Fotelik - na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Mojej siostra urodziła dziewczynkę i poprosiła bym została chrzestną dla dzieciaka. Chciałabym kupić w prezencie coś co się im przyda. Zastanawiam się nad fotelikiem do samochodu. Średni znam się na tego typu sprzętach. Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie? Czy są jakieś dobre i nie całkiem drogie firmy produkujące takie rzeczy dla niemowlaków?
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Na bezpieczeństwie dziecka nie oszczędzałbym ani złotówki, warto wybrać najlepsze foteliki jakie są na rynku. Po Twoim poście wnioskuję że dziecko się niedawno urodziło dlatego tez wydaje mi się że najlepszy fotelikiem dla takiego niemowlaka będzie ten model
htp://recaro4you.istore.pl/pl/fotelik-samochodowy-recaro-young-profi-plus-imitacja-zamszu-dziurkowana-wysylka-gratis.html
 
D

darkshine

Guest
To powiem ci, że niedrogo to raczej nie kupisz dobrego sprzętu. Poza tym nie wiem czy to dobry pomysł, bo nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu. No, a poza tym mogą mieć trzyfunkcyjny wózek i może im być zbędny.

Ja mam z CHICCO czy jakoś tak fotelik i sobie chwalę. W domu służy mi jako bujaczek i mała lubi w nim drzemać.

Zawsze możesz im kupić krzesełko jak już będzie jeść, albo właśnie jakiś edukacyjny bujaczek, czy mapę edukacyjną.
 
C

compton_style

Guest
Ja rekomenduję foteliki firmy Recaro, są bezpieczne i przetestowane. Możesz zajrzeć na stronę recaro4you.istore.pl i tam poszukać jakiegoś modelu. Na początek musi być fotelik dla dzieci ważących do 13 kg. Wiem, że mają też w ofercie regulowane foteliki, wystarczy poszukać
 

mewka0

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
A możecie mi coś napisać o tych fotelikach be safe? Jest w zestawie z x-landerem którego chcę kupić. Rozważam też maxi-cosi albo recaro?
 

MarekMX

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Z fotelików dla maluszka 0-13kg można spokojnie polecić markę Recaro i Maxi-Cosi.
renomowana firma, tutaj do wyboru mamy 2 tkaniny tapicerki łatwo ściągalne, atesty ADAC i bardzo ważny atut - możliwość montażu na bazie ISO-FIX (poprawia bezpieczeństwo i stabilność fotelika oraz pozwala na szybki montaż-demontaż)

Maxi Cosi - tutaj można polecić 2 modele Cabrio Fix - obydwa fotele posiadają atesty ADAC. Zasadnicza różnica polega na tym że Cabrio Fix możemy zamontować na bazie Family Fix (poprawia bezpieczeństwo i stabilność fotelika oraz pozwala na szybki montaż-demontaż). Cabrio Fix jest przez to cięższy i droższy. Natomiast tańsza opcja Citi będzie lżejsza ale niestety nie możemy skorzystać z uchwytów iso-fix i montujemy go wyłącznie pasami bezpieczeństwa.

Jak ktoś wcześniej wspomniał są to dość drogie opcje.
Jeżeli miałbyś jakieś pytania to chętnie odpowiem.
 

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
ja włąsnie zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix. Tylko teraz pojawia się pytanie czy nie jest za ciężki i rzeczywiście łatwy w montażu- demontażu. Zależy mi na tym bo jeździmy z mężem dwoma samochodami i to ja będę częściej przekładać maluszka
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
evis napisał:
ja włąsnie zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix. Tylko teraz pojawia się pytanie czy nie jest za ciężki i rzeczywiście łatwy w montażu- demontażu. Zależy mi na tym bo jeździmy z mężem dwoma samochodami i to ja będę częściej przekładać maluszka
foteliki maxi cosi nie są ciężkie, włąsnie takie bardziej aerodynamiczne, zobacz w sklepie, podnóś, dotykaj, zobacz jak w samochodzie się mieści, tutaj spontaniczny zakup nie jest wskazany
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
tak,bezpieczeństwo to podstawa,popatrz ranking fotelików podpytaj sprzedawcę o różne kwestie bezpieczeństwa używania wygodny dla maluszka
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Najlepiej poczytaj rankingi, najważniejsze by taki fotelik był bezpieczny. Warto też porozmawiać z siostrą może ona ma już jakieś upatrzone modele lub niech zrobi Ci listę które jej odpowiadają, a Ty kupisz któryś :)
 

