Garnitur - na co patrzeć, gdzie kupić [poznań]

zuber

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Raz na jakiś czas wypada kupić sobie garnitur. Tak sobie pomyślałem, jak okazało się że maturalny sprzed paruuu dobrych lat jest lekko.. za mały. Chciałbym, by nowy garnitur wytrzymał mi parę dobrych lat oraz dobrze na mnie leżał. Nie mam zielonego pojęcia, gdzie czegoś takiego szukać, jakie są przedziały cenowe oraz najważniejsze - na co patrzeć przy wyborze. Gdzie zacząć szukać, są jakieś miejsca, gdzie kompetentne (kompetentne! nie wciskający wszystko sprzedawcy) odpowiednio mi doradzą?
 

Seba-1195

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Osobiście polecam garnitury firmy ewtex. Mają bardzo dobre garnitury, duży wybór, a w sklepach bardzo miłą pbsługę. W Poznaniu ich sklep znajdziesz pod adresem ul. Dębiecka 1 (przy A2).
 

zuber

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Orientujesz się może na co patrzeć przy przymierzaniu? Nie chcę, by znów sprzedawcy mi coś wcisnęli co 'dobrze' leży, a tak naprawdę wyglądam w tym jak ostatnie nieszczęście. Niestety, nie mam obecnie żadnej kandydatki na doradcę w tych sprawach ;p.
 

Vipela

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Niestety zbyt na garniturach się nie znam. Jednak niedawno mój brat miał identyczny problem, także nie miał kto mu doradzić. Znajomy polecił mu salon cybina, gdzie dosłownie zajęli się wszystkim - od doboru idealnego garnituru, po koszulę oraz różne dodatki. Udało im się to, w garniturze wyglądał wręcz niesamowicie ;p.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
A więc tak,

1. Polecam garnitury typu slim&fit które są dopasowane do ciała i mają krótszą marynarkę 2 guzikową. Można takie kupić np. w Top secret
2. Rękawy marynarki powinny sięgać okolic nadgarstka, tak aby mankiety koszuli wystawały ok. 1,5cm.
3. Spodnie gdy "leżą" na butach z przodu powinny mieć 2 zagięcia, a z tyłu w linii prostej
4. Kołnierz koszuli powinien wystawać ok. 1cm
5. Gdy ma się 2 guziki to zapina się ten górny.

Myślę że pomogłem :)
 

Mariano24

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
@audia4 - Świetne wskazówki z jedną moją uwagą, marynarki typu SLIM FIT nie pasują do każdej sylwetki.
Proponuję zaglądnąć na stronę : www.mmsuits.pl
Bardzo dobra jakość garniturów i co najważniejsze przystępne ceny, korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony.
 

zuber

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jakoś nie jestem przekonany do tego typu zakupów przez internet. Do tej pory nie skusiłem się nawet, by spodnie kupić, co dopiero garnitur ;].

Wielkie dzięki za porady. Przeszedłem się do tej cybiny i muszę przyznać, że miałaś Vipela rację - sami dopasowali do mnie garnitur oraz wszystkie dodatki, sam jedynie mówiłem, czy mi się podoba, czy nie ;D. Fajnie, że istnieją takie miejsca, gdzie zamiast samemu szukać odpowiedniego stroju mężczyzna może oddać się w ręce profesjonalistów i wyjść zadowolony!
 

Cherrinek

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam sklep firmowy Adalbert na głogowskiej - duży wybór garniturów i fachowa obsługa !!
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Jeżeli chcesz naprawdę dobry i dopasowany garnitur na lata, to najlepiej ręcznie szyty. Wiadomo, że to wydatek, ale się opłaca. Gotowy z wieszaka to ja bym raczej polecił Vistulę. Nie może być obcisły, nie może też wisieć jak żagiel. W ogóle zależy gdzie garnitur byłby najczęściej używany. Do pracy, czy na egzamin w żadnym wypadku czarny.
 
3

3but_zbanowany

Guest
Z samym kupnem nie powinno być większych problemów- wystarczy udać się do galerii handlowej i poprzymierzać. Wtedy zobaczysz w czym jest Ci najlepiej i w czym dobrze się czujesz,bo to moim zdaniem najważniejsza kwestia.
 

Dabroska

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Hej, znalazłam fajne wskazówki co do noszenia garnituru, może się jeszcze przydadzą http://facetpo40.pl/meska-szafa/jak-sie-nosic-w-garniturze/ . Nie sugerować się domeną „facetpo40”, według mnie te rady są uniwersalne dla panów w każdym wieku ;) Jeśli chodzi o porządne garnitury, a do tego wcale niedrogie, to trafił na taki ostatnio mój narzeczony. Kupił go w niewielkim salonie z modą męską niedaleko Łodzi. Zdziwiłam się, bo nie znałam wcześniej marki o nazwie IMPIS, a okazało się że garnitur od nich jest bardzo dobry gatunkowo, ma fajny krój a do tego przystępną cenę. Własne punkty sprzedaży mają tylko w okolicach Tuszyna, ale wiele małych salonów (jak ten w którym był mój mężczyzna) bierze od nich towar. Także warto zwrócić uwagę na tego producenta[/SIZE]
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Patrz na materiał i co najważniejsze - na to jak na Tobie leży.
 

sziwan

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam salon BYTOM w Galerii Malta. Super obsługa, z dużą wiedzą i kompetencją.
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Generalnie garnitur powinien przede wszytskim dobrze leżeć,spodnie nie powinny być zbyt długie,no i kolor także odpwoiednio dobrany do Twojej karnacji i budowy ciała. na poczatek przejdź się po sklepach i przymierzaj,w końcu trafisz na ten właściwy.
 

ImageConsulting

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Co do Twoich rad, mam zastrzeżenia do 3 punktu: spodnie powinny załamać się z przodu tylko 1 raz!! Poza tym w garniturach typu slim/super slim spodnie są zwężane od samej góry. W związku z tym nie opadają na buty tak jak klasyczne, tylko nogawka zatrzymuje się na podbiciu. Przez to 2 załamania będą wyglądały źle a wręcz zniszczą całość. Jest również tendencja, że lepiej aby spodnie były 1cm za któtkie niż 1cm za długie. To jednak zawsze można poprawić.

Co do wyboru garnitutu proponuję również spojrzeć na skład: przede wszystkim garnitury 100%wełniane, najlepiej, aby skręt włokna wynosił 110 albo 120. Wtedy tkanina jest bardziej sprężysta i mniej się gniecie.
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
To też fakt,podczas zakupu musisz obowiązkowo spojrzeć na skład garnitury,powinien byc w 100% z bawełny,wtedy i lepiej sie go nosi i łatwiej pierze,nie mówiąc już o zerowym gnieceniu. Daj znac jak już zdecydujesz sie na konkretny model.
 

MaigorzataW12

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, polecam Salon Cybina w Swarzedzu, mają tam swietny wybor garniturów. Mąż tam niedawno kupił sobie jeden, jest z niego bardzo zodowolony. W salonie mają świetną, profesjonalną obsługę. Bardzo dobrze doradzono nam w doborze odpowiedniego dla męża garnituru. Polecam!
 

KarolKar

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak garnitur to tylko w Salonie Cybina. Znajdziesz dla siebie na pewno świetny garnitur, salon ma najnowsze modele i fasony, w razie czego obsługa doradzi,a robi to profesjonalnie. Sam kupiłem tam garnitur Diesla, szyty na miarę, całość kosztowala mnie 700zł, to bardzo dobra cena. Mają wysoka jakość swoich produktów. POlecam.
 
Do góry