Fryzjer domowy

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Czy ktoś z Was korzysta bądź świadczy takie usługi?
Chodzi mi o to jak wyglądają i ile kosztują takie wizyty w Waszych miastach.Ile mniej więcej trzeba wydać na sprzęt żeby pracować jako domowy fryzjer?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Moja mama jest z zawodu fryzjerką i zanim jeszcze nie otworzyła zakładu, pracowała właśnie jako fryzjer domowy. W sumie to teraz też okazyjnie odwiedza klientów w domach.

Standardowo zaczynała od opowiadania o swojej ofercie znajomym, a ci przekazywali to dalej... Potem przerzuciła się na mały druk wizytówek, żeby można było dorwać kontakt do niej. Mieszka w miejscowości z 12 tys. mieszkańców, ale objeżdża też samochodem okoliczne miejscowości. Z samego fryzjerstwa domowego nie miała jakoś zbyt dużych zysków, a na początku wydatki na sprzęt były dość znaczne. Wystarczy tylko wspomnieć, że same najprostsze nożyczki fryzjerskie (nie mówię o degażówkach), kosztują od 180 zł w górę, a trzeba liczyć dwie pary tych zwykłych, dwie degażówek o różnym rozstawie ząbków, brzytwy do cieniowania... Do tego dochodzą peleryny do strzyżenia i farbowania, klipsy do włosów, pędzle do farbowania, rozjaśniacze, utrwalacze, wałki, szczotki, prostownice, dwa rodzaje lokówek i tysiąc pięćset produktów chemicznych. Jedyne, czego nie robiła mama kiedy tylko jeździła po domach, to kupowanie farby do włosów: to zostawiała klientkom, ona mogła co najwyżej wcześniej doradzić/odradzić kolor i firmę.

Wydatki na początek takiej pracy są dość znaczne, więc trzeba sobie zdawać sprawę, że to nie zabawa na krótki czas, no i potrzeba do tego obeznania w zawodzie.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Dzięki.
Ja mam okazję zrobić kurs fryzjerski.Nie stać mnie na własny gabinet,nie wiem czy mnie przyjmą do jakiegoś innego_Od roku nie pracuję więc chciałabym coś trochę dorobić.Za kurs dostanę stypendium mam nadzieję,że mi starczy na sprzęt.
A jaki miała popyt jak pracowała tylko w domach klientów?Ile brała za poszczególnie usługi?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Nie pamiętam już dokładnie. W naszej miejscowości było już kilku fryzjerów, więc musiała odpowiednio operować stawkami: czasem podwyższać, czasem zaniżać. Przykładowo pamiętam, że przed otwarciem zakładu brała np.
-5 zł za przycięcie włosów (grzywka)
-10 zł - strzyżenie męskie
- 15 zł strzyżenie damskie
- 75 zł - farbowanie długich włosów
- 50 zł - farbowanie średnich włosów
- 30 zł - farbowanie krótkich włosów
- 20 zł - 50 - układnie włosów (najwięcej za sylwestrowe i ślubne)
Co do reszty, to jakoś nie pamiętam.
W każdym razie miała jakoś 20 stałych klientek, często ok. 30 wizyt domowych w miesiącu, ale zdarzało się też, że nie miała nikogo w ciągu półtora miesiąca, bo to niepewna praca.

Żeby bardziej powiększyć swoją ofertę wprowadziła też farbowanie brwi i rzęs henną (5 zł rzęsy, 5 zł brwi) i robienie makijażu (znajoma kosmetyczka ją uczyła). Dla bardziej wymagających panów stojących za tradycją, zadbała o brzytwę do golenia (ale teraz, na zakładzie, SANEPID zabrania jej używać do golenia, bo jest uważana za niebezpieczną).
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Myślisz,że zmieszczę się w 1200-1300 zł na "wyprawkę" bez farb i płynow do trwałej?
30 wizyt w miesiącu to sporo.Wiem,że to niepewna praca,ale zawsze do przodu.Stawki trochę niskie.Mnie dojazd wyniesie ok 6 zł na kliencie(no chyba,że kilka wizyt pod rząd).Dawno Twoja mam tak pracowała?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Stawki są niskie, bo to o wiele mniejsze miasto im Wrocław - a ceny trzeba uzależniać od zamożności miasta, dlatego dobrze najpierw dowiedzieć się, jakie są ceny w zakładach w okolicy, którą chcesz się zająć.

Pracowała tak jeszcze jakieś 8 do 5 lat temu.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
No naprawdę niedrogo.

