gdzie na offroad w Małopolsce

wo_jtas1k

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
Witajcie, chciałem zabrać dziewczynę na wakacje samochodem - planujemy w dalszej perspektywie podróż do Gruzji, spanie w samochodzie/namiocie, pełen survival :D ale jako ze mierzymy siły na zamiary to chcieliśmy zacżąć od jakiegoś weekendziku w okolicy. jesteśmy z Krakowa więc szukamy fajnej trasy w rejonie.
 

a_psik

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
A jeździliście już wcześniej? bo nie wiem czy to dobry pomysł nawet po okolicy jeździc w jedno auto. chyba że dziewczyna ma swoje. nie lepiej zabrać się z jakąś grupą w trasę na pocżątek?
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
Jak w okolicach Krakowa to mogę polecić słynne "orle gniazda". Sprawcie sobie najlepiej jakiś przewodnik i mapy Szlaku Orlich Gniazd i Szlaku Warowni Jurajskich. To są oczywiście szlaki piesze, ale można sobie zaplanować wg. nich fajną wycieczkę samochodową. Okolice bardzo malownicze. Sporo miejsc wartych zobaczenia, a przy okazji pozwiedzacie nieco rózne boczne drogi :) . Oczywiście nie musicie po kolei zaliczać zamków i ich ruin, bo mogło by to być nieco monotonne, ale w ich okolicach jest też dużo innych. bardzo ciekawych miejsc. Dlatego nie zaszkodzi najpierw troche poczytać i zaplanować sobie trasę. Wypad na kilka dni może być całkiem udany.
 

wo_jtas1k

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
a_psik napisał:
A jeździliście już wcześniej? bo nie wiem czy to dobry pomysł nawet po okolicy jeździc w jedno auto. chyba że dziewczyna ma swoje. nie lepiej zabrać się z jakąś grupą w trasę na pocżątek?
a gdzie znajdę taką grupę?

Zibi455 napisał:
Jak w okolicach Krakowa to mogę polecić słynne "orle gniazda". Sprawcie sobie najlepiej jakiś przewodnik i mapy Szlaku Orlich Gniazd i Szlaku Warowni Jurajskich. To są oczywiście szlaki piesze, ale można sobie zaplanować wg. nich fajną wycieczkę samochodową. Okolice bardzo malownicze. Sporo miejsc wartych zobaczenia, a przy okazji pozwiedzacie nieco rózne boczne drogi :) . Oczywiście nie musicie po kolei zaliczać zamków i ich ruin, bo mogło by to być nieco monotonne, ale w ich okolicach jest też dużo innych. bardzo ciekawych miejsc. Dlatego nie zaszkodzi najpierw troche poczytać i zaplanować sobie trasę. Wypad na kilka dni może być całkiem udany.
chodziłęm troche po Orlich gniazdach piechotą ale w sumie nie pomyślałem o samochodzach. a jak z legalnością jeżdzenia po bocznych drogach? masz jakieś doświadczenia z tym? nie chcemy sie wpakować w jakies niedozwolone miejsca
 

a_psik

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
wo_jtas1k napisał:
A jeździliście już wcześniej? bo nie wiem czy to dobry pomysł nawet po okolicy jeździc w jedno auto. chyba że dziewczyna ma swoje. nie lepiej zabrać się z jakąś grupą w trasę na pocżątek?
a gdzie znajdę taką grupę?
w Twojej okolicy na pewno działa spartan ast (spartanast.pl) i offroadmania (offroadmania.org), popytaj o terminy wyjazdów i zabierz się z nimi najpierw. a później kombinuj sam podróże zagraniczne. ci pierwsi mają też warsztat to sie możesz umówić na przegląd samochodu czy można nim jechać w tak daleką trasę
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
wo_jtas1k napisał:
chodziłęm troche po Orlich gniazdach piechotą ale w sumie nie pomyślałem o samochodzach. a jak z legalnością jeżdzenia po bocznych drogach? masz jakieś doświadczenia z tym? nie chcemy sie wpakować w jakies niedozwolone miejsca
Nie miałem na myśli jakichś dzikich ścieżek, a normalne drogi lokalne. W pobliże prawie kazdego zamku można sobie spokojnie dojechać samochodem. Z tego też powodu zasugerowałem zaplanowanie trasy wg. map szlaków turystycznych , na których oczywiście są ujęte też drogi. Są też inne atrakcyjne miejsca jak choćby jaskinie. Przykładowo Jaskinia Nietoperzowa w Dolinie Będkowskiej jest przystosowana do ruchu turystycznego, a malo znana. Przewodnik turystyczny, kilka map i wystarczy żeby sobie coś fajnego zaplanować.
Co do mojego doswiadczenia w temacie, to myślę że mam i to raczej spore :) .
 

