gdzie na majówkę na własną rękę ?

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Desmond napisał:
Ja w zeszłym roku byłem w Bieszczadach.
A możesz podać więcej szczegółów? Bardzo lubię Bieszczady niestety bywałam tam tylko z rodzicami, bo sama nie mam samochodu, a wydaje mi się, że w Bieszczadach jest on wybitnie potrzebny ;)

Moja propozycja co prawda nie jest blisko Warszawy, ale myślę, że warta uwagi. Z M. wybieramy się na majówkę w okolice Starego Smokovca (Słowacja). Pogoda jest taka, że być może i narty byłyby możliwe, aczkolwiek my raczej skłaniamy się w stronę górskich wypraw. Jest tam wiele atrakcyjnych tras turystycznych i punkt programu- Łomnicki szczyt. W okresie majówki szlaki powyżej schronisk są jeszcze zamknięte, ale można na szczyt wjechać kolejką (tylko dla odważnych- zobaczcie zdjęcia ;)). Dobra sprawa na rozgrzewkę, przed wakacyjnym zdobywaniem szczytów :) W samym S. Smokovcu ceny nie są atrakcyjne, jeśli chodzi o noclegi, ale jest wiele pobliskich, mniejszych miejscowości leżących na trasie "elektriczki", gdzie można wynająć pokój w niższej cenie (np. Nova Lesna).
 

Desmond

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Oczywiście, że mogę podać więcej szczegółów. Bylismy w Berezce w domku ośmioosobowym, nie pamiętam nazwy ośrodka, bo rezerwowała koleżanka. Jedno wiem na pewno, długo się tam jedzie i cieżko znaleźć. Ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę to dostaniesz mnóstwo wyników. Jest tam takie ładne jezioro, widoki piękne, cisza, spokój, daleko od całego szaleństwa związanego z zalewem solińskim. Można pożyczyć kajaki, spacerować. Nie wiem czy jest jakieś połaczenie autobusowe. W każdym razie, bardzo dobry pomysł na wypad weekendowy dla ludzi, którzy lubią ciszę i spokój. (A po drodze oczywiście mijasz Zaporę i można się tam zatrzymać i podziwiać :tongue: )


No i oczywiście, jeżeli chcesz odwiedzić miejscowości mniej popularne i ośrodki wczasowe daleko od zgiełku, to posiadanie samochodu jest niestety koniecznością.
 

Aker_85

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Na takie krótkie, wypady tym razem na tydzień warto w większą ekipą wynająć samochód i w trasę. Teraz znajomi w środę jadą do Włoch wynajmują forda galaxy bodajże z wypożyczalni Panka i w trase. Zarezerwowali tanio domek we Włoszech i też można.
Jeśli będzie cieplej to na kajaki warto np: Pilica.
 

aksamitny100

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Polecam Polańczyk i Ustrzyki Górne. W tamtym roku byłem na majówce rowerowej, coś pięknego.
 

hotpatriot

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Może Puszcza Kampinoska? Byłam zachwycona.
Ja się długo zastanawiałam,


<a href="http://www.lotaro.pl/poradnik/904/gdzie-na-majowke/gdzie na majówkę">gdzie na majówkę</a>



się wybrać, w końcu wybieram natomiast do Pragi za niecałe 1000 zł za 2 osoby, śpimy w kwaterze, jedziemy z innymi turystami dzięki carpoolingowi - polecam :)
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Aker_85 napisał:
Na takie krótkie, wypady tym razem na tydzień warto w większą ekipą wynająć samochód i w trasę. Teraz znajomi w środę jadą do Włoch wynajmują forda galaxy bodajże z wypożyczalni Panka i w trase. Zarezerwowali tanio domek we Włoszech i też można.
Jeśli będzie cieplej to na kajaki warto np: Pilica.
A takie auto z wypozyczalni to nie jest jakiś koszt bardzo duży? tyle że pewnie większa frajda autem niż wsiadać w samolot...przygoda!
 

Radek211

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Polecam wybrać się do Beskidu Niskiego. Byłem w zeszłym roku w agroturystyce Barnilka niedaleko Krynicy Zdrój. Świetne miejsce, klimatyczne, widok na jezioro Klimkówka. Wokół szlaki piesze i rowerowe. Można wypocząć na łonie natury, pospacerować i wylegiwać się na plaży. Bardzo miły gospodarz, chętnie opowiada o okolicy i kulturze łemkowskiej. Dom jest nowy, pięknie urządzony, do dyspozycji gości jest sauna i sala z kominkiem. Wybieram się tam ponownie na wakacje.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Jak już wspominałam - fajnie jest wybrać się na Hel i na przykład niech to będzie wycieczka na rowerach. Zdrowo, widoki piękne i blisko natury niezaprzeczalnie. We wspominanej przeze mnie Starej Wędzarni macie w razie czego kącik pierwszej pomocy i zaplecze, gdzie można zostawić bezpiecznie rowery, gdybyście chcieli coś zjeść. Tu macie więcej info http://www.starawedzarnia-hel.pl/
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
Jeżeli chcesz miło spędzić weekend majowy wyjeżdżajac samemu,na właśną rękę,polecam szlaki małopolski,np Ojcowski Park Narodowy czy też kawałek Jury Krakowsko-Częstochowskiej,masz kilka tras rowerowych do wyboru piękne krajobrazy oraz ciszę,spokój. Zapraszam takze do naszych parków rozrywkiw Zatorze- każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
 
