Freeganizm-co o tym myślicie?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to że ludzie marnują żywność to oczywista oczywistość, to zgroza jak jest to marnowane

ale czy warto grzebać w śmietniku, a jak szukając tej żywności w kontenerze ktoś wsadzi ręce w szkło, bo jakiś "mądry" Polak wyrzuci pobitą butelkę do śmietnika ?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Herbatniczek napisał:
ale czy warto grzebać w śmietniku,
Według freegan warto-najczęściej korzystają ze śmietników przy supermarketach,nie tych przydomowych.Ja zastanawiam się czy zwyczajnie nie czułabym obrzydzenia-śmietnik kojarzy się z brudem itd.No i samo poszukiwanie -jak jakiś kloszard,bedzomny to trochę upokarzające.
Sama idea jest dobra,ale nie wiem czy byłabym zdolna do tego.
 

stubborn_sheep

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mi bardzo podoba się ten pomysł. Myślę, że dzisiejszy świat jest stworzony bardzo nielogicznie i egoistycznie, z korzyścią dla niektórych i ze szkodą dla większości, albo w ogóle dla planety. W sumie też nie wiem, czy sama odważyłabhm się jeść coś ze śmietnika, ale gdybym poznała jakiegoś freeganina, to może dałabym się przekonać... :) Podoba mi się taki wyraz sprzeciwu wobec nie szanowania życia zwierząt albo zasobów naturalnych. Co prawda jest to chyba krok dość desperacki, bo w pierwszym momencie wiele osób pewnie odrzuca... W każdym razie podziwiam tych, któży mają odwagę sprzeciwiać się głupocie większości.
 

mia86

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dla mnie trochę fanaberia, jedzenie wyrzuconych rzeczy, ale mysle ze sklepy ktore je wyrzucaja powinny z nimi zrobic cos pozytecznego
 

mika1111

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ostatnio oglądałam w TV program na ten temat. To niewiarygodne ile jedzenia ludzie potrafią wyrzucić na śmietnik podczas, gdy inni głodują. Ja chyba nie mogłabym zostać freeganką, ale popieram ten ruch.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
stubborn_sheep napisał:
Mi bardzo podoba się ten pomysł. Myślę, że dzisiejszy świat jest stworzony bardzo nielogicznie i egoistycznie, z korzyścią dla niektórych i ze szkodą dla większości, albo w ogóle dla planety. W sumie też nie wiem, czy sama odważyłabhm się jeść coś ze śmietnika, ale gdybym poznała jakiegoś freeganina, to może dałabym się przekonać... :) Podoba mi się taki wyraz sprzeciwu wobec nie szanowania życia zwierząt albo zasobów naturalnych. Co prawda jest to chyba krok dość desperacki, bo w pierwszym momencie wiele osób pewnie odrzuca... W każdym razie podziwiam tych, któży mają odwagę sprzeciwiać się głupocie większości.
Nawet w tak glupi sposob?

pozdrawiam,
 
M

MacaN

Guest
Jeśli zobaczę sens w zabijaniu ludzi, to będziesz mnie podziwiać ?

Może bliżej tego, o czym jest temat - jeśli odnajdę sens w jedzeniu swoich odchodów, będziesz mnie podziwiać ? Ja sądzę, że to oznaka głupoty. Jedzenie ze śmietników, też mi coś. Trzeba mieć skrzywienie na psychice, żeby to sobie wymyślić.


Wszyscy tu piszą, że podziwiają, ale nikt by tego nie mógł zrobić - dlaczego ? Bo to jest nienormalne. Proste. Szkodzi to naszemu zdrowiu, urąga godności ludzkiej, jeśli stać Cię na chleb to go kupujesz, a nie wyciągasz z miejsca, gdzie inni wrzucali obsmarkane chusteczki, zużyte kondomy, kiepy, podpaski, czy oplute butelki.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
9macan5 napisał:
Wszyscy tu piszą, że podziwiają, ale nikt by tego nie mógł zrobić - dlaczego ? Bo to jest nienormalne. Proste. Szkodzi to naszemu zdrowiu, urąga godności ludzkiej, jeśli stać Cię na chleb to go kupujesz, a nie wyciągasz z miejsca, gdzie inni wrzucali obsmarkane chusteczki, zużyte kondomy, kiepy, podpaski, czy oplute butelki.
Macan-po pierwsze produkty pochodzą ze śmietników przy marketach ,więc nie ma tam zużytych podpasek itd-jedynie towar ,którego sklep pozbył się z różnych przyczyn(termin ważności,uszkodzone opakowanie itp)
Dlaczego ja bym nie mogła czegoś takiego jeść -chyba z obawy przed chorobą,ale nie sądzę ,że jest to nienormalne-ci ludzie widzą w tym sens-sprzeciwiają się marnowaniu żywności ,konsumpcyjnemu stylowi życia-to właśnie podziwiam.



Maxine napisał:
Jako pielęgniarka?
Pewnie też-za odwagę-ja wszędzie widzę zarazki.Ale głownie za ideologię-jak wyżej napisałam.
 
M

MacaN

Guest
sewanna napisał:
Dlaczego ja bym nie mogła czegoś takiego jeść -chyba z obawy przed chorobą,ale nie sądzę ,że jest to nienormalne-ci ludzie widzą w tym sens-sprzeciwiają się marnowaniu żywności ,konsumpcyjnemu stylowi życia-to właśnie podziwiam.
A oni jedząc resztki nie prowadzą tego konsumpcyjnego trybu życia ?? Prowadzą.

Za taką ideologię to ja dziękuję, przez takich buntowników nie mamy wielu dróg, mostów, obwodnic wielkich miast. Bo ktoś ślimaczka zobaczył i trzeba zamknąć co możliwe. To samo tutaj, może jeszcze niech wprowadzą dzień jedzenia ze śmietnika - ot tak, w imię łączenia się w bólu z bezdomnymi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli te śmietniki są ogrodzone i dostępne tylko dla pracowników marketów to się zgodzę że nie ma tam niczego złego ale czy Polak przypadkiem nie ma pomysłu podrzucania śmieci. Po co wrzucać do własnego kosza i płacić za odbiór kolejnego kontenera jak można podrzucić jakiś syf do marketowego śmietnika. Polak potrafi. I co wtedy odkryje taki pasjonat nowej mody ?
 
M

MacaN

Guest
Tak herbatniczku, Polacy to tacy źli i aspołeczni ludzie, że nawet w koszach na śmieci potrafią nabrudzić, rąbani :)
 
M

MacaN

Guest
Napiszę szczerze - obrzydza mnie samo patrzenie na to. Dodam więcej, coś co jest przeterminowane, powinno zostać zutylizowane, nie zjedzone.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ja też napiszę sczerze-w filmie tym szokuje mnie tylko jedno-jak wiele jedzenia marnuje się,nie miałam pojęcia co można znależć w śmietnikach przy marketach-to jest szok.Szokiem jest też to ,że sklepom bardziej opłaca się jedzenie wyrzucić,niż rozdać głodnym.
Co do samych posiłków widocznych na filmie-gdybyś Macan nie wiedział z czego są zrobione pewnie byś wszystko zjadł ze smakiem-wyglądają całkiem apetycznie.Ludzie też nie wyglądają na wariatów ,nienormalnych czy jak ich tam nazwać.Ja frreganką nie zostanę-ale nadal uważam,że to godne podziwu.
 
Do góry