Francjo, dokąd zmierzasz?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w końcu miłość do stołków jest w każdej partii, obsadzi co się da a na żer odda polityków opozycji, ludziom co prawda się finanse nie polepszą ale trochę igrzysk poprawi nastroje
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w partiach, które nie rządziły nigdy, jest jednak nieco ludzi o nastawieniu ideologicznym, kwestią istotną jest waga tego "nieco"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i ta ideologiczna warstwa zaraz zostanie zadeptana przez armię "misiewiczów"
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Czy każdy "nie postępowy" to musi być "człowiek Putina"? Co to za jakaś porąbana moda? Co ma Filon i Le Pen do Putina? Takie samo nic jak Kaczyński i Trump(serio nie wiem)?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przypominam że oczywiście przypadkowo partia Le Pen dostała spory kredyt od firm rosyjskich, gdyby nie to partia by się finansowo wyłożyła
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Chodzi mi raczej o pejoratywność takich sformułowań. Po pierwsze z kredytu nie koniecznie wynikać musi "pro putinowość" (chociaż oczywiście może). Po drugie co to miałaby być ta proputinowość i ewentualnie czym miałaby się różnić od zachowawczości opcji "nie pro putinowskiej". Le Pen pozwoli zająć Ukrainę a inny Francuz nie pozwoli? Le Pen droższy gaz kupi? Nie ogarniam za bardzo realiów francuskich ale z zasady rażą mnie takie szufladkowania.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Le Pen bedzie za zniesieniem sankcji, ot taka spłata kredytu
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Jakie sankcje? Interes na linii Rosja-Niemcy kwitnie.

Niemieccy inwestorzy odwrócili się w 2014 r. od Rosji i wycofali z niej swój kapitał. W ub.r. nastąpił wyraźny zwrot. Niemiecki kapitał nie tylko powrócił na rosyjski rynek, ale zbliżył się do rekordowego poziomu z lat 2006-2008. Niemieckie firmy zainwestowały w 2015 r. aż 1,78 mld euro w Rosji

Według gazety ten rekord już w tym roku zostanie pobity. Bezpośrednie inwestycje niemieckich firm w Rosji opiewał tylko w pierwszym kwartale b. r. na 1,1 mld euro. Inwestycje ułatwiają niski kurs rubla oraz liczne gwarancje Kremla, który obiecuje każdej firmie, która zainwestuje na rosyjskim rynku więcej niż 750 mln rubli (10 mln euro) „specjalne warunki”, m.in. ułatwienia podatkowe.

http://wpolityce.pl/gospodarka/298299-niemieckie-firmy-omijaja-sankcje-buduja-fabryki-w-rosji-bezposrednie-inwestycje-na-rekordowym-poziomie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sankcje obowiązują tylko są omijane, to tak samo jak z polskimi jabłkami, które nagle stają się białoruskie

ale takie omijanie to tez dodatkowe koszty, a każdy myślący człowiek chciałby te koszty redukować a nie mnożyć
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
i ta ideologiczna warstwa zaraz zostanie zadeptana przez armię "misiewiczów"
ku konkurencji PIS, były bardziej ordynarne przykłady niż Misiewicz, którego publikacje czytałem, nie wiedząc kto zacz, a były niegłupie, a jedyne czego się doszukałem w przypadku doradcy platformianego ministra to było trollowanie antypisiackie na fejsie...

przypominam że oczywiście przypadkowo partia Le Pen dostała spory kredyt od firm rosyjskich, gdyby nie to partia by się finansowo wyłożyła
konkretnie to banku, w sytuacji, gdy wszystkie banki we Francji odmówiły udzielenia kredytu na wybory (to się nazywa "porozumienie republikańskie, czyli antyleppenowski sojusz socjalistów i gaulistów), intencjonalnie wpychając Le Pen w objęcia Putina, aby teraz móc na to narzekać...

