Gdzie kupić dobre meble do salonu?

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Cześć, przymierzam się do wymiany mebli w salonie. Nie wiem jednak w jakim sklepie znajdę porządny solidny sprzęt? Rzadko robię takie zakupy- nie wiem, jakie sklepy są na topie i mają w ofercie dobrej jakości meble. Możecie coś polecić?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Tylko na zamówienie i wiem co mówię. Szukaj stolarni z lakiernią i zamów co Ci potrzeba na wymiar. Podczas produkcji doglądaj.
Wtedy masz meble na lata. W innym przypadku kupisz wiór. Pracowałem w lakierni meblowej wiele, wiele lat. Meble na masę dla takich jak np. Agata, R&W to szmelc.
Najniższa pułka lakierów, podkładów i osprzętu. Dodatkowo naj naj tańsze płyty wiórowe. Moim zdaniem w masówce to tylko mdf się liczy. Jest o wiele wytrzymalszy jak zwykła sklejka wiórowa. Wiem, wiem że mdf to papier ale znacznie lepszy jak wiórki sprasowane z klejem. Byle co to połamie.
A tak serio... to wiesz jak łatwo zrobić meble do domu we własnym zakresie? :)
Wystarczy garaż, piła tarczowa na stole, szlifierki, mały kompresor, otwornica, frezarka i trochę wiedzy. Koszt wyprodukowania segmentu pokojowego (meblościanki) z mdf (h=180cm, szer. 80cm, dł=330cm) z witryną to kwota około 450zł bez liczenia robocizny, prądu i np. transportu. Lakier = wysoki połysk.
Tyle są warte meble bardzo dobrej jakości (18 frontów + 4 szyby + 4 szuflady). Warunek 1 = materiał ze stolarni a nie ze sklepu.
Jakiś czas temu robiłem meble po całej rodzinie. Zarobiłem 100% ale i oni oszczędzili 200-300% w stosunku do mebli sklepowych.
Tanie meble się skończyły. Lakiernik w meblówce krzyczy 10000zł netto na miesiąc. Stolarze często od 4000 w górę. Baa, w stolicy to już nawet 23zł/h netto płacą bo nie ma rąk do roboty. Dobry segment pokojowy licz od 2000zł w górę. Problem w tym jak rozpoznać dobre od złego nie znając się... Dwie zasady: im cięższe - tym lepsze + jakość lakieru na połysku. Im mniej mikro rys tym robota lepiej wykonana. Jeśli nie żałowali na czas wykonania polerki (wszystkie gramatury i futra) to nie żałowali na lakiery. Kolejna rzecz - zaglądaj do środka szafek. Jeśli nie będzi etam lakieru tylko np. czysta biała płyta to olej sprawę. Dobre lakiernie dają choć by podkład i lakier mat do wnętrz. Tym sie różni szajs od dobrego wyrobu.
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Racja, ciężko teraz o solidne meble, ktore posłużą lata. A niestety nie każdego też stać, by kupować meble na zamówienie :) Ja mam w sypialni meble od burzyńskich- wybrałam serię Vegas. I jak dla mnie jakość jest bardzo fajna, ceny też przystępne. A jesli chodzi o design to jest on dośc uniwersalny, więc i do salonu się nada :)
 

agness80

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
42
Punkty reakcji
0
sunkiss napisał:
Racja, ciężko teraz o solidne meble, ktore posłużą lata. A niestety nie każdego też stać, by kupować meble na zamówienie :) Ja mam w sypialni meble od burzyńskich- wybrałam serię Vegas. I jak dla mnie jakość jest bardzo fajna, ceny też przystępne. A jesli chodzi o design to jest on dośc uniwersalny, więc i do salonu się nada :)
Moja siostra niedawno urządziła salon i sypialnię z ich meblami i efekt jest rewelacyjny. Co prawda nie jestem znawcą, ale widać, że wykonanie jest mega porządne i posłuży na lata. Według mnie- dobry wybór!
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Czas wykonania powiedzmy 6 segmentów pokojowych w dobrej stolarni to dwa dni (2 x 11h). Lakiernik dostanie 2 x 165zł, stolarz 2 x 165zł, szlifierz 1 x 100zł. Materiał (4 płyty MDF) w dobrym hurcie to 420zł.
Koszt lakierów około 230zł. Koszt fazy i reszty około 180zł. Zawiasy, suwnice, zamki, klamki, stopki, plecówka, wkręty, prąd, woda, polerka = 440zł.
330zł + 330zł + 100zł + 420zł + 230zł + 180zł + 440z = 2030zł / 6 = 338.33zł + vat = 416,16zł za segment brutto. Reszta to zarobek szefa.
Wiecie za ile takie segmenty w zestawach są sprzedawane na wschód? (Rosja). Idą w hurcie po 600zł a u nas gdy trafią do sklepów to są w cenach z kosmosu.
Fakt, mi jest łatwiej bo znam się na tym i pracowałem przy tym. Mam też trochę sprzętu ale wiecie co?
Dziwię się młodym ludziom którzy np. świeżo co się wybudowali i mają zaplecze i trochę czasu bo produkcja mebli to taka prostota że szok.
Nigdy w zyciu nie dał bym np. 10000zł by umeblować sobie dom. Nigdy. Wszystkiego nauczyłem się jeszcze w latach 90-tych. Fakt, wydałem kilka tysięcy na sprzęt ale wiecie co? On mi sie zwrócił dziesiątki razy :)
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
Rzeczywiście, wykonanie własnoręcznie mebli jest tańsze. Ale myślę, że obecnie większośc osób woli kupić gotowe w sklepie. Nie każdy ma czas i umiejętności, by zająć sie takim czymś.Te zestawy od Burzyńskich juz kiedyś przeglądałam i ciekawie wyglądają. U mnie na razie na remont się nie zanosi, ale lubię czasem spojrzeć co fajnego mają w sklepach :)
 

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Oj podziwiam ludzi, którzy mają cierpliwość i smykałkę to majstrowania mebli samemu :przewraca: Ja jednak wolę kupić w sklepie, wezmę pod uwagę wasze propozycje i mam nadzieję, że szybko coś wybiorę :)
 

zabam

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
jeśli chodzi o remonty mieszkań czy urządzanie się, warto zajrzeć na urzadzamysie.pl znajdziesz tam mnóstwo inspiracji ;)
 

sebastian_j

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
U Burzyńskich kupiłem łóżko i szafę do sypialni. Sprawuje sie dobrze. To nie są jakieś cienkie dykty, które czasem wciskają w sklepach meblowych... Jestem zadowolony, bo cenowo też to fajnie wyszło, porównujac z konkurencją :)
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Lepiej chyba zrobić sobie na wymiar, głównie chodzi mi o szafy, biurka i takie biurowe bardziej. Ja co prawda do gabinetu, ale robiłam na wymiar u KJK i fajne rozwiązanie. U mnie jeszcze był problem bo nietypowe wymiary pokoju, a chciałam fajny kącik do pracy na poddaszu, meble sklepowe trudno dopasować. A tak wymierzą i jest idealnie ;)
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Hm. Najtaniej to pewnie Ikea, chociaż nie znam się za bardzo na tym szczerze mówiąc. Tylko meble tego typu mogą się szybko zepsuć, szczególnie przy dziecku. najlepiej przejdź się do jakiegoś meblowego i sprawdź jakość, zobacz jak to wygląda. No i rozeznaj się, ile chcą za szafę na wymiar, może uda się tanio znaleźć coś :)
 

Halinka_Mosacka

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ciężko teraz o dobre, trwałe meble. Dlatego ja kupowałam do domu meble drewniane ze sklepu meblezkrakowa.pl. Moim zdaniem tylko drewniane posłużą nam na lata, dlatego warto w nie zainwestować.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
To fakt - wybor jest teraz spory, ale z jakoscia bywa niestety roznie. Trezeba sie dobrze rozejrzec i przetestowac najlepiej na miejscu jakosc asortymentu. Jak wybieralismy jakis czas temu naroznik w salonie agaty to synek nawet skakal na nim ;p Na szczescie sprzedawcy przymkneli oko i byli bardzo wyrozumiali, widocznie to u nich norma, ze kliencie maja swoje metody wyboru odpowiedniego modelu ;D
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Ja jestem zdania, że wiele rzeczy można zrobić samemu. Wystarczy uzupełnić swój warsztat o niezbędne narzędzia i zabrać się do pracy. Takie wspólne stworzenie regału na książki lub jakiegoś bardziej zaawansowanego mebla to wielka frajda i bardzo zbliża ludzi ;)
 

naus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
1
czesc rzeczy kupowaliśmy w sieciówkach ale juz np narożnik zamówiliśmy u producenta Caya Design. Robiony na wymiar, ma system modułowy więc nie zabrakło ani zagłówków ani podłokietnikow. Jest też funkcja spania i pojemnik na pościel. Super jakość wykonania a przy tym niewygórowana cena.
 

Sandra112

Zbanowany
Dołączył
11 Październik 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Piękne meble do salonu znajdziesz w EDINOS JELCZ_LASKOWICE Solidne. Super wykonane. najlepsza gwarancja.
 
Do góry