gdzie jedziemy na wakacje??

zaoknem

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja w tym roku byłem na Węgrzech nad Balatonem. Było bardzo fajnie i nie było drogo, więc polecam wszystkim, byłem w kempingu z kolegami na tydzień. Piliśmy ostro:) wszystkie dni chyba byłem pijany i to jeszcze bardzo my się podobało że codziennie były imperzki w kanjpach i dyskoteka no i dziewczyny są piękne :)

Czyli raczej imprezowaliście... a powiedz, było dużo żaglówek? chciałabym kiedyś popływać na Balatonie, a nie wiem jak tam z cenami i czy tłoczno.

a tak btw. na facebooku koninek jest konkurs i można weekend wygrać, kurcze fajna sprawa!
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
W tym roku to tylko w Tatrach po naszej stronie, jak często we wakacje.
Choć planuję jeszcze wypad do Wiednia, ale z Bratysławy. LOT ma fajne połączenia ze stolicą Słowacji. To może wypalić taki przedłużony weekend z dwiema stolicami.
 

dan_ny100

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Hej. Mam zamiar wybrać się w podróż. Słyszałem parę dobrych opinii Exim. Szczerze mówiąc nie wiem jeszcze gdzie pojechać. Jestem otwarty na wasze odczucia. Może polecicie mi jakieś ciekawe miejsce? :D
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Wszystko zależy od tego na co jesteś nastawiony. Czy wycieczka musi być w pełni zorganizowana, czyli biuro podróży, a może nie. Może po prostu na własną rękę. Odrobinę po środku jest wspomniana przez mnie oferta LOTu razem z hotelem Sorea. Czyli masz zapewniony transport + 3 noclegi + śniadania. Ale to wszystko zależy od Ciebie.
Pytanie główne - gdzie? Też wszystko zależy na jak długi okres czasu. Bo jeżeli na weekend (2-4) dni, to lepiej gdzieś stosunkowo blisko. Słowacja, Czechy. Ze wspomnianej Bratysławy masz rzut kamieniem do Wiednia i na Węgry. Jeżeli na więcej dni, to może Skandynawia, albo Kaukaz. Jeżeli masz trochę więcej czasu i kasy, to np. Japonia, albo również LOTem Hanoi.
Jeżeli chcesz biurem podróży, to tylko uważaj by nie wpakować się w przysłowiowy "Orbis".
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Ja bardzo chcę pojechać do Meksyku, moi znajomi studiowali latynoamerykanistkę i ciągle zasypywali mnie informacjami o tym rejonie, że zaczęłam sam się interesować. Poza tym swoje zrobiły też książki Cejrowskiego, jak nie podzielam jego poglądów tak podziwiam go za wiedzę :) ostatnio widziała bardzo ciekawą ofertę z biura Sopol, wydaje się być optymalna :) Byle do wakacji ;)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Meksyk to też bardzo ciekawa opcja. Zwłaszcza na wakacje. Choć preferuję Azję. O Meksyku trochę zapomniałem. Choć jeżeli już w tamtych rejonach jesteśmy, to należy pamiętać o Brazylii.
 
L

libelule

Guest
jeśli Kaukaz to też LOT polecam, za niecałe 600zł można się wybrać do Gruzji albo Armenii (w dwie strony!!)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Ten kierunek też jest dosyć ciekawy. Faktycznie, w wakacje można niezłą wyprawę spreparować. Albo "pagórki" kaukaskie, albo jeszcze inaczej. Np. Przebijać się z Turcji, przez Armenię do Gruzji. Stamtąd powrót LOTem do Polski lub odwrotnie. Kwestia wyboru. No i doboru ludzi. Mogłoby być ciekawie. A że LOT ostatnio poprawia ofertę, to we wakacje wybór powinien być niezły. Jeżeli biura turystyczne nadal będą tracić zaufanie klientów, to opcja przewoźnika, który załatwia także zakwaterowanie, może być hitem przyszłego sezonu. Czyli coś takiego jak wspomniany wcześniej przeze mnie LOT z hotelami Sorea.
 