wo_jtas1k

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
Zibi455 napisał:
Nie miałem na myśli jakichś dzikich ścieżek, a normalne drogi lokalne. W pobliże prawie kazdego zamku można sobie spokojnie dojechać samochodem. Z tego też powodu zasugerowałem zaplanowanie trasy wg. map szlaków turystycznych , na których oczywiście są ujęte też drogi. Są też inne atrakcyjne miejsca jak choćby jaskinie. Przykładowo Jaskinia Nietoperzowa w Dolinie Będkowskiej jest przystosowana do ruchu turystycznego, a malo znana. Przewodnik turystyczny, kilka map i wystarczy żeby sobie coś fajnego zaplanować.
Co do mojego doswiadczenia w temacie, to myślę że mam i to raczej spore :) .
to jest bardzo fajna opcja na początek, ogarnąłem trochę trasę, wstępnie zaplanowałem i mam nadzieję, że wszystko dobrze - około połowy września jak pogoda dopisze się wybierzemy :) jak dobrze pójdzie to na jesień jeszcze parę razy, a większe wyprawy zostawimy na przysżły rok na wiosne, może sie wtedy wybierzemy ze spartan ast na offroad zamiast onroadu :D
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
Miło w takim razie, skoro coś zdołałem podpowiedzieć. Okolice Krakowa, jak i cała Polska mają wiele bardzo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Często bardzo mało znanych, ale jak się człowiek już ruszy, to zawsze znajdzie coś interesującego :) . Pozytywnych wrażeń życzę, a po powrocie może jakieś fotki na forum się pojawią? :D
 

PAPR0CKI

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
28
Punkty reakcji
1
Zibi455 napisał:
chodziłęm troche po Orlich gniazdach piechotą ale w sumie nie pomyślałem o samochodzach. a jak z legalnością jeżdzenia po bocznych drogach? masz jakieś doświadczenia z tym? nie chcemy sie wpakować w jakies niedozwolone miejsca
Nie miałem na myśli jakichś dzikich ścieżek, a normalne drogi lokalne. W pobliże prawie kazdego zamku można sobie spokojnie dojechać samochodem. Z tego też powodu zasugerowałem zaplanowanie trasy wg. map szlaków turystycznych , na których oczywiście są ujęte też drogi. Są też inne atrakcyjne miejsca jak choćby jaskinie. Przykładowo Jaskinia Nietoperzowa w Dolinie Będkowskiej jest przystosowana do ruchu turystycznego, a malo znana. Przewodnik turystyczny, kilka map i wystarczy żeby sobie coś fajnego zaplanować.
Co do mojego doswiadczenia w temacie, to myślę że mam i to raczej spore :) .
[SIZE=100%]też zawsze mnie irytuje jak ludzie koniecznie muszą wyjeżdząć za granicę "bo w Polsce nic nie ma". nawet nie wiedzą co tracą. owszem jeśli chodzi o offroad to bywają kraje przyjaźniejsze ale tak ogólnie to nie ma na co narzekać[/SIZE]
 

Kamilosh

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
Zibi455 napisał:
Miło w takim razie, skoro coś zdołałem podpowiedzieć. Okolice Krakowa, jak i cała Polska mają wiele bardzo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Często bardzo mało znanych, ale jak się człowiek już ruszy, to zawsze znajdzie coś interesującego :) . Pozytywnych wrażeń życzę, a po powrocie może jakieś fotki na forum się pojawią? :D
[SIZE=100%]też czekam na fotki, zawsze się to przyjemnie ogląda, zwłaszcza z jakichś przygód w błotach :D byle nie niebezpiecznych :)[/SIZE]
 

martorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
2
[SIZE=100%]a powiedzcie mi jeszcze jak chciałbym z kimś jeździć to właściwie od czego zacząć? też jestem z małopolski[/SIZE]
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
[SIZE=100%]tak zupełnie od początku, to od skontaktowania się z jakąś grupą. nie ma co owijać w bawełnę, każdy kiedyś zaczynał, po prostu napisz do nich albo najlepiej zadzwoń i umów się na jakąś pierwszą przejażdżkę. Wiadomo, że nie zaczniesz od kupna samochodu itp. W okolicy jest sporo grup, tu ktoś już pisał o Spartan Ast, extrem4x4, Żubrach... tak naprawdę wybór należy do Ciebie. A zawsze możesz pojeździć ze wszystkimi :)[/SIZE]
 

martorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
2
[SIZE=100%]no dobra dzięki. trochę sie stresuje ale w koncu trzeba zaczac :D[/SIZE]
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
[SIZE=100%]i jak tam martorka? ogarnęłaś coś już czy jeszcze się wahasz? chyba nie ma na co czekać, bo się robi coraz zimniej, a jak chcesz zaczynać to lepiej nie w śniegu. Chociaż już jesienią bywa ciężko.[/SIZE]
 

martorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
2
Zadzwoniłam do spartan ast i chcę do nich przyjechać żeby się zapoznać, porozmawiać i popytać o wszystko co mi przyjdzie do głowy. Robię sobie listę pytań :D
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
[SIZE=100%]Ostatnio wpadłem na ich facebooka i znalazłem parę zdjęć z poszerzania ściezek. Jak wyszło to sami zobaczcie bo warto facebook.com/SpartanAST/posts/520144528185291[/SIZE]
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
[SIZE=100%]uuu szkoda mi tego wozu. dlatego nigdy nie będę sobie tak przerabiał wizualnie terenówki, bo nad każdą rysą bym płakał gorzko.[/SIZE]
 
Do góry