Fotelik do samochodu od 9 kilo

oliwka29

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jaki polecicie fotelik samochodowy dla dziecka od 9 kilo ? potrzebuje dla młodszego dziecka, nie chce takiego jak mam dla starszej córy bo nie jestem zbytnio zadowolona , głownie tapicerka do bani- poprzecierana że masakra
no i zastanawiam się czy lepiej taki jedno - czy wielogrupowy kupić ?
Oczywiscie bezpieczny - to podstawa ale żeby tez był wygodny i funkcjonalny.
Waga nie ma znaczenia bo raczej będzie na stałe w samochodzie
Doradźcie prosze
 

MarekMX

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeżeli weźmiesz fotelik dla grupy 9-18kg to na pewno będzie on lepiej dopasowany i wygodniejszy dla dziecka, natomiast jeżeli planujesz zakup czegoś z przedziału 9-36kg plusem jest to że nie trzeba wydawać pieniędzy na każdy fotelik z grupy, ale nie będzie już tak dobrze dopasowany oraz zimową porą kiedy trzeba będzie dziecko grubo ubrać może być już ciasno. Zazwyczaj i tak foteliki z przedziału 9-36kg nie starczają do końca i trzeba w ostatnim etapie dokupić podkładkę dla dziecka.
A jakie masz typy fotelików?? Jaki przedział cenowy??
 

xeno1735

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
my mamy Coasta z Graco - właśnie przedział 9 -18kg - uważamy, że taki jest najbardziej dopasowany, później zmieni się go na większy. :)
to, co najważniejsze, to bezpieczeństwo - ten, co my mamy, ma boczne wzmocnienie, 5punktowe pasy bezpieczeństwa, specjalny materiał na pasach, który pochłania energię, jaka wytworzy się podczas zderzenia. poza tym łatwo się go reguluje, super regulacja oparcia 5stopniowa.
 

nutinka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Częstochowa
Ja też się obawiałam że jak kupię fotelik od razu od 9 do 36 to mały będzie w nim latał, ale naprawde jest w porzadku. Kupilismy jakiś czas temu Recaro i jestem mega zadowolna z niego. Reguluje sie we wszystkich mozliwych miejscach wiec jest super dopasowany. Kupilismy go na promocji w Pierwszym Uśmiechu za coś 8 stów więc myśle że spoko bo przeciez posluzy juz do konca a moze kiedys i bedzie dla kolejnego dzidziusia ;) A tapicerke ma zdejowana do prania, tez ten 5 puktowy pas, pozycje sobie ustawiasz pokretlem. Naprawde polecam.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
My kupowaliśmy dopasowany do wagi fotelik, pasował bardzo fajnie ale wiadomo, trzeba wydac pieniadze 2x tak naprawde w takiej sytuacji wiec kwestia tego czy chcecie i macie taka możliwośc, jeśli nie no to kupujcie ten z większym przedziałem
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
A ja polecam Romera King Plus . 4 gwiazdki w testach adac ...I to powinno przekonać .
 

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)


didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
evis napisał:
didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)


didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)
evis cabrio fix to bardzo dobry fotelik, więc nie masz co się zastanawiać, sprawdź tylko czy będzie pasował do Twojego auta, większość sklepów pozwala na wypróbowanie w aucie
 

Patka88

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
A ja mam fotelik maxi cosi :) szukałam długo ale ostatecznie się zdecydowałam właśnie na niego :) lekki, wygodny i bezpieczny więc czego chcieć więcej?? no może tego żeby go rozdawali za darmo ale no niestty z niczym tak nie jest ;(
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
zobacz sobie fotelik tobi, bardzo fajny,wygodny dla malucha,bezpieczny,ma fajne pasy bezp. łatwo się czyści,nam dała siostra po swoich dzieciach i nie jest zniszczony,więc jakościowo dobry,no i ma opcje rośnie z dzieckiem także super,może Tobie też się spodoba i spełni oczekiwania
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika w tym przedziale wagowym. Chciałam bardzo iść za przykładem Szwedów i kupić fotelik ustawiony tylem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewozu dziecka, niż w ta tradycjna przodem. Niestety po przymiarkach do mego samochodu (skoda roomster) okazało się, że żaden z dostępnych na naszym rynku fotelik tego typu nie pasuje. Kot pochylenia do prządu jest zbyt duży i nie do przyjęcia. Także siędzę czytam informacje, testy bezpieczeństwa, robie listę i niedługo ruszam ponownie do sklepów na przymiarki.

