Gdzie lepiej czyścić stalowe felgi - samemu czy do specjalisty

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Cześć. Mój samochód trochę lat ma i postanowiłem wreszcie o niego trochę zadbać. Wiadomo, jak to z wiekiem, pojawia się ruda. w moim przypadku, zaczęła wychodzić przy lewym nadkolu i na dole drzwi od kierowcy. O ile w tym przypadku, to wiadomo, że lepiej udać się do blacharza, to co w przypadku stalowych felg. Na lato mam alufelgi i te całkiem ładnie się prezentują, ale zimą, zakładam komplet stalowych, a to już swoje lata mają i bądźmy szczerzy, nie prezentują się najlepiej. Z kolegą jak gadaliśmy, to wspomniał, że on sam czyści felgi. Druciak i do pracy. Widziałem efekty co zrobił i przyznam, że całkiem fajnie to wyszło. A według was, co lepsze? Samu zrobić, czy oddać do speca?
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]Wydaje mi się, że za dużo roboty by z tym było. Lepiej oddać do specjalisty. Mi by się nie chciało czyścić. A tak zapłacisz i masz gotowe.[/SIZE]
 

gerasby

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Szkoda kase tracić. Piaskowanie i lakierowanie 4 felg może Cię wynieśc koło 400-500 zł. A jak samemu to zrobisz, to koszt będzie przy zakupie wszystkich rzeczy może 100 zł i to strasznie zawyżając. W 2 godzinki powinnieneś sie wyrobić. Powiedzmy, że to jest tak z 30 minut na felge, dla osoby, która nigdy nie miała z tym doczynienia.
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja sam piaskowałem felgi, z tym że na mokro. Jak masz myjki wysokociśnieniowe karchera, to do nich możesz dokupić koncówki do piaskowania. Ja za swoją myjkę zapłaciłem gdzieś około 500 zł, takie coś kupiłem matrixmedia.pl/myjka-wysokocisnieniowa-karcher-k-2-compact-home-1-673-124-0.html do tego końcówka do piaskowania i można działać. A myjka wysokociśnieniowa zawsze się przyda. Czy to do mycia samochodu, czy żeby porządnie umyć podjazd.
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Myślałem, ze myjki sa droższe. bo widziałem w markecie jakieś no-name'y za 500-600 zł. To powiem, że faktycznie lepiej kupić taką myjkę, odpowiednią końcówkę i samemu możesz felgi, czy bębny czyścić. Ile kosztuje podkład i lakier. Z kilkanaście złotych? No i nie trzeba się bawić szorowanie i zdzieranie rudej.
 

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z kolegą raz się za to wzięliśmy. Wszystko przygotowane. Szczotka druciana, nakładki, podkłady, lakiery i cała reszta. Nie powiem ile przy tym się namęczyliśmy... Według mnie zdecydowanie lepiej oddać felgi do speca i mieć to z głowy.
 

gerasby

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
To już zależy co kto woli. Szczerze, to akurat czyszczenie felg nie jest trudnym zadaniem. Można przy pomocy druciaków, ale trzeba przyznać, że jest to czasochłonne. Jak pisałem, może to zająć około 30 minut. No ewentualnie trochę więcej. Ale patrząc na rozwiązanie przedstawione przez MIL0SZa, to jest to chyba najlepsze. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Tylko potem trzeba czekać, żeby felgi dokładnie wyschły, a następnie tylko odpowiedni podkład położyć, polakierować i zrobione. Ale to musi być jakaś specjalna myjka?
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jak pisałem, ja kupiłem w Matrix Media myjkę wysokociśnieniową Karchera K2 i wszystko działa. Do tego też tam od razu dokupiłem zestaw do piaskowania na mokro. W komplecie były od razu gogle ochronne. Wydawało mi się, że będzie to bardziej przydatne przy czyszczeniu płotów, czy innych drewnianych powierzchni, ale widziałem na necie, że ludzie też tym czyszczą felgi, to czemu nie spróbować. Trzeba tylko wszystko odpowiednio zabezpieczyć, żeby samej opony nie uszkodzić.
 

l3szek

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ogólnie bym powiedział, że chyba lepiej samemu coś zrobić, niż płacić krocie. Na YT widziałem różne toturiale jak przygotwać felgi do czyszczenia, ale szczerze, mi by się ręcznie nie chciało tego robić. Według mnie lepiej zainwestować w myjkę wysokociśnieniową i do tego kupić zestaw do piaskowania, tak jak pisał MIL0SZ i samemu zrobić. Po drugie taki sprzęt przyda się nie tylko do czyszczenia felg, ale też innych powierzchni.
 

heppko

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
chyba zawsze w domu przyda się taki zestaw do piaskowania. Akurat felgi to fajny przykład, bo można samemu o swój samochód zadbać, ale też przy pomocy takiego zestawu, też nie będzie problemu by wyczyścić drzwi czy płot ze starej farby
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Powiem Ci tak to zależy. Jak masz czas i chcesz zaoszczędzić to zrób to sam. A jak Ci się nie chce, albo nie masz czasu to zleć. Ja też na lato mam alufelgi a zimą mam stalowe felgi i czyszczę je środkiem, który kupiłam w sklepie motoryzacyjnym - Pan polecał mi taki z cartech - http://cartech.net.pl/kosmetyki-samochodowe/felga-spray/, bo dobra cena i też ma innych zadowolonych klientów. No i ja sobie też chwalę. Ja jestem akurat w stanie raz na jakiś czas, w sobotę, sprzątnąć sobie auto, umyć, wyczyścić opony (też sobie kupiłam środek do czyszczenia i konserwacji opon z cartechu) i felgi. Ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy chce poświęcić 2-3 godziny na czyszczeniu auta:)
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Kilka lat temu mąż kupił felgi do naszego superba (Auto-gum w Krk), zapłacił dużo (była awantura o to :p ), ale nic a nic się z nimi zlego nie dzieje. Nie przywiązujemy zbytniej wagi do felg - mają się ładnie prezentować, świecić i tyle ;) Wydaje mi się, że tutaj robotę robi marka felg.
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem warto takie zabiegi oddać w ręce specjalistów. U nas ostatnio w obu autach, po kompleksowym myciu na zew. i w środku, były robione powłoki ceramiczne na lakier i na felgi- korzystamy z usług auto spa w Auto Matraszek w Markach. Auta mamy stosunkowo nowe, dbamy o ich dobry stan, to wpływa na cenę przy ew. sprzedaży przecież. Po czasie takich zaniedbań się nie nadrobi, a jak się nie umie tego zrobić, to można tylko sobie zaszkodzić.
 

Sparkly

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2024
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że to zależy od tego ile masz czasu i jaki masz budżet, ale myślę, że warto samodzielnie czyścić felgi. Jeżeli robi się to regularnie to nie zajmuje jakoś dużo czasu. Jedyne w co polecam zainwestować to porządne preparaty do czyszczenia felg i opon, żeby ich przypadkowo nie zniszczyć. Świetnej jakości kosmetyki do auta znajdziesz na https://autochemia.pl/ - oprócz środków do felg, możesz też dostać kosmetyki do czyszczenia wnętrza auta, jak i akcesoria w postaci np. gaśnicy, dywaników, linki, apteczki, wycieraczek czy też żarówek i wiele innych. Konkurencyjne ceny i sprawdzone środki - warto zajrzeć do sklepu.
 
Do góry