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
niby rankingi ważne ale ja sugeruję sie tymi nimi pod kątem bezpieczeństwa. jezeli chodzi i wygląd, jakość itp to jednak najlepsza opcja to osobiste sprawdzenie i dopasowanie według gustu
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
My z pierwszym dzieckiem mielismy jakis tani i powiem szczerze, ze nie ma co oszczedzac uchwyt od nosidelka po kilku miesiacach nabral takich luzow ze, strach bylo ze dzieciaka mozna po drodze do samochodu zgubic... Fakt kasy nie bylo za bardzo to nie zmienilismy, ale teraz przy drugim dziecku zamierzamy kupic porzadny... bo bezpieczenstwo przede wszystkim... narazie sie rozgladamy ale raczej sie na ktorys z maxi cosi ewentualnie graco bo slyszelismy ze tez sa ok..
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
dudu23 napisał:
My z pierwszym dzieckiem mielismy jakis tani i powiem szczerze, ze nie ma co oszczedzac uchwyt od nosidelka po kilku miesiacach nabral takich luzow ze, strach bylo ze dzieciaka mozna po drodze do samochodu zgubic... Fakt kasy nie bylo za bardzo to nie zmienilismy, ale teraz przy drugim dziecku zamierzamy kupic porzadny... bo bezpieczenstwo przede wszystkim... narazie sie rozgladamy ale raczej sie na ktorys z maxi cosi ewentualnie graco bo slyszelismy ze tez sa ok..
Zgadzam się w 100%, na fotelikach nie oszczędzamy, poza tym jak kupimy taki z górnej półki bezpieczeństwa jak wspominane przeze mnie maxi cosi, to przecież potem mozemy je sprzedać, więc ten koszt nie jest wysoki, najważniejsze są wyniki w niezaleznych testach
 
I

ItaliaAmore

Guest
Zanzibar napisał:
My z pierwszym dzieckiem mielismy jakis tani i powiem szczerze, ze nie ma co oszczedzac uchwyt od nosidelka po kilku miesiacach nabral takich luzow ze, strach bylo ze dzieciaka mozna po drodze do samochodu zgubic... Fakt kasy nie bylo za bardzo to nie zmienilismy, ale teraz przy drugim dziecku zamierzamy kupic porzadny... bo bezpieczenstwo przede wszystkim... narazie sie rozgladamy ale raczej sie na ktorys z maxi cosi ewentualnie graco bo slyszelismy ze tez sa ok..
Zgadzam się w 100%, na fotelikach nie oszczędzamy, poza tym jak kupimy taki z górnej półki bezpieczeństwa jak wspominane przeze mnie maxi cosi, to przecież potem mozemy je sprzedać, więc ten koszt nie jest wysoki, najważniejsze są wyniki w niezaleznych testach
ja sama mam maxi cosi pebble, wlasnie na bazie ale easy fix bo nie mamy w aucie uchwytów isofix, uważam, ze jak fotelik to na bazie, to zwiększa bezpieczeństwo i stabilność, na razie nad następnym się nie zastanawiam, ale to żeby jechać autem po fotelik i go przymierzać uważam za konieczność, sklepy nie robią problemów
 

Biedronka123

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
30
Punkty reakcji
0
ja ci moge polecic z doswiadczenia fotelik maxi cosi pebble monotwany na specjalnej bazie, ja zwracalam uwage na to zeby byl wysoko oceniony w testach bezpieczentswa, zeby byl wykonany z dobrej jakosci materialow i zeby byl wygodny dla dziecka, i to mnie przekonalo wlasnie to wyboru tego fotelika
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
Własnie ostatnio z mezem ogladalismy i zeczywiscie facet w sklepie polecal pebble jako najbezpieczniejszy... starszy teraz jezdzi w rodixie tez ma uchwyty isofix i dobrze ze nie lata tak jak na samych pasach, a do tej bazy to pozniej mozna troszke wiekszy fotelik dokupic i starczy na dluzej...fajne z ta baza jest to ze, zawsze dobrze fotelik trzeba wpiac bo inaczej sie czerwone swiatelko swieci a samymi pasami to roznie bywa czsami sie czlowiek spieszy pas moze sie zakrecic czy cos... a tak baza duze ulatwienie..
 
I

ItaliaAmore

Guest
dudu23 napisał:
Własnie ostatnio z mezem ogladalismy i zeczywiscie facet w sklepie polecal pebble jako najbezpieczniejszy... starszy teraz jezdzi w rodixie tez ma uchwyty isofix i dobrze ze nie lata tak jak na samych pasach, a do tej bazy to pozniej mozna troszke wiekszy fotelik dokupic i starczy na dluzej...fajne z ta baza jest to ze, zawsze dobrze fotelik trzeba wpiac bo inaczej sie czerwone swiatelko swieci a samymi pasami to roznie bywa czsami sie czlowiek spieszy pas moze sie zakrecic czy cos... a tak baza duze ulatwienie..
ale to mówisz o innej bazie, o tej do isofixa, ja isofixa nie mam w Mondeo, więc wzięliśmy inną bazę, ale też kompatybilną z Pebble
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
nie ja nie mowie o bazie fotelik naszego starszego ma takie wmontowane uchwyty, do niego zadna baza nie jest potrzebna a do pebble ewentualnie jak ktos ma jak to baza easyfix tylko ze ta baze tez trzeba tak czy siak do uchwytow w fotelu samochodowym zamontowac a nie kazde auto takie ma...
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
my staraliśmy się kupić fotelik, który by idealnie dopasowywałby się do dziecka oraz miał wszystkie atesty bezpieczeństwa, zostało nam polecone Maxi Cosi o którym wcześniej dużo słyszałam i kupiliśmy ;) to jest chyba najlepsza decyzja mojego życia
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
akurat w wypadku Maxi Cosi to jest z czego wybierać, gorzej z dopasowaniem czasami do auta xD
 
Do góry