gdzie na majówkę na własną rękę ?

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Znam to miejsce. Byliśmy tam dwa razy, ale nigdy na majówkę. Spaliśmy w domach góralskich. U nich najbardziej na plus zaskakuje program tzn. te wszystkie atrakcje dla dzieci. My byliśmy raz zimą i raz latem. W każdym przypadku mieliśmy zupełnie inny program. Zimą na dzieciach największe wrażenie zrobił kulig z ogniskiem. Mieliśmy wtedy też pieczonego prosiaka. Dużo ludzi było, dzieci miały również dodatkowo specjalnie organizowany czas. Bardzo pozytywnie wspominamy tych kilka dni. Ale na majowy w tym roku mamy imprezę wyjazdową i po prostu nie damy rady.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Szkoda, fajnie byłoby kogoś poznać na miejscu, ale pewnie i tak z kimś konkretnym się zgadamy ;-)
Zielona Polana jest super, głównie ze względu na program, kuchnię, okolicę. Jeśli pogoda dopisze, to będziemy mieli nawet problem ze zrobieniem wszystkiego, co zaplanujemy. Tak z grubsza może się wydawać, że w okolicy jest mało miejsc wartych zobaczenia, a kiedy człowiek się w to zagłębi, to znajduje takich miejsc naprawdę całe mnóstwo.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Bo zazwyczaj się skupiamy na medialnych miejscach, a jeśli się zerknie w przewodnik to już wygląda to całkiem inaczej. Poza tym na stronie Zielonej Polany są przecież wymienione wszystkie atrakcje w okolicy. Tak naprawdę jest co robić.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Tak, wiem. Atrakcji mnóstwo, nawet nie ma szans na zobaczenie tego wszystkiego w tak krótkim czasie.
Zresztą zależy nam przede wszystkim na tych wszystkich atrakcjach, które Zielona Polana ma w samym pensjonacie.
Zwiedzanie jest dodatkiem - wiadomo, że przy dzieciach nie można sobie na specjalnie wiele pozwolić.
Też musimy szanować ich cierpliwość, zmęczenie...
 

Halinka79

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Sielpia Wielka
Fajnym miejscem na majówkę jest Sielpia Wielka nad jeziorem Sielpińskim. Miejscowość położona w oddali od wielkich miast wśród lasów pachnących sosną. Sporo ośrodków wypoczynkowych. Szlaki turystyczne, wypożyczalnie kajaków i rowerków wodnych, knajpki i kawiarenki.
W Sielpi można przy okazji zwiedzić Muzeum Zagłębia Staropolskiego z największym w Europie kołem wodnym (prawie 9 m. średnicy) i przepłynąć się łodzią z przewodnikiem dawnymi, podziemnymi kanałami zasilającymi stare koło wodne - fajna atrakcja dla dzieci.
 

mareeek

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2016
Posty
6
Punkty reakcji
1
Toruń w miarę niedaleko, a właśnie pozwiedzać trochę można, zjeść i napić się czegoś dobrego. I na pewno wszystko taniej niż w Wawie.
 

Kramer

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2017
Posty
40
Punkty reakcji
2
Majówka - mam na myśli tą przedłużoną majowymi świętami - to czas, w którym najmniej w całym roku chce mi się gdziekolwiek wybierać. Dlatego właśnie, że wszyscy się gdzieś wybierają i trudno znaleźć miejsce gdzie nie ma ludzi - a dla mnie to jest kluczowe dla wypoczynku. Pomijam kwestie korków na drogach i straty czasu z nimi związanej. Dlatego ja się na majówkę wybieram:
1. Na rower
2. Na rolki
3. Pokopać piłkę z synem / poodbijać w siatkówkę
4. Odwiedzić babcie
5. Na działkę

I mam nadzieję że dużo ludzi wyjedzie na majówkę ;)
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja to raczej gdzieś blisko. Niestety nie dostałam dużo wolnego w pracy ale na kilka dni mogę się wybrać. Myślę o fajnym SPA w Zamku w Janowie Podlaskim bo moja znajoma polecała. Akurat oglądałam zdjęcia to okolica jest przepiękna. A jak się jeszcze zazieleni w maju to już w ogóle będzie cudnie
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
My się na majówkę właśnie wybieramy na Zamek do Janowa Podlaskiego :) Byliśmy tam już raz na weekend - teraz się uda na nieco dłużej. Okolica faktycznie przepiękna.
 

