bloku, albo skaracały sobie droge do domu. Podczas, gdy ja sobie wygodnie leżę w moim ogródku.
Jeśli się zastanawiasz, czy tu kupić, to chyba najlepiej przyjechać i na własne oczy zobaczyć. Strony net nie oddają w całości efektu.
 

Krolowa Kier

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
ooo a ja właśnie szukam opinii... tylko mam na oku trochę większe mieszkanko tam. wiesz może jak tam wygląda kwesta z inwestorem? ponoć buduje z własnych środków, to prawda? też bym się wybrała na jakieś dni otwarte :)
 

marian_ka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Krolowa Kier napisał:
ooo a ja właśnie szukam opinii... tylko mam na oku trochę większe mieszkanko tam. wiesz może jak tam wygląda kwesta z inwestorem? ponoć buduje z własnych środków, to prawda? też bym się wybrała na jakieś dni otwarte :)
ja kupiłam (prawie bo jeszcze z bankiem załatwiam) od tego developera mieszkanie, ale w katowicach - w 4 wieżach! z mojej strony mogę Ci polecić, w szczególności ze mają fajne rozkłady mieszkań ! jak widze nie tylko w krakowie...
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Osobiście jeśli miałabym już kupować dla siebie mieszkanie to jednak wolałabym kupić nowe - w końcu mieszkania nie kupujemy często, wiąże się to z kredytem. Tak więc jednak warto jest zadbać o to aby było porządne.
Są wirtualne targi nieruchomości gdzie można sobie przejrzeć praktycznie cały rynek mieszkaniowy w Krakowie.
Buduje się ostatnio sporo ( myślę,że jest to związane również z nowym programem dopłat Mieszkanie dla Młodych).
 

cijaej

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Prawa, ja też wolę nowe mieszkanie...w Krk to bardzo podoba mi się nowa huta, inwetstycja nazywa się chyba Okulickiego :) deweloper sprawdzony, nie mama zastrzeżeń, okolica ładna, osiedle też ładne nowe, także już nei mogę się doczekać ;).
 

Sentino

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Krolowa Kier napisał:
ooo a ja właśnie szukam opinii... tylko mam na oku trochę większe mieszkanko tam. wiesz może jak tam wygląda kwesta z inwestorem? ponoć buduje z własnych środków, to prawda? też bym się wybrała na jakieś dni otwarte :)
Prawda jest taka, że w chwili obecnej nawet dobrze funkcjonujący deweloper może wpaść w tarapaty. Ja mimo wszystko jestem zwolenikiem kupowania tego co już powstało, a nie tego co dopiero powstanie.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
A ja sie przymierzam do takiej 'slodkiej' miejscówki Fabryka Czekolady, inwestycja dewelopera Geo Grupa gotowa będzie z początkiem 2016. Lokalizacja jest super, praktycznie centrum, wszędzie blisko, do tego w okolicy dużo zieleni. Sa i balkony i parkingi i osiedle będzie ogrodzone. Mnie to przekonuje, nie widze powodu zeby nie brac mieszkania od (sprawdzonego) dewelopera. A ten akurat prowadzi w Krakowie i nie tylko jeszcze inne inwestycje.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Nowa Huta?
W ostatnim czasie powstaje tam coraz więcej zieleni prawda?
 

cijaej

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeszcze mi się pomyśłao teraz, że w okolicach górki narodowej tez by było fajnie, buduje się tam chociażby banacha nowa inwetsycja.
 

Kropeczka82

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
My z narzeczonym też planujemy kupić swoje M, ale dopiero po ślubie. Na razie zobaczymy jaką gotówką będziemy dysponować i zdecydujemy, czy nowe, czy z rynku wtórnego. Na razie przeglądamy ogłoszenia na karusik. Marzy mi się na podhalu, ale to marzenie na przyszłość ;-)
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
Uważam, że całkiem fajna okolica do zamieszkania w Krakowie jest prądnik Czerwony - jest tu cicho, a jednocześnie dość łatwo można się dostać w inne rejony miasta.
Gdybym miała kupować tam mieszkanie to na pewno na osiedlu Prądnik Park od dewelopera Gama-M, byłam w jednym z mieszkań wybudowanych przez tą firmę i "zachorowałam" na podobne.
 
Dołączył
11 Kwiecień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
xendos napisał:
A orientuje sie ktos może na temat mieszkań osiedla "Mój Dom" ulica Obozowa będącego projektem dewelopera Salwator. Osiedle wyląda bardzo ładnie i podobno mieszkania też są całkiem komfortowe. Wiem, że Salwator to jedna z większych i renomowanych form pod względem prpjektów, które też są wyróżniane nagrodami. Czy ewentualnie ktoś coś słyszał w tej kwestii?
Dobrze, bo szybko działa biuro braci Sadurskich. Mają kilka biur w Kraku i kompetentnych agentów. Ja powiem szczerze, że sprzedałem swój dom w ciągu kilku tygodni. Profesjonalna, kompleksowa obsługa, zajęli się całą transakcją rzetelnie i też na plus jest fakt, że do prowizji podchodzą – ludzko. Można negocjować.
 

Ola Majorska

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Według mnie to najlepiej chyba z biura nieruchomości skorzystać, ja tak zrobiłam jak się do Krakowa przeprowadzałam. Tam mi agent znalazł mieszkanie w takiej lokalizacji, która spełniała wszystkie moje potrzeby.
 
Do góry