Folk Metal

SteveHarrisOwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
207
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Miasto
Kraków
Ja też bardzo bardzo polecam Eluveitie - świetna kapela. Z folku bardzo lubię jeszcze Subway To Sally i Finntroll.

Ta kapela mnie oczarowała. Przede wszystkim klimat, doskonale wyważone proporcje, lira korbowa, niesamowite skrzypce, kobza, radość muzyków - to poprostu słychać. Mój ulubiony kawałek Eluveitie, dzięki któremu polubiłem tą kapelę to "Of Fire, Wind & Wisdom" - coś pięknego :

[YouTube]2DYKsQqQgSk[/YouTube]

"Inis Mona" szczerze mówiąc jakoś nie bardzo mi podchodzi, jest za bardzo przez wszystkich rozchwytywana.

Zresztą ten band oprócz takich metalowych kawałków ma też typowo folkowe instrumentale:

"Giamonios"
[YouTube]rkJrdMpLS2Q[/YouTube]

"Anagantios"
[YouTube]VdvYzzUM_9Q[/YouTube]

Narazie tyle ode mnie.
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
Także polecam Eluveitie, moje ulubione to Slanias Song, Uis Elveti, ale także lżejsze kawałki jak Brictom czy Omnos.
 

strikemaster

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
190
Punkty reakcji
3
Nigdy się folk metalem nie zajmowałem, ale ostatnio natrafiłem na Eluveitie, i powiem szczerze, że mnie rozwalili. Finntroll też jest nienajgorszy.
 

Hapsean

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Folk metal... Kawał pięknej muzyki. ;)

Z ciekawszych zespołów, warte polecenia są na pewno Korpiklaani i Eluveitie (aczkolwiek tutaj bardziej mi do gustu przypadł lżejszy album - The Arcane Dominion), o czym zresztą już mowa była. Osobiście dorzuciłabym jeszcze Turisas (też się wcześniej przewinęło), Moonsorrow oraz Lumsk. Z polskich, to na pewno zespół Rootwater - folk metal z domieszką punk rocka. Jeżeli ktoś grał w Wiedźmina, to powinien kojarzyć ich utwór "Born Again". ;]
Eh, więcej tego było, ale kiepską mam pamięć do nazw...
 

Alvares

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
39
Punkty reakcji
2
Polecam Eluveitie i Korpiklaani, także Ensiferum i Equilibrium. Od Eluveitie bardzo lubię utwory z płyty Slania: Inis Mona, Bloodstained Ground, Slanias Song, także instrumentalne Samon i Anagantios. Kawał dobrej muzyki, Chrigel robi świetny scream. Od Korpiklaani... Cóż, zespół to mój ulubiony. Jako ulubione utwory wymienić mogę Vodka, Juodaan Vinaa, Keep On Galloping, Man Can Go Even Through The Grey Stone, Gods On Fire, Running With The Wolves i With Trees. Od Ensfierum szczególnie polecam długi, ciekawie zbudowany utwór Victory Song, także Ad Victoriam i Wanderer. Od Equilibrium - Met, Nordheim. :)
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
Hmm... folk metal... Nie za bardzo. Ale folk doom to już zupełnie co innego :) Empyrium, Agalloch, Primordial - uwielbiam.
 

Crafterfr33

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jedna z najlepszych odmian metalu. Osobiście polecam zespoły takie jak Korpiklaani lub Finntroll. Oprócz tego