Fotelik do samochodu od 9 kilo

oliwka29

New Member
Punkty reakcji
0
Jaki polecicie fotelik samochodowy dla dziecka od 9 kilo ? potrzebuje dla młodszego dziecka, nie chce takiego jak mam dla starszej córy bo nie jestem zbytnio zadowolona , głownie tapicerka do bani- poprzecierana że masakra
no i zastanawiam się czy lepiej taki jedno - czy wielogrupowy kupić ?
Oczywiscie bezpieczny - to podstawa ale żeby tez był wygodny i funkcjonalny.
Waga nie ma znaczenia bo raczej będzie na stałe w samochodzie
Doradźcie prosze

MarekMX

New Member
Punkty reakcji
0
Jeżeli weźmiesz fotelik dla grupy 9-18kg to na pewno będzie on lepiej dopasowany i wygodniejszy dla dziecka, natomiast jeżeli planujesz zakup czegoś z przedziału 9-36kg plusem jest to że nie trzeba wydawać pieniędzy na każdy fotelik z grupy, ale nie będzie już tak dobrze dopasowany oraz zimową porą kiedy trzeba będzie dziecko grubo ubrać może być już ciasno. Zazwyczaj i tak foteliki z przedziału 9-36kg nie starczają do końca i trzeba w ostatnim etapie dokupić podkładkę dla dziecka.
A jakie masz typy fotelików?? Jaki przedział cenowy??

xeno1735

New Member
Punkty reakcji
0
my mamy Coasta z Graco - właśnie przedział 9 -18kg - uważamy, że taki jest najbardziej dopasowany, później zmieni się go na większy. :)
to, co najważniejsze, to bezpieczeństwo - ten, co my mamy, ma boczne wzmocnienie, 5punktowe pasy bezpieczeństwa, specjalny materiał na pasach, który pochłania energię, jaka wytworzy się podczas zderzenia. poza tym łatwo się go reguluje, super regulacja oparcia 5stopniowa.

nutinka

New Member
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
Ja też się obawiałam że jak kupię fotelik od razu od 9 do 36 to mały będzie w nim latał, ale naprawde jest w porzadku. Kupilismy jakiś czas temu Recaro i jestem mega zadowolna z niego. Reguluje sie we wszystkich mozliwych miejscach wiec jest super dopasowany. Kupilismy go na promocji w Pierwszym Uśmiechu za coś 8 stów więc myśle że spoko bo przeciez posluzy juz do konca a moze kiedys i bedzie dla kolejnego dzidziusia ;) A tapicerke ma zdejowana do prania, tez ten 5 puktowy pas, pozycje sobie ustawiasz pokretlem. Naprawde polecam.

Kamma_N

Member
Punkty reakcji
0
My kupowaliśmy dopasowany do wagi fotelik, pasował bardzo fajnie ale wiadomo, trzeba wydac pieniadze 2x tak naprawde w takiej sytuacji wiec kwestia tego czy chcecie i macie taka możliwośc, jeśli nie no to kupujcie ten z większym przedziałem

didi89

Member
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
A ja polecam Romera King Plus . 4 gwiazdki w testach adac ...I to powinno przekonać .

evis

New Member
Punkty reakcji
0
didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)

didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)

Zanzibar

Member
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
evis napisał:

evis cabrio fix to bardzo dobry fotelik, więc nie masz co się zastanawiać, sprawdź tylko czy będzie pasował do Twojego auta, większość sklepów pozwala na wypróbowanie w aucie

Patka88

New Member
Punkty reakcji
0
A ja mam fotelik maxi cosi :) szukałam długo ale ostatecznie się zdecydowałam właśnie na niego :) lekki, wygodny i bezpieczny więc czego chcieć więcej?? no może tego żeby go rozdawali za darmo ale no niestty z niczym tak nie jest ;(

zlota-raczka

Member
Punkty reakcji
0
zobacz sobie fotelik tobi, bardzo fajny,wygodny dla malucha,bezpieczny,ma fajne pasy bezp. łatwo się czyści,nam dała siostra po swoich dzieciach i nie jest zniszczony,więc jakościowo dobry,no i ma opcje rośnie z dzieckiem także super,może Tobie też się spodoba i spełni oczekiwania

GreenKat

Member
Punkty reakcji
2
Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika w tym przedziale wagowym. Chciałam bardzo iść za przykładem Szwedów i kupić fotelik ustawiony tylem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewozu dziecka, niż w ta tradycjna przodem. Niestety po przymiarkach do mego samochodu (skoda roomster) okazało się, że żaden z dostępnych na naszym rynku fotelik tego typu nie pasuje. Kot pochylenia do prządu jest zbyt duży i nie do przyjęcia. Także siędzę czytam informacje, testy bezpieczeństwa, robie listę i niedługo ruszam ponownie do sklepów na przymiarki.

