Gdzie najlepiej mieszkać w Krakowie?

studenciak77

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Od października będę studiował w Krakowie i niedługo zabieram sie za szukanie mieszkania. Nie bardzo znam miasto więc nie wiem gdzie najlepiej mieszkać. Interesuje mnie raczej centralna część, ale nie znam dzielnic, nie wiem które z nich sa "nieciekawe" i warto ich unikać, a gdzie jest miło i spokojnie. Aha! Zależy mi też żeby nie było za głośno i za brudno... Czekam na opinie!
 

gabryskaWAWA

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
hmm, jesli zalezy ci na tym,zeby nie bylo na glosno, a w centrum to ja bym sie zdecydowala na cos z dala od glowych ulic, typu aleje, karmelicka, itp... fajne sa tereny kolo dworca, ale tam tez sa nieraz stare strasznie bloki i ciemne uliczki.. tego nie polecam. ale moze okolice galerii krakowskiej? tam wybudowali te nowe bloki- takie bardzo ladne- no i bylo by nowe budownictwo w centrum,a to rzadkosc. albo cos na szlaku moze.;)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Wydaje mi się, że chodzi tu raczej o wynajem :p
Może kazimierz? Fajny klimat, w centrum, wszędzie blisko :)
 

haarec

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
to rzeczywiście zależy co lubisz. jak cgcesz mieć święty spokój i ciszę na naukę, to uciekaj z centrum. Wtedy będziesz miała problem z dojazdem do szkoły i tak dalej. ale za to cicho:) ale jeśli nie przeszkadza ci hałas, tłok w centrum, to jak najbardziej. jeśli twoich starych stać na kupno mieszkania, to wal do angel city przy szlaku - nie ma nigdzie w centrum krakowa równie fajnych mieszkań i lepszej lokalizacji. polecam. mam tam dwa pokoje, sam tam teraz nie mieszkam, ale pół roku tam spędziłem i było to bardzo fajne pół roku. Beziecznie, blisko i ładnie... A hałas, cóż to w końcu miasto ...
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja mieszkam na Bieżanowie, to z dala od centrum ale naprawdę fajne ciche osiedle z zielenią. Co fajne blisko jest pętla tramwajowa i można bezpośrednio dojechać prawie w każde miejsce ;)
 

Snoop72

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Wiek
35
a gdzie masz uczelni wydział lub coś takiego to punkt wyjścia do takich rozważań
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie najprzyjemniej miszka się na kazimierzu. Blisko do rynku, do fajnych knajpek (np. Le Scandale), do Wisły blisko, do Wawelu, wszedzie :)
Nie pakuj się tylko w żaden Kurdwanów czy inne Wole Duchackie, bo to koniec świata :)
Kraków fajny, dobrze, że wybierasz to miasto :)
 

ania1234

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Hej, jeśli szukacie mieszkania lub pokoju do wynajęcia to zaglądnijcie na http://www.mieszkanie.pl Super serwis! A dodawanie własnych ogłoszeń jest darmowe

Pozdrawiam,
Ania

logo-kwadrat.JPG
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
studiowanie w obcym mieście polega na tym, żeby cały czas było głośno ;) jeżeli chcesz mieszkać blisko centrum, ale nie lubisz hałasu to może na Podgórzu się rozejrzysz, ogólnie nieziemsko cicho jest na Ruczaju, ale to już są peryferie Krakowa
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Najlepiej by było gdybyś znalazł mieszkanie niedaleko uczelni ale tam z tym jest kłopot z tego co widzę po znajomych a i ceny nie są zbyt korzystne. Jeśli chcesz tanio mieszkanie wynająć to polecam Nową Hutę (mieszkanie obok mnie wynajęły dwie dziewczyny i za dwa pokoje płacą 600zł +media). Co do mieszkania w Hucie pomimo panujących wszędzie opinii jest bardzo spokojnie, ja mieszkam tam już od ponad 7 lat i nie miałem żadnego przykrego incydentu.
 

elisella

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ja za swoich studenckich czasow mieszkalam w okolicach Borku Faleckiego. I bylam bardzo zadowolona. Mieszkania tam sa na pewno nieco tansze niz w samym centrum. Owszem trzeba sie nieco autobusem (jednym lub dwoma), ale to nie powinno stanowic zadnego problemu, bo akutobusy jezdza szybko i trasa mija w miare szybko - niestety wszytsko zalezy tez od korku na alejach (kolo Forum) i ewentualnie na Rondzie Matecznego.
Moja kolezanka mieszkala na Kurdwanowie i rowniez byla zadowolona, chociaz placila nieco wiecej za to mieszkanko niz ja... ;)
 

pozytywista

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Kraków
Krowodrza Górka też jest ok :) dużo tramwajów, a do polecanego Ruczaju nie jedzie ani jeden i co rano są duże korki :(
 

magda skalak

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jesli chcesz kupic nie wynajac mieszkanie w centrum, to jedynie angel city. bo z rynku wtórnego sie nieoplaca. A z tego co wim to nie ma nigdzie w centrum nowych mieszkan na sprzedaz. Poza tym jest tam na prawde supe.
 

fafrelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Nie wiem dlaczego mam wrażenie, ze ktos tu nagania ludzi do tego angel city. Podejrzewam ze jak ktos idzie na studia to przede wszystkim muysli na poczatek o wynajeciu a nie bez zadnego obeznania w danym miescie od razu bedzie kupowal mieszkanie. Poza tym czy to nie w angel city przeciekaja dachy przez to ze na gorze sa ogrody??? Jesli myle budynki to z gory przepraszam.
 
Q

qarolka

Guest
najlepiej gdziś w śródmieściu bo wtedy będziesz miał wszędzie blisko i wszytsko połączenia z innymi dzielnicami przebiegają przez centrum także ja polecam zdecydowanie jakieś mieszkanie w centrum lub w jego niedalekim sąsiedztwie
 

Natalika

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
mi się na przykład podoba Wola Duchacka, ale nie wiem co tam teraz budują ciekawego?
 
Do góry