L

libelule

Guest
Robson, pomysł z łączeniem Gruzji z Armenią rewelacja!! Cenowo jeśli chodzi o przeloty wyjdzie tak samo mniej więcej, a jeśli się znajdzie więcej czasu to rzeczywiście można sobie wyprawę życia zafundować. Mnie korcą przede wszystkim góry (a raczej przedgórza kaukaskie, taka dobra to nie jestem żeby się na te szczyty wspinać ;) ) ale też wszelkie ciekawostki etnograficzne. W Gruzji pod koniec października jakiś tradycyjny festiwal jest, słyszałam że naprawdę warto to zobaczyć.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Można też bezpośrednio do Turcji. Tbilisi to dosyć chyba dobra baza wypadowa. LOTem 3 i pół godziny. Potem w kierunku Turcji. Dla kogoś nastawionego raczej na zwiedzanie, to chyba ta kolejność będzie lepsza.
 
L

libelule

Guest
jeżeli chodzi o takie wyjazdy kombinowane, skądś dokądś przezkądś, w opcji na trochę dłuższy wypad, to od dłuższego czasu bardzo chcę pojechać do Wietnamu i Laos. Hanoi to bardzo dobra baza wypadowa na tamte rejony, odnośnie Wietnamu to znajomy, który spędził tam sporo czasu, opowiadał mi sporo o tym jak to każdy niemalże w Hanoi na motorze jeździ czy o Laos, że patrząc na krajobrazy to prawdziwy raj na Ziemii :) http://www.parkcitymagazine.com/Blogs/Park-City-At-Play/June-2009/Lao-Lao-Yummy-Yummy/Laos-Paulablog.jpg
 

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
Ja kombinuje jakis cieply kraj po 3 letniej przerwie. Nie wiem jeszcze gdzie, ale zeby nie bylo za goraco a duzo do roboty
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Hej. Mam zamiar wybrać się w podróż. Słyszałem parę dobrych opinii Exim. Szczerze mówiąc nie wiem jeszcze gdzie pojechać. Jestem otwarty na wasze odczucia. Może polecicie mi jakieś ciekawe miejsce? :D

Biuro jest w porządku. Jak chcesz zobaczyć coś ekstra to może Tajlandia? Chcesz poleżeć to Dominikana Oczywiście trochę to kosztuje. Jedziesz sam?
 

Shaga

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
skąd to biuro podróży się wzięło? nie słyszałam o nim, wiarygodne?
 
L

libelule

Guest
ja jeśli tylko jest ciut więcej czasu, wolę sama sobie organizować wakacje. Nie ma to jak full spontan :) słyszałam opcję z couchsurfingiem - czyli na czas urlopu mieszkaniem u ludzi ("tambylców"), którzy zainteresowani są poznawaniem innych kultur i za samą tę uprzejmość oferują noclegi bez opłat. To oczywiście nie może być podszyte fałszem, nie można tego traktować jako darmowej bazy wypadowej - zawsze dobrze jest spróbować się z nimi zaprzyjaźnić, pogadać, odkryć co ma wspólnego a czym się różni nasz kraj od tego, w którym właśnie jesteśmy. To nie opcja dla samotnych mruków, ale dla ludzi otwartych. Ja myślę o tej opcji na podróż do Gruzji i Armenii właśnie :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Shaga, Exim to dosyć znane biuro, ale czy pewne? TO już inna sprawa.
Nie lepiej wybrać się tak jak doradza libelule, na pełen spontan i to zgodnie, przynajmniej częściowo, ze słowami piosenki, tyle tylko, że nie do pociągu, a do samolotu, i nie do byle jakiego, a np. do tego co proponuje lotowskiego do Gruzji. I tak wakacje zapewnione, tylko najpierw dobrać kilka sprawdzonych osób.
 

Shaga

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
teraz to nie ma nic pewnego w naszych czasach po tym jak Orbis splajtował :( ale poczytałam parę info na necie o tym biurze exim i radzi sobie nieźle, chyba dlatego , że to zagraniczne biuro podajże z czech ,
a co do spontanicznych wycieczek to z chęcią bym sie wybrała ale po polsce bo w obcym kraju za dużego pietra bym miała :)
 
D

Dorka123

Guest
znam je tylko z nazwy, ale nie znam nikogo, kto z nimi gdzieś był...
zastanawiam się za to nad Itaką w tym roku, czekam tylko na letni katalog, zimowe promocje mają fajne, wiec może i na lato coś ciekawego przygotują :)
 

Linetka

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
znam je tylko z nazwy, ale nie znam nikogo, kto z nimi gdzieś był...
zastanawiam się za to nad Itaką w tym roku, czekam tylko na letni katalog, zimowe promocje mają fajne, wiec może i na lato coś ciekawego przygotują :)

exim rzekomo 2 najlepsze biuro w Polsce - poczytaj opinie na forach na temat roznych biur, zeby uniknac niespodzianek :)
 
Do góry