Także przed zakupem polecam lekture, wybranie sobie kilku modeli które spełniają wasze oczekiwania i pojechania na przymiarkę, by nie okazało się tak jak w moim przypadku, że niestety nie zawsze będzie pasował do naszego samochodu upatrzony model fotelika :/

Powodzenia :)

Zanzibar

Member
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
GreenKat napisał:
Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika w tym przedziale wagowym. Chciałam bardzo iść za przykładem Szwedów i kupić fotelik ustawiony tylem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewozu dziecka, niż w ta tradycjna przodem. Niestety po przymiarkach do mego samochodu (skoda roomster) okazało się, że żaden z dostępnych na naszym rynku fotelik tego typu nie pasuje. Kot pochylenia do prządu jest zbyt duży i nie do przyjęcia. Także siędzę czytam informacje, testy bezpieczeństwa, robie listę i niedługo ruszam ponownie do sklepów na przymiarki.

Także przed zakupem polecam lekture, wybranie sobie kilku modeli które spełniają wasze oczekiwania i pojechania na przymiarkę, by nie okazało się tak jak w moim przypadku, że niestety nie zawsze będzie pasował do naszego samochodu upatrzony model fotelika :/

Powodzenia :)
a sprawdzałaś wśród fotelików maxi cosi? bo tam są różne i moze coś dopasujesz do swojego auta. jedź do sklepu i przymierzaj w aucie koniecznie, tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniej

GreenKat

Member
Punkty reakcji
2
Odpada, foteliki montowane pasami, podowują, że pasażer nie ma miejsca z przodu..a na isofixe dziecko jest pochylone do przodu..tak, niestety dziwnie mamy wprofilowane kanapy :( no i te maxi cosi tylem do kierunku jazdy nie ma go w testach...nic w przyszłym tyg.kolejna przymiarka fotelików :/

evis

New Member
Punkty reakcji
0
jeszcze nie zdecydowałam. ciężki wybór :))) wiem ze foteliki maxi cosi pasują do wózka z quinny więc mozna połączyć :)

GreenKat

Member
Punkty reakcji
2
evis napisał:
jeszcze nie zdecydowałam. ciężki wybór :))) wiem ze foteliki maxi cosi pasują do wózka z quinny więc mozna połączyć :)
Tak, ale te w przedziale 0-9 :) a my tu rozprawiamy o tych fotelikach już od 9 kg wzwyż :)

slodziak

New Member
Punkty reakcji
0
Kiedyś także miałam taki dylemat, dużo szukałam,czytałam pytałam w sklepach u producentów i wybrałam maxi cosi,mamy od nich fotelik,przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale także jakości i wygodny dziecka. To co się dowiedziałam przed zakupem wszystko się zgadza więc teraz ja mogę spokojnie polecić ich foteliki.

GreenKat

Member
Punkty reakcji
2
My kupiliśmy Roomer Trifix. Ma bardzo dobre oceny w testach we wszystkich kategoriach, mocowany isofixem, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa , regulacja podgłówka, zmiana pozycji siedzącej do spoczynkowej, ładna bryłą. Wybór fotelików jest duży, warto przed zakupem poczytać, a przede wszystkim przymierzyć :)

I

ItaliaAmore

Guest
GreenKat napisał:
My kupiliśmy Roomer Trifix. Ma bardzo dobre oceny w testach we wszystkich kategoriach, mocowany isofixem, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa , regulacja podgłówka, zmiana pozycji siedzącej do spoczynkowej, ładna bryłą. Wybór fotelików jest duży, warto przed zakupem poczytać, a przede wszystkim przymierzyć :)
to sprawdź sobie nowość maxi cosi 2way pearl, w tym przedziale wagowym, ja na pewno nie zdecyduję się jak przyjdzie co do czego na opcję 9-36kg, bo dziecko 9kg a 36kg to KOLOSALNA różnica i taki fotelik nie może być bezpieczny

GreenKat

Member
Punkty reakcji
2
No ja mam 9-18kg.
A co do maxi cosi 2way pearl to nie ma testów tego fotelika, dlatego nie brałam go pod uwagę, a Romer ma wysokie noty we wszystkich kategoriach, dlatego to przeważyło.

zlota-raczka

Member
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży to najbezpieczniejsze foteliki ma maxi cosi,zobacz sobie ,poczytaj, popytaj w sklepach,zobacz ranking na prawdę są bardzo dobre i bezpieczne, fajną opcją są też adaptery do wózków dzięki którym można montować fotelik do wózka-super sprawa bo nie trzeba zawsze zabierać ze sobą gondoli

Do góry