gdzie kupujecie soczewki?

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Pół roku temu przerzuciłam się z okularów na soczewki. Na początku ciężko było mi pamiętać o wszystkich czynnościach związanych z używaniem ich. Także z kupowaniem na czas. Noszę soczewki specjalistyczne (toryczne, dla astygmatyków) i nie zawsze są one dostępne od razu. Poza tym nie jest to tani wydatek. Ale moja siostra, która mieszka w Warszawie, powiedziała mi że kupuje soczewki przez internet, w e-soczewki.pl. Zamówiłam sobie u nich raz i mimo okresu oczekiwania określonego na 3 tygodnie, czekałam na zamówienie 3 dni. Ceny mają znacznie niższe niż wszędzie gdzie kupowałam wcześniej. A soczewki nie byle jakich producentów Johnson&Johnson, Ciba Vision, Bausch&Lomb, EYEYE. Polecam jeśli nie chcecie przepłacać, bądź macie wadę, która powoduje, że nie jest łatwo dostać soczewki jakich poszukujecie.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Ja kupuję u optyka. Mam większe zaufanie. Poza tym oferuje mi zniżki, więc tym bardziej mi się opłaca. :D
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja zazwyczaj kupuję w salonach optycznych. Ostatnio w takim salonie widziałam informację o promocji na soczewki jednodniowe z B&L. Dlatego nie wiem czy kolejnych nie będę miała za free :D
tu coś więcej dla zainteresowanych http://www.promocja.bauschlomb.pl/
 
Y

Yee

Guest
U optyka jest drożej. Niejednokrotnie się o tym przekonałam, więc teraz tylko i wyłącznie zamawiam w szkla.com. Szybko, sprawnie, fachowa obsługa :) Ale jeśli wolicie to przepłacajcie u optyków :p
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Ja, nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mam zaufania do kupowania w internecie. Co innego kupowanie ciuchów, a co innego soczewek... :/
 
Y

Yee

Guest
Ja, nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mam zaufania do kupowania w internecie. Co innego kupowanie ciuchów, a co innego soczewek... :/

No właśnie odwrotnie.
O wiele łatwiej jest zamówić soczewki w internecie niż ciuchy!
Soczewki dokładnie wiesz, jakie potrzebujesz, jaki kolor, jeśli zamawiasz kolorowe, jaki model i jak długo ważne. Wszystko masz podane na stronce i zamawiasz pewniaka.
A ciuchy... nigdy nie wiadomo czy rozmiar przyjdzie odpowiedni, czy M to faktycznie M, czy ecru to nie szary przypadkiem itp :)
Wolę soczewki ze szkla.com niz ciuchy z np. allegro.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Ja na szczęście nie mam problemu ze wzrokiem i nie używam ani okularów, ani soczewek. Niestety mój chłopak ma dość poważną wadę wzroku. jest też typem podróżnika więc okulary nie bardzo się sprawdzają w podróży. W jego przypadku najlepsze są soczewki miesięczne albo kwartalne, bo nie musi ich zmieniać codziennie. Mój chłopak zawsze kupuje soczewki na szkla.com, bo mają duży wybór i szybko realizują zamówienia.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Ja na szczęście nie mam problemu ze wzrokiem i nie używam ani okularów, ani soczewek. Niestety mój chłopak ma dość poważną wadę wzroku. jest też typem podróżnika więc okulary nie bardzo się sprawdzają w podróży. W jego przypadku najlepsze są soczewki miesięczne albo kwartalne, bo nie musi ich zmieniać codziennie. Mój chłopak zawsze kupuje soczewki na szkla.com, bo mają duży wybór i szybko realizują zamówienia.

No to szczerze ci zazdroszczę, że nie masz problemów ze wzrokiem, bo ja bez kontaktów jestem ślepa jak kura w ciemnym kurniku. Mówię ci masakrą jest nie widziec znajomych z odległości kilku metrów gdy nie mam okularów albo soczewek :( o czytaniu nie wspomnę..
Przybijam więc wirtualną piątke z twoim chłopakiem nie tylko dlatego, że jak ja jest ślepakiem, ale tak jak ja zamawia w szkla.com. Serio opłaca się robić tam zamówienia.
U optyka się słono przepłaca, co zresztą kiedyś niemądra robiłam, ale na szczęście nauczyłam się na błędach, uuuufff..
Pozdro.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Ja kupuje u okulisty. Sprwadzone i bezpieczne.
A jaka jest różnica w kupowaniu u okulisty a w kupowaniu przez internet? Sprawdzone soczewki to przecież kwestia firmy, która je produkuje, a nie okulisty, czy optyka, u których je kupujesz. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to przy kupnie soczewek widzisz przecież, że są one zapakowane i jesteś w stanie stwierdzić czy były otwierane. Na wieczkach jest również data ważności :)

Ja, nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mam zaufania do kupowania w internecie. Co innego kupowanie ciuchów, a co innego soczewek... :/
Tak jak pisała Yee... zdecydowanie łatwiej jest kupić właśnie soczewki niż ubrania. Rozmiar rozmiarowi nierówny a rodzaj soczewek, których używasz znasz i jest to wartość niezmienna ;) (oczywiście do momentu pogorszenia się wady wzroku).
A sam sklep szkla.com również bardzo dobrze znam bo połowa mojej szanownej rodzinki się tam zaopatruje :)
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
A ja od dwóch lat kupuję w tym samym sklepie. :) Połasiłam się kiedyś też na mniej znane z allegro ale to była jednak pomyłka i niestety nie ta jakość.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No u optyka, w Krakowie na Długiej jest taki salon Koczorowski i własnie zwykle tam. Co ważne własnie te mniejsze salony maja niższe ceny i to tam najbardziej opłaca sie kupować , bo po prostu wychodzi taniej.
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Nie zgodzę się by w małym optyku była niższa cena. A w sieci się opłaca, aczkolwiek te przykładowy sklep to ani ceny ani wybór atrakcyjny.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Masz na myśli optyk Koczorowski ?
Oj to chyba nie o tym samym mówimy, bo dla mnie własnie wybór , przynajmniej tych markowych i nowych modeli oprawek mają bardzo duży, większy niż w VE.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
W Poznaniu tanio jest w sklepach Twoje soczewki, taki różowy szyld.
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja soczewki zamawiam najczęściej przez internet. Wiem jaką mam wadę wzroku, pierwszy raz kupowałam i dobierałam soczewki u optyka, a teraz te same kupuję zwykle na allegro. Jest dużo taniej:)
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
W Galerii Widzenia w Warszawie przy ul. Magicznej to jest pasaż Czerowna Torebka robię badanie wzroku i kupuje soczewki.
 

krzysio77

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja kupuję w sklepach stacjonarnych :) bo nie ufam zamówieniom internetowym :)
 
Do góry