Kingulaula

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2018
Posty
28
Punkty reakcji
1
Ja ostatnio, gdy miałam dłuższy weekend wolny, nigdzie nie wyjechałam (głównie ze względów finansowych) i postanowiłam zwiedzić ciekawe miejsca w Warszawie, w której mieszkam 4 lata. Zdałam sobie sprawę, że tak na prawdę nie byłam w żadnym "ważnym" miejscu, aż wstyd...w te wolne dni zobaczyłam klasyki jak: Muzeum Powstania, Centrum Nauki Kopernik, Dom Chleba, Muzeum Historii Żydów, Muzeum Frederika Chopina, Muzeum Wódki (niedawno otworzyli obok Metra Ratusz Arsenał) iii dodatkowo odwiedziliśmy ze znajomymi polecane knajpki jak "Bydło i Powidło"- świetne burgery, "Big Adriano"- super, amerykańska Pizza, Halę Gwardii- świetne miejsce gdzie można spróbować różnej kuchni...i bardzo miło sędziłam ten czas :) polecam zareserwowac sobie kilka wolnych dni na zwiedzanie własnego miasta :))
 

Krzys_M

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2018
Posty
16
Punkty reakcji
0
SuperMamaPola napisał:
My się na majówkę właśnie wybieramy na Zamek do Janowa Podlaskiego :) Byliśmy tam już raz na weekend - teraz się uda na nieco dłużej. Okolica faktycznie przepiękna.
I jak było? :) też odwiedziłem to miejsce i jestem zaskoczony i jednocześnie zadowolony z pobytu. Próbowałaś jedzenia w restauracji? Jest świetne.
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
My na krótkie wypady często jeździmy do spa. Najczęściej do Janowa Podlaskiego, bo mamy dość blisko, a ja uwielbiam tamtejszy zamek :)
 

wodazrodlana

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
42
Punkty reakcji
0
my mamy zarezerwowane dwa domki caloroczne u Anny w Ślesinie bo jedziemy całą paczką :D bedzie odpoczynek, zabawa, rowery grill i spacery nad jezioro :D
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja już zarezerwowałam pobyt majówkowy - niby jeszcze dużo czasu, ale wolę mieć zaplanowany pobyt, żeby nie szukać na ostatnią chwilę. Jak co orku wybieram się w nasze polskie góry, które uwielbiam! Zatrzymuję się w Hotelu Klimek Spa w Muszynie, na majówkę będzie mam nadzieję fajna pogoda, więc będzie mozna pojezdzic na rowerze, pochodzić po trasach spacerowych. Na pewno skorzystam z zabiegów SPA oraz porelaksuję się w jacuzzi.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Szwajcaria Saksońska ;) Fajne miejsce na wypad w dłuższy, majówkowy weekend. Blisko granicy z Polską, nie ma tłumu turystów, jest tanio, a jest pięknie. Bastei wymiata (na zdjęciu), do tego po Czeskiej stronie możliwość spływów łódką oraz skalne miasto (Niemieckie ładniejsze), a w Niemczech twierdza Koningstein (widać ją w oddali nawet na tym zdjęciu). Wszystko bardzo blisko siebie.
bastei-szwajcarska-saksonia.jpg
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
36
Punkty reakcji
0
Fajne miejsce na majówkę, aczkolwiek nie wiem czy mają jeszcze miejsce w tym roku:

Domek w Okunince nad Jeziorem Białym/ Z balią z hydromasażem :)
 

MartaPietrzyk

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2022
Posty
8
Punkty reakcji
0
Normalnie bym Ci powiedziała żebyś jechał pod namiot, ale myslę, że jeszcze za zimno będzie. Może jakiś wypad w góry po prostu ;)
 
Do góry