Ja kiedyś korzystałam z takich usług, wprawdzie nie u siebie a w domu fryzjerek (dwie siostry: jedna farbowała druga strzygła), dorabiały w ten sposób, gdy pracowały u kogoś w salonie.
Za strzyżenie, farbowanie(jeden kolor, półdługie włosy), płaciłam na początku 150 zł (+ cena farby, ale potem jak się lepiej poznałyśmy to już tak nie kosiły). W tej chwili dziewczyny wyjechały do Niemiec i tam świadczą takie usługi i zarabiają kokosy, więc myślę, że to świetny pomysł na biznes.
 

volki199

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
34
moja dalsza sąsiadka też prowadzi salon w domu. zaadoptowała do tego małe pomieszczenie, początkowo mając tylko podstawowe narzędzia fryzjerskie. wszystkie zarobione pieniądze wydawała na doskonalenie swojej działalności. Teraz polecają ją sobie pocztą pantoflową i zarabia więcej, niż tutejsze fryzjerki, które mają zarejestrowaną działalność.
Dodam jeszcze, że stawki u niej są niższe niż u konkurencji, a także nei określone godziny pracy- przyjmuje o każdej porze, jeśli jest w domu.
 

kuba--77

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie.Mam pytanie czy może ktoś z was orientuje się jakie wymagania ma SANEPID w przypadku prowadzenia -usługi fryzjerskiej w domu u klienta- z góry dziękuje za odpowiedź.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Kiedyś w teleekspresie nawet ukazali pewną wieś (do 1000 mieszkańców) gdzie było ze 12 salonów fryzjerskich jak nie więcej. Ku zaskoczeniu, każdy salon miał tyle klientów że to było naprawdę opłacalne. Oczywiście sporo klientów musiała dojeżdżać ale to nie stało jednak na przeszkodzie.
 
K

KamilKA01

Guest
Ciekawy pomysł, spotkałam się już z czyms takim kiedyś, wiadomo że wtedy usluga jest droższa ale też warunki pracy ciekawsze, na pewno dla fryzjera jesttroche trudniej, ale jeżeli jest dobrze zorganizowany i ma przy sobie najpotrzebniejszy sprzęt to da rade w każdej sytuacji. Często tacy mobilni fryzjerzy zaopatrują się na http://www.fryzomania.pl/
 

ortodoks

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Życzę powodzenia w rozkręcaniu biznesu.

wicca_as napisał:
Nie pamiętam już dokładnie. W naszej miejscowości było już kilku fryzjerów, więc musiała odpowiednio operować stawkami: czasem podwyższać, czasem zaniżać. Przykładowo pamiętam, że przed otwarciem zakładu brała np.
-5 zł za przycięcie włosów (grzywka)
-10 zł - strzyżenie męskie
- 15 zł strzyżenie damskie
- 75 zł - farbowanie długich włosów
- 50 zł - farbowanie średnich włosów
- 30 zł - farbowanie krótkich włosów
- 20 zł - 50 - układnie włosów (najwięcej za sylwestrowe i ślubne)
Co do reszty, to jakoś nie pamiętam.
W każdym razie miała jakoś 20 stałych klientek, często ok. 30 wizyt domowych w miesiącu, ale zdarzało się też, że nie miała nikogo w ciągu półtora miesiąca, bo to niepewna praca.

Żeby bardziej powiększyć swoją ofertę wprowadziła też farbowanie brwi i rzęs henną (5 zł rzęsy, 5 zł brwi) i robienie makijażu (znajoma kosmetyczka ją uczyła). Dla bardziej wymagających panów stojących za tradycją, zadbała o brzytwę do golenia (ale teraz, na zakładzie, SANEPID zabrania jej używać do golenia, bo jest uważana za niebezpieczną).
:O Jestem pod wrażeniem. To na prawdę bardzo mało. I jeszcze plus dojazd d Klienta...czy te cenny są sprzed 5-10 lat? Ja też jestem z małe miejscowości, ale strzyżenie damskie stacjonarnie zaczyna się od 25 a idzie do 40 zł (samo strzyżenie )....trudno mi sobie teraz takie ceny wyobrazić :)
 
S

szyszana

Guest
Tzn... i tak część z tych elementów będziecie musieli zakupić, zobaczcie - http://www.sprzet-fryzjerski.pl/
Pytanie - czy faktycznie chcecie tak zainwestować i posiadacie do tego odpowiednie umiejętności. No właśnie - czy posiadacie je?
 
J

jagnam

Guest
Ja czasami korzystam z takiej usługi. Głównie jak nie mam czasu na to aby się wyrwać z domu. W ostatnim czasie mam masę roboty na głowie i powiem Wam,ze bardzo ciężko jest się w miarę zorganizować z wizytą u fryzjera. Jak do tej pory skorzystałam z usług wielu fryzjerek. U niektórych bardziej mi się podobało, u niektórych mniej. Jeszcze nie znalazłam swojego ulubionego fryzjera ale jestem na etapie poszukiwania. Może kiedyś znajdę :)

Zanim się zdecydujecie na zapisanie się to polecam poczytać sobie opinie o poszczególnych salonach w sieci. Na przykład na tej stronie:
https://www.dobryfryzjer.pl- aktualnie jest tam baza praktycznie wszystkich salonów fryzjerskich w Polsce. Mozecie sobie tam poczytąć aktualne opinie dziewczyn na temat miejsc. Dzięki temu mniejsze ryzyko tego,że trafi się na nieodpowiednią osobę ;)
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka prowadzi swój salon i ma swoje dziewczny a sama swiadczy takie usługi na dojazd do domu...zrobiła jeszcze kurs na makijażystkę i na ślub taka osoba jest idealna.
 

Charger

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
97
Punkty reakcji
0
To może być całkiem niezły biznes, pewnie sporo osób by skorzystało, gdyby taki fryzjer był gotowy przyjechać nawet późnym wieczorem - zwłaszcza tych zapracowanych.
 
Do góry