Fotowoltaika - czym się kierować przy wyborze paneli?

jankowski

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Macie w domu zamontowane panele fotowoltaiczne?? Zastanawiam się nad montażem takich rzeczy dopóki warto i jest dofinansowanie. Czym się kierować przy wyborze paneli?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 275
Punkty reakcji
196
Nie znam się na fotowoltaice ale utkwiło mi w pamięci że są jakieś problemy z przesyłaniem wytworzonej energii do zakładu energetycznego.
Dowiedz się jak to teraz wygląda gdyż moja informacja jest sprzed dwóch lat.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
przy formalnościach związanych z dofinansowaniem pomogło nam Stilo Energy, niedługo będą nam montować instalację, całość ma się szybko zwrócić, zielona energia to przyszłość
 

jankowski

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
przy formalnościach związanych z dofinansowaniem pomogło nam Stilo Energy, niedługo będą nam montować instalację, całość ma się szybko zwrócić, zielona energia to przyszłość
Ktoś Ci polecił tą firmę?? Dlaczego ta firma? Jakiej mocy będzie cała instalacja?? Co przekonało do tej firmy?
 

ursacheba

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2022
Posty
10
Punkty reakcji
0
Tak może zbiorczo odpowiem z mojej wiedzy po instalacji i rozmowach z chłopakami z Hymona :) Czy warto? Zawsze warto, nawet jak się zmienią parametry dotacji. Patrząc na to jak bardzo rośnie koszt prądu, jak wprowadzone są śmieszne limity na które nie da sie załapać, to panele po prostu robią robotę. I im wyższa cena za prąd, tym szybciej spłaca sie instalacja. Realnie. Sam koszt instalacji to zależy od wielu czynników, rodzaju dachu, mocy całej instalacji, potrzeb itd. Firmy oferty robią za darmo (ja tak dostałem) więc warto zadzwonić to będzie zrobiona wstępna analiza i będzie wiadomo ile to kosztuje. Co do problemów z przesyłek prądu, to tutaj winna jest niestety nasza sieć energetyczna, która w wielu miejscach jest beznadziejna. Jak napięcie skoczy powyżej jakiegoś poziomu, to się wyłącza inwerter i nie produkuje prądu. A skacze, bo sama instalacja nie potrafi odebrać prądu. Gdzieś się zapycha, rośnie w całym układzie napięcie i wszystko pada. Szczególnie w miejscach, gdzie jest już dużo instalacji z panelami.
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
36
Punkty reakcji
0
Dobrze jest sobie przekalkulować czy rzeczywiście nam się to opłaca. Bo instalacja jest droga i niekoniecznie będzie tak tanio. Czasami sama pompa ciepła bez fotowoltaiki wystarczy i jeśli dom ma dobre ocieplenie, to ogrzewanie nie będzie takie drogie. Daję namiar na firmę, która montuje pompy ciepła: https://wentek.pl/pompy-ciepla.html Powinni dać wycenę.
 
Do góry