Fotelik do samochodu od 9 kilo

I

ItaliaAmore

Guest
GreenKat napisał:
No ja mam 9-18kg.
A co do maxi cosi 2way pearl to nie ma testów tego fotelika, dlatego nie brałam go pod uwagę, a Romer ma wysokie noty we wszystkich kategoriach, dlatego to przeważyło.
Chyba 2way pearl jest teraz w trakcie testów niezależnych, mam nadzieję, że wyniki pojawią się jak najszybciej, zanim my się będziemy przesiadać do fotelika następnego. Pierwszy wybraliśmy pebble wlasnie po wynikach
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Testy są zawsze 2 razy w roku maj i październik.
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
Nasz starszy synek jezdzi w foteliku Maxi Cosi rodifix,ale on jest dopiero15-36, ale bardzo fajny bo sam ma uchwyty isofix i mozna go w samochodzie bez pasow zamontowac... Dziecko przypina sie pasami z samochodu i jest bardzo wygodny :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
dudu23 napisał:
Nasz starszy synek jezdzi w foteliku Maxi Cosi rodifix,ale on jest dopiero15-36, ale bardzo fajny bo sam ma uchwyty isofix i mozna go w samochodzie bez pasow zamontowac... Dziecko przypina sie pasami z samochodu i jest bardzo wygodny :)
a czy braliście jakąś bazę do tego? ja wzięłam bazę do pebble bo nie mam isofixa, co do testów to niezależne testy nie muszą być koniecznie w maju i październiku
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
ItaliaAmore napisał:
Nasz starszy synek jezdzi w foteliku Maxi Cosi rodifix,ale on jest dopiero15-36, ale bardzo fajny bo sam ma uchwyty isofix i mozna go w samochodzie bez pasow zamontowac... Dziecko przypina sie pasami z samochodu i jest bardzo wygodny :)
a czy braliście jakąś bazę do tego? ja wzięłam bazę do pebble bo nie mam isofixa, co do testów to niezależne testy nie muszą być koniecznie w maju i październiku
Ten fotelik montuje sie bez bazy tylko uchwytami do zaczepow w fotelu samochodowym... a do pebble pewnie macie ta nowa baze easyfix? my sie zastanawiamy nad kupnem takiej dla mlodszego i fotelik jednak duze ulatwienie ta baza... masz pewnosc ze zawsze dziecko dobrze przypiete..
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
zlota-raczka napisał:
jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży to najbezpieczniejsze foteliki ma maxi cosi,zobacz sobie ,poczytaj, popytaj w sklepach,zobacz ranking na prawdę są bardzo dobre i bezpieczne, fajną opcją są też adaptery do wózków dzięki którym można montować fotelik do wózka-super sprawa bo nie trzeba zawsze zabierać ze sobą gondoli
:) tak my mieliśmy maxi cosi ale 0-9kg, bo faktycznie do wózka nam pasował.
 

Edith Jubre

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja kupiłam swój w AkpolBaby i sprawuje się świetnie
Regulowany i bardzo dobrej jakości, model to bodajże Romer safix plus TT
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
a ten 2 way pearl z MC jest montowany na bazie? Bo ostatnio z ciekawosci zagladalam na stronke i on chyba jest z tych montowanych tylem do kierunku jazdy? to chyba o wiele bezpieczniejsze niz normalnie nie?
 
I

ItaliaAmore

Guest
dudu23 napisał:
a ten 2 way pearl z MC jest montowany na bazie? Bo ostatnio z ciekawosci zagladalam na stronke i on chyba jest z tych montowanych tylem do kierunku jazdy? to chyba o wiele bezpieczniejsze niz normalnie nie?
tak, dudu 2way pearl można montować tyłem do kierunku jazdy a wiadomo, że im dłużej dziecko tyłem jeździ tym lepiej, bo to bezpieczniejsza pozycja
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
No tak właśnie mi sie zdawało, a mam jeszce jedno pytanie czy baza od fotelika Pebble bedzie pasowała pozniej do Pearl?
 

slodziak

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Najlepiej kupić fotelik który rośnie z dzieckiem zawsze na dłużej starczy a będzie na pewno bezpieczny.Możesz sobie zobaczyć fotelik mobi,moja siostra go ma i później mamy też go mieć bo na razie mamy pebble. Zaufaliśmy maxi cosi i powiem Ci że to był bardzo dobry wybór,bardzo dobrej jakości produkty i są bezpieczne.
 
I

ItaliaAmore

Guest
slodziak napisał:
Najlepiej kupić fotelik który rośnie z dzieckiem zawsze na dłużej starczy a będzie na pewno bezpieczny.Możesz sobie zobaczyć fotelik mobi,moja siostra go ma i później mamy też go mieć bo na razie mamy pebble. Zaufaliśmy maxi cosi i powiem Ci że to był bardzo dobry wybór,bardzo dobrej jakości produkty i są bezpieczne.
co masz na myśli mówiąc, że maxi cosi rośnie razem z dzieckiem? chodzi mi, zebyś sprecyzowała. dudu, wydaje mi się, że baza od pebble powinna pasować potem, jednak najlepiej zrobisz, jak napiszesz do maxi cosi, chociażby na facebooku i się upewnisz
 

ardek89

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja polecam foteliki firmy RECARO, dostałem taki fotelik od kuzyna, który ma już trochę starsze dziecko i jestem bardzo zadowolony, wykonany z przyjemnych materiałów i ogólnie komfortowy, a co najważniejsze bezpieczny ;) Znaleźć można w różnych cenach, ale myślę że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie kw.pl/Fotelik_samochodowy_RECARO_Young_Expert_9_18_kg_Cherry_NEGOCJUJ_CENE_item6075790.html
model podobny do tego, który ja posiadam, gorąco polecam.
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
Fajnie by bylo zeby, pasowala zawsze to jedem wydatek mniej... a moj starszy synek ma rodifixa i on faktycznie rosnie z dzieckiem w sensie ze ma regulowany zaglowek az do 150cm wzrostu dziecko moze w nim jezdzic...
 
I

ItaliaAmore

Guest
dudu23 napisał:
Fajnie by bylo zeby, pasowala zawsze to jedem wydatek mniej... a moj starszy synek ma rodifixa i on faktycznie rosnie z dzieckiem w sensie ze ma regulowany zaglowek az do 150cm wzrostu dziecko moze w nim jezdzic...
o to nie wiedziałam, że rodifix aż tak jest regulowany, no bo w sumie to główka decyduje o zmianie fotelika, bardziej niż ta waga orientacyjna, co do bazy to tak jak mówiłam napisz do maxi cosi i ci odpiszą, będziesz mieć pewność, mi odpisali kiedyś tego samego dnia, więc nie olewają
 

slodziak

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
nie dawno przeczytałam bardzo mądry tekst że każdy fotelik jest dobry póki nic się nie dzieje i zgadzam się z tym gorzej jak jest jakiś wypadek;/dlatego uważam że powinniśmy się kierować rankingiem,atestami i opiniami,zdobywać jak najwięcej info przed zakupem no i dopasować fotel do samochodu,zerknij sobie fotel priori xp bardzo dobry model
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
tak ten rodifix jest az tak regulowany ale to dla tych starszych dzieci bo przedzial 15-36kg co do ciekawostek tow zaglowku ma takie niby poduszki powietrzne ze w razie czego amortyzuja uderzenie oczywiscie nie wybuchaja ani nic tylko lagodza sile uderzenia...
 
I

ItaliaAmore

Guest
dudu23 napisał:
tak ten rodifix jest az tak regulowany ale to dla tych starszych dzieci bo przedzial 15-36kg co do ciekawostek tow zaglowku ma takie niby poduszki powietrzne ze w razie czego amortyzuja uderzenie oczywiscie nie wybuchaja ani nic tylko lagodza sile uderzenia...
no i to też jest in plus dla rodifixa, wiem,w iem, ze to dla starszych dzieci, mój maluszek ma teraz pebble, jaki będzie następny i jeszcze następny to nie wiem, na pewno nie kupię fotelika z tym przedziałem 9-36kg bo dziecko 9-kilogramowe a 36-kilogramowe to kolosalna różnica i to nie może być bezpieczne
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
pierwsze słysze że fotelik z isofixem nie przypina się pasami w samochodzie,są przecież specjalne otworki na pasy
 

Biedronka123

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
30
Punkty reakcji
0
my tez mamy teraz pebble, bardzo fajny fotelik, wygląda na komfortowy i dziecko sie zachowuje w nim spokojnie wiec pewnie mu wygodnie
 
Do góry