Le Pen bedzie za zniesieniem sankcji, ot taka spłata kredytu
kredyt z tego co czytałem został spłacony (Le Pen musiala do ichniej komisji wyborczej wykazac sie przelewami)

to nie ma nic wspólnego z omijaniem sankcji, to inwestowanie, sankcje to ograniczenia transferowe w przypadku części rosyjskich podmiotów oraz handlowe, to po części właśnie efekt sankcji (Rosja nie może kupić np. sprzetu AGD, chociaż mogła by go sprzedać, to prościej jest otworzyć fabrykę w Rosji, aby ta produkowała na rynek wewnętrzny i eksport niż robić mijanki, jak Polacy z jabłkami), sankcje, obniżają standard życia zwykłych Rosjan przyczyniając się do zreformowania ichniej gospodarki i uczynią to, do czego sami Rosjanie nie byli zdolni - skutki odwrotne od zamierzonych, chyba że naprawdę chodziło o zbudowanie potęgi gospodarczej Rosji (chociaż nie wierzę, aby te matołki były zdolne do tak machiawelicznych i daleko idących planów)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli czerpiesz wiedzę na temat odrodzenia gospodarczego Rosji ze źródeł rosyjskich to gratuluję, nie dopuszczasz możliwości że kłamią ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm, myślisz, że giełdy na świecie kłamią na temat wolumenu kontraktów terminowych np. na zboże rosyjskie?
powinieneś się przyzwyczaić, że zawsze każdą informację staram się sprawdzić wielowariantowo, np. inwestycje koncernów niemieckich w produkcję w Rosji, objawili niemal równocześnie Rosjanie i Niemcy
gigantyczny przyrost produkcji żywności w Rosji (rosnąca pozycja eksportera żywności, zamiast olbrzymiego importera) to fakty łatwo sprawdzalne, prosty przykład, 10 lat temu Francuzi sprzedawali pszenicę do Rosji i Egiptu, teraz nie sprzedają ani do Rosji , ani Egiptu (z Egiptu wygryźli ich Rosjanie - dane egipskie)
Problemem Rosji, była niemożność samoreformowania się, a sankcje umożliwiły łatwe egzekwowanie przez Putina swych pomysłów w stosunku do oligarchów, to sankcje więc sprawiły, że niewykonalne staje się wykonalne
Rosja to kraj milionów kilometrów i milionów problemów, część z nich udaje się władzy rozwiązywać (z naszego punktu widzenia nie jest to zbyt dobre, gdyż lepsza kondycja gospodarki rosyjskiej oznacza też większe zagrożenie, dla nas samych)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mam po prostu przed oczami czasy ZSRR kiedy masowo to państwo fałszowało wyniki zbiorów aby ceny światowe nie poszły do góry, bo wtedy musieli by drożej importować
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
fikcja goniła fikcję, dzisiaj potentaci jak Francja maja problem ze zbytem, a wszystko dzięki sankcjom...
nie jest tajemnica, że gospodarcza rola Rosji w tej sytuacji będzie nadal rosła (chyba, że jakiś kataklizm się przydarzy)
z jednej strony dobrze, bo syty jest mniej agresywny niż głodny (co do zasady), a z czasem skorzysta na tych zmianach zykły Wania, a nie oligarchowie i państwo
pamiętasz z 15 lat temu, nasze służby fitosanitarne cofnęły amerykańskie kurczaki, kolor miały mocno żółty, poszly bezstresowo do Rosji, ta brała wszystko, jeszcze w 2009 roku oburzenie naszych drobiarzy wywołało obniżenie rosyjskiego kontyngentu importowego na drób o 300 tys. ton, jeszcze w 2007 roku różnica między produkcją a popytem wynosiła tam ponad milion ton (przy ponadmilionowej produkcji - nasz zbliża się okresowo do 2 milionów ton), aktualnie zaspokajają swoje potrzeby i zakontraktowali na ten roku dostawy (głownie do byłych sowietów, na ponad 100 tys ton, w przyszłym ma być to 150 tys.)
czasy polskiego eksportu żywności do Rosji, to powoli historia, wkrótce możemy spodziewać się importu z Rosji (niestety)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale zauważ że nasz jabłka dalej się świetnie tam sprzedają, oczywiści z dopiskiem "Made In Białoruś"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
owszem, chociaż nawet białoruski wolumen nie wygląda tak dobrze, a Rosjanie właśnie obwieścili, że mają nową odmianę lepiej poddającą się tamtejszym warunkom klimatycznym, a sami jabłka importują i eksportują
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pożyjemy zobaczymy

a na marginesie to chyba temat o Francji a nie Rosji więc wróćmy do początku
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
słusznie, stan wyjątkowy we Francji utrzymany i wojsko na ulicach pozostanie, demokracja wygrała
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
faszystowska, bo do tego do zmierza od ponad dziesiątka lat i to mnie przeraża...
 
Do góry