Francjo, dokąd zmierzasz?

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
czysto praktycznie, u nas Petru zdobył kilkukrotnie mniej głosów, u nas też nie było wielkiej rzezi francuskiej itd itd
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
powiem szczerze że niewiele zrozumiałem z twego postu
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1. niewielu u nas kupiło pompowanie Petru
2. Petru po francusku - Marcon, dostał masowe poparcie
3. Wielka Rewolucja Francuska, czyli wspomniana rzeź, też we Francji
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zgadza się że nie bardzo przypominamy Francję, tyle tylko z Francją na szczytach światowych się rozmawia w Polskę traktuje się jak przedmiot, subtelna różnica znaczenia
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Francja jest Niemcom użyteczna, więc jest dopuszczana do stołu, wtedy, gdy Niemcy są dopuszczane
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest mocarstwo atomowe, a my w czym jesteśmy użyteczni ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
"atomowość" Francji w tej grze nie ma żadnego znaczenia, no może poza elektrowniami
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko poziom tej Francji z brakiem znaczenia jakoś nam nie grozi, dalej jesteśmy w poczekalni z której wygrzebać się nie mamy szans
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
"moc" zależy od ekonomii i armii, jedno i drugie powolutku się wspina ale w tym tempie, to nie dożyję, aby zauważyć generalną zmianę
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli zależy od tego to Polska nigdy nie osiągnie tego poziomu, szybciej się zagryziemy z nienawiści wobec siebie i znów będą jakieś zabory
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
o Chinach też tak mówili "wszyscy" do czasu porozumienia Kissinger-Mao, nie znamy przyszłości
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mamy wielkie historyczne doświadczenie w niszczeniu siebie nawzajem, o to mi chodzi że przed Polską nie ma przyszłości z powodów wewnętrznych, nie jesteśmy w stanie osiągnąć stałego wewnętrznego porozumienia co jest warunkiem podstawowym tego rozwoju
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zobaczymy, jestem jak wiesz pozytywnie nastawionym pesymistą
plemiona walczą ze sobą kosztem samej Polski
może zawsze tak nie będzie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może, choć historia to nauka życia i wiele mówić może również o przyszłości
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
przed Polską nie ma przyszłości z powodów wewnętrznych, nie jesteśmy w stanie osiągnąć stałego wewnętrznego porozumienia
Wszystko spoko, ale jak to "wewnętrznych"? Przecież nam wszystko zawsze psują zewnętrzni...
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
mamy wielkie historyczne doświadczenie w niszczeniu siebie nawzajem, o to mi chodzi że przed Polską nie ma przyszłości z powodów wewnętrznych, nie jesteśmy w stanie osiągnąć stałego wewnętrznego porozumienia co jest warunkiem podstawowym tego rozwoju
Polacy jako naród zawsze mieli ogromną wolę przetrwania. Gdy trzeba było jednoczyliśmy się w słusznych sprawach. Oddolnie. Problem leży w elitach, które rozgrywają nas jak chcą, ludzi o mentalności targowiczan, przekupnych, skorumpowanych polityków, którzy robią za agentów naszych sąsiadów i sojuszników, Rosjan, Niemców, Amerykanów. My Polacy mają specyficzny temperament i to jest wykorzystywane przeciwko nam.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kolejny mit, wielki naród tylko elity mierne, a czy te elity to spadały z księżyca ? czy to nie byli Polacy ? przecież elity są odbiciem natury zwykłych obywateli
a co do targowiczan to przypominam że walczyli za wiarę katolicką a przeciwko zgniłemu postępowi, takie mieli hasła

wolę przetrwania mamy z reguły wtedy kiedy nie mamy niepodległości, jak się niepodległość pojawia to zaraz wyłączamy tą cechę i zaczynamy się gryźć wzajemnie
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Wszędzie się wzajemnie gryzą. Polacy nie są na tym polu wyjątkowi. W krajach takich jak Polska (bo tu też nie jesteśmy wyjątkowi) problem tkwi we wpływach zewnętrznych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak zwykle, naród wspaniały tylko wszyscy nam na złość robią
 
Do góry