Także przed zakupem polecam lekture, wybranie sobie kilku modeli które spełniają wasze oczekiwania i pojechania na przymiarkę, by nie okazało się tak jak w moim przypadku, że niestety nie zawsze będzie pasował do naszego samochodu upatrzony model fotelika :/

Powodzenia :)
 

Zanzibar

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
121
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
GreenKat napisał:
Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika w tym przedziale wagowym. Chciałam bardzo iść za przykładem Szwedów i kupić fotelik ustawiony tylem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewozu dziecka, niż w ta tradycjna przodem. Niestety po przymiarkach do mego samochodu (skoda roomster) okazało się, że żaden z dostępnych na naszym rynku fotelik tego typu nie pasuje. Kot pochylenia do prządu jest zbyt duży i nie do przyjęcia. Także siędzę czytam informacje, testy bezpieczeństwa, robie listę i niedługo ruszam ponownie do sklepów na przymiarki.

Także przed zakupem polecam lekture, wybranie sobie kilku modeli które spełniają wasze oczekiwania i pojechania na przymiarkę, by nie okazało się tak jak w moim przypadku, że niestety nie zawsze będzie pasował do naszego samochodu upatrzony model fotelika :/

Powodzenia :)
a sprawdzałaś wśród fotelików maxi cosi? bo tam są różne i moze coś dopasujesz do swojego auta. jedź do sklepu i przymierzaj w aucie koniecznie, tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniej
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Odpada, foteliki montowane pasami, podowują, że pasażer nie ma miejsca z przodu..a na isofixe dziecko jest pochylone do przodu..tak, niestety dziwnie mamy wprofilowane kanapy :( no i te maxi cosi tylem do kierunku jazdy nie ma go w testach...nic w przyszłym tyg.kolejna przymiarka fotelików :/
 

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
jeszcze nie zdecydowałam. ciężki wybór :))) wiem ze foteliki maxi cosi pasują do wózka z quinny więc mozna połączyć :)
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
evis napisał:
jeszcze nie zdecydowałam. ciężki wybór :))) wiem ze foteliki maxi cosi pasują do wózka z quinny więc mozna połączyć :)
Tak, ale te w przedziale 0-9 :) a my tu rozprawiamy o tych fotelikach już od 9 kg wzwyż :)
 

slodziak

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Kiedyś także miałam taki dylemat, dużo szukałam,czytałam pytałam w sklepach u producentów i wybrałam maxi cosi,mamy od nich fotelik,przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale także jakości i wygodny dziecka. To co się dowiedziałam przed zakupem wszystko się zgadza więc teraz ja mogę spokojnie polecić ich foteliki.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
My kupiliśmy Roomer Trifix. Ma bardzo dobre oceny w testach we wszystkich kategoriach, mocowany isofixem, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa , regulacja podgłówka, zmiana pozycji siedzącej do spoczynkowej, ładna bryłą. Wybór fotelików jest duży, warto przed zakupem poczytać, a przede wszystkim przymierzyć :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
GreenKat napisał:
My kupiliśmy Roomer Trifix. Ma bardzo dobre oceny w testach we wszystkich kategoriach, mocowany isofixem, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa , regulacja podgłówka, zmiana pozycji siedzącej do spoczynkowej, ładna bryłą. Wybór fotelików jest duży, warto przed zakupem poczytać, a przede wszystkim przymierzyć :)
to sprawdź sobie nowość maxi cosi 2way pearl, w tym przedziale wagowym, ja na pewno nie zdecyduję się jak przyjdzie co do czego na opcję 9-36kg, bo dziecko 9kg a 36kg to KOLOSALNA różnica i taki fotelik nie może być bezpieczny
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
No ja mam 9-18kg.
A co do maxi cosi 2way pearl to nie ma testów tego fotelika, dlatego nie brałam go pod uwagę, a Romer ma wysokie noty we wszystkich kategoriach, dlatego to przeważyło.
 

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży to najbezpieczniejsze foteliki ma maxi cosi,zobacz sobie ,poczytaj, popytaj w sklepach,zobacz ranking na prawdę są bardzo dobre i bezpieczne, fajną opcją są też adaptery do wózków dzięki którym można montować fotelik do wózka-super sprawa bo nie trzeba zawsze zabierać ze sobą gondoli
 
Do góry