Gdyby Włochy były Hiszpanią...

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
koleiny temat z serii: "co by było gdyby...?".
Nurtuje mnie taka myśl, gdyby Włochy w czasie II WŚ zachowały sie jak Hiszpania, co by to mogło dać?
Myślicie, że wówczas alianci by odpuścili? I jak długo państwo faszystowskie mogło by przetrwać?
W mojej opinii w odpowiednich warunkach, Włochy z lekko tylko przerobionym ustrojem jako "faszystowskie" mogły by istnieć do dzisiaj.

a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Mam dziwne podejrzenie, że w tym przypadku Adolf by nie podarował. Aby walczyć o opanowanie basenu Morza Śródziemnego nie mógł zostawić Sycylii. W najgorszym razie wymusiłby na Włochach bazy.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Mnie bardziej ciekawi co by było gdyby Hiszpania przystąpiła do wojny. Wtedy opanowanie strategicznego Gibraltaru byłoby tylko kwestią czasu. A to na pewno by wojnę przeciągneło w czasie.
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
Gdyby jednak Włochy ograniczyły się tylko do wspomagania Niemców wyłącznie jednostkami ochotniczymi tak jak Hiszpanie? Ani w 1939 r., ani w 1940 Hitler nie potrzebował włoskiej pomocy, w 1940 to Włosi sami, wręcz na siłę wepchali sie do Francji w dodatku kiedy było już "pozamiatane". Po czerwcu 1941 III Rzesza miała dość frontów do obsłużenia, wiec gdyby powiedzmy po Stalingradzie Duce zaczął wycofywać ochotników, Hitler mógł by bać się ryzykować wojny z "sojusznikiem".
 
Do góry