Friskas Junior dla 8 miesięcznego Yorka

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Teoretycznie tak, jednak nie jest to jedna z lepszych karm. Polecam Royal Canin, jest ona nieco droższa, ale york to mały piesek, więc wydatek nie będzie wielki.
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
Friskies Junior jest o wiele lepsze niż np. karma Pedigree Junior.
przynajmniej dla mojego psa, mam Shih Tzu więc prawie identycznie je jak York.

jednak jakby nie patrzeć, tak jak wspomniała Awangarda, Royal Canin jest bardzije lubiana przez mojego psiaka.. ale i o wiele droższa.

zacznijmy od tego że mój pies wogóle nie chce jeść suchej karmy tylko jakieś zupki.. jak zje z łaski raz na tydzień to jest dobrze :mruga:
 

Siaśka

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z piekła rodem ? ]:->
jak był mały to dawałam mu eukanube dla maluchów małych raz ale dosc szybko mu sie znudziła ;/ nastepnie przez dosc dlugi czas mieszałam mu friskies z royalem, ale royal sie skonczył a u nas w sklepie royala ciezko dostac, wiec dawalam mu przez jakis czas sam friskies a ostatnio przez przypadek natknelam sie na jakis link i bylo tam napisane ze friskies to jest jedna z najgorszych karm stad moje pytanie. i dzieki za odpowiedz
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Bo niestety tak jest. Nie jest to totalne dno, ale do dobrych karm zaliczyć tego też nie można. Możesz zapytać w sklepie czy mają Nutre to też jest dobra karma i nieco tańsza niż eukanuba czy RC.
 

Siaśka

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z piekła rodem ? ]:->
pisze tu, bo nie chce zakladac nowego tematu.
dzis rozmawialam z wetemi kupialm mu royala juniora dla yorków. teraz moj piesek wymiotował i ma biegunkę :(
nie wiem dlaczego bo royal to przeciez najlepsze firma a on ma takie objawy. wiem ze czesto wystepuja przy zmianie karmy ale nigdy tak nie mial wczesneij przy zmianach a wydawało mi sie ze jak sie zmienia na lepsza to to nie powinno występowac...

prosze o szybka odpowiedz
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Tak jak sama napisałaś najprawdopodobniej przyczyną biegunki i wymiotów jest nagła zmiana karmy, to że wcześniej nie było takich problemów nie oznacza wcale, że nigdy ich nie będzie. Myślę, że Twój piesek od wczoraj doszedł już do siebie, ale przy kolejnej zmianie karmy możesz dodawać mu do jedzenia trochę oleju, który będzie osłaniał żołądek, możesz też zalewać suchą karmę małą ilością wody.
 

welmas

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
235
Punkty reakcji
3
Ja proponuję Brita, jest to jedna z najlepszych karm porównywalna do royal canin lub eukanuby a cena jest o wiele niższa. Brit jest 100 razy zdrowszy od pedigree czy friskies
 

mella

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Ja też polecam karmę Royal Canin, ponieważ jest przystosowana specjalnie do niekótrych ras piesków http://www.zoomania.pl/advanced_search_result.php/keywords/royal%20canin/search_in_description/1/sort/2a/page/2 zobacz jaki na przykład tutaj jest duży wybór.
 

pragha

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Widzę, że większość psich-mam wie, że royal canin jest jedną z najlepszych karm...i bardzo dobrze bo serce mi się kraje jak widzę w naszym osiedlowym sklepie ludzi kupujących tanie karmy z telewizyjnych reklam. Eukanuba też jest niezła dlatego ja od czasu do czasu zmieniam. Cenowo trochę drożej wychodzi ale w krakvecie mają przeważnie jakieś promocje i dorzucają paczkę gratis więc w ostatecznym rozrachunku się opłaca:)
 

rzerard

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
krk
Proszę bardzo tutaj masz wszystkiego do wyboru do koloru: http://www.delazoo.pl/index.php?catalog=catalog&search=true&prod_name=&prod_desc=karma+dla+szczeni%B1t&prod_cat=&page=0. Także polecam markę Royal Canine (sam kupuję) no ale przejrzyj może inna Ci bardziej spasuje.
 

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
jeśli mam być szczera to uważam że Eukanuba jest lepsza od Royal Canin ale RC też nie jest zła. Choć w mojej opinii po Eukanubie i Hillsie. Warto jednak zwrócić uwagę na te tańsze karmy, ale dobrej jakości, daleko lepsze niż karmy z marketu typu pedigree, friskas czy firmówki marketowe. Ja karmię boschem albo britem na zmianę - psy są zdrowe, a karma im bardzo smakuje. Jasne że jak kogoś stać na Eukanubę to niech ja kupuje, mnie jednak nie stać zwłaszcza że moje psiaki mało nie jedzą. Dlatego wolę wybrać coś co jest tańsze a jakością nie odbiega.
 

maggiex

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
hej, też na początku karmiłam psa tylko eukanubą, to jest świetna karma, ale dość droga. Dlatego zaczęłam eksperymentować z britem i jest wszystko w porządku :) Teraz stosuję głównie brita na zmianę co jakiś czas z eukanubą. Ale karmę zamawiam najczęściej na krakvet.pl, tam jest naprawdę dużo taniej.
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Nie polecam karm : frieskas, pedigree itp.

Możesz zmieniać karme yorkowi, żeby nie znudzila mu sie szybko. Ja mam shih-tzu, ktory ma 2,5 lata i podaję mu brita oraz royalka. Z dobrych karm tanszych od royala to jest acana, eukanuba, własnie ten brit itp. Jesli chcesz zeby piesek byl zdrowy i nie mial problemow z zoladkiem i skora, siegnij po karmy z wyzszych polek.
 

fluxx

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Royal Canin jest rzeczywiście dość droga. Z tańszych troszkę, ale według mnie niewiele gorszych, polecam Boscha. Mój pupil dobrze trawi po niej, sierść jest błyszcząca i wygląda zdrowo, ogólnie piesek też jest w dobrej kondycji.
 

Anka27

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Producentem karmy, o której piszesz jest Purina, która jest producentem zarówno porządnej karmy Pro Plan jak i trochę gorszej Dog Chow. Jednak Friskies to chyba najgorszy z ich produktów.
Na Twoim miejscu nie dawałabym jej Twojemu psu.
Jeśli szukasz w miarę taniej i dobrej karmy to lepiej kup Brit Junior (ok. 9 zł za 1-kg opakowanie)lub karmę Bosch (trochę droższa).
Ja kupuję karmę i inne rzeczy dla swoich zwierzaków (mam psa i kotkę) w sklepach internetowych, bo wychodzi dużo taniej. Jeśli chcesz, to zerknij np. do Zoomania.pl, gdzie mają bardzo dużo karm dla juniorów w niskich cenach.
Na pewno coś znajdziesz.

P.s. Jeśli kupujesz pierwszy raz jakąś karmę, to weź 1 kg, bo nie wiadomo, czy będzie ona służyć akurat Twojemu pieskowi.
Pozdrawiam
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Pozwolicie, że odświeżę temat ponieważ karma dla szczeniaków to też ważna sprawa a niektórzy nie zwracają w ogóle uwagi na to czy pies ma już swoje lata czy jest jeszcze szczeniakiem. A dla takiego właśnie psa niezbędne są odpowiednie składniki karmy - to jedna z lepszych. No i pamietajmy włąśnie, że nie tylko w zależności od wieku nalezy psom zmieniać karmę.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
W ogóle trzeba pamiętać, że karmy "hipermarketowe" to tak jak nasze fastfoody.
Karma ma napisane że jest zbilansowana, ale ona jest zbilansowana zwykle TYLKO pod względem proporcji białka:tłuszcze:węglowodany.
Jeśli chodzi o witaminy i mikroelementy to jest porażka.
Dla tego warto kupić droższą karmę, która zapewni zwierzakowi wszystko co mu jest potrzebne.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Obowiązkowo droższa i bardziej renomowanej firmy. To co w hipermarketach sprzedają to takie trochę śmieci...po prostu niezdrowe
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Werka600 - to jest faktycznie jedna z tych lepszych i zdrowszych karm. Nawet kiedyś zrobiłam sobie taki mały przegląd w sieci i istotnie taka karma była w rankingach notowana bardzo wysoko. Mimo wszystko - takie rankingi bardzo sa pomocne przy przygotowywaniu sposobu odżywiania naszych zwierzaków.
 
Do góry