M

mmamba88

Guest
W drodze na Mazury koniecznie odwiedźcie restauracje Żuravina koło Serocka, mają tam tak pyszne jedzenie, że mmmm palce lizać! Ich menu jest tak przestronne, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Mnie osobiście zachwycił ich stek z kangura! Mniam! Pyszności :)
 
J

jadwinia

Guest
pralinka91 napisał:
Ja w zeszłym roku byłem w Bieszczadach.
A możesz podać więcej szczegółów? Bardzo lubię Bieszczady niestety bywałam tam tylko z rodzicami, bo sama nie mam samochodu, a wydaje mi się, że w Bieszczadach jest on wybitnie potrzebny ;)
Czy ja wiem??? Byłam już chyba przez ostatnie pięć lat tam, ale autem dopiero rok temu ;p trzeba trochę pokombinować z dojazdami, ale jak już jest się w autobusie, to już dobrze ;) i zawsze spędzałam czas w Ustrzykach Górnych, na samym końcu ;)

Ale teraz zmieniam trochę plany i miejsce wakacji, bo chcę udać się na północ, nad jeziora a dokładniej a pojezierze brodnickie, gdzie jest fajny Hotel w samym sercu Głęboczka ;)
 
K

katatonia

Guest
co prawda jest już po majówce, ale już niedługo szykuje się kolejny dłuższy weekend, więc to chyba najwyższy czas, żeby pomyśleć, gdzie się wybrać. Ja myślałam o tym, żeby pojechać do Krakowa, bardzo lubię to miasto i mogłabym się zatrzymać w jednym z tych hoteli http://www.rthotels.com.pl/ bardzo ładne, ceny przystępne, no i wielkim plusem jest ich lokalizacja
 

Aliali

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Całkiem fajnie jest w Hotelu Fajkier. Hotel bardzo wygodny i ładny. A najlepsze jest to, że mieści się niemalże w sercu przepięknej jury. Często tu zaglądamy, jesteśmy z ukochanym fotografami i przynajmniej 2 razy w roku gościmy w Fajkierze i chodzimy w plener.
 
S

szyszana

Guest
Zielona Polana w Bieszczadach, a dokładniej w miejscowości Łączki. Kojarzycie? Jeździmy zawsze z dziećmi - na miejscu wszystko mają za darmo, a przede wszystkim do dyspozycji mają mnóstwo atrakcji - normalnie organizowany dzień zajęć, jak zagranicą. Na plus jedzenie, okolica, basen, sauna, korty... Ogólnie jest co robić.
 

NOWINSKY

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam Ustkę jeśli chodzi o pensjonat to jest fajny 200m od morza o nazwie Villa Wenel, a jeśli chodzi o wyższy standard to w całkiem przyzwoitej cenie są ApartamentyOnline.
 

piotr_wasiuk

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Ja polecam pojezierze łęczyńsko włodawskie jak lubicie kontakt z naturą. Piękne lasy, jeziora z dala od nawału turystów. Nocleg mam sprawdzony w Villasm.pl w Suchawie. Czysto i całkiem całkiem jeżeli chodzi o kwotę za pokój. [/SIZE]
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
[SIZE=12pt]Mi tam zawsze szkoda kasy na wypady za granicę. Wolę się za to wybawić porządnie w Polsce. W tym roku ze znajomymi jedziemy do Białki Tatrzańskiej do fajnej miejscówki Hotel Górski. Kiedyś jeździłem na Mazury ale byłem tam już chyba wszędzie więc mi się znudziły. Jak coś to najbardziej polecam okolice Mrągowa. [/SIZE]
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Jesteśmy na majówkę u wrót Bieszczad, w miejscowości Łączki, koło Dubiecka. Nie są to nasze pierwsze odwiedziny, a kolejne, ale pierwszy raz w tym okresie. Kochamy to miejsce z kilku względów. Na wstępie - 4 dnia z dwójką dzieci w bardzo dobrych warunkach poniżej tysiaka to raczej rzadkość, ale najważniejsze to, co zapewniają w ramach programu - tak naprawdę takich animacji nie mieliśmy nawet w hotelach w Egipcie. W planach jest spływ sanem, wyprawa w góry, festyn rodzinny. Oni mają własną plażę, jest opcja jazdy na koniach. Jest kino, organizują teatrzyk dla dzieci, a w okolicy jest mnóstwo miejsc do zwiedzenia. O kuchni nie ma co wspominać - nie sądziliśmy, że chłopskie jadło tak podpasuje naszym dzieciom. A podpasowało ;-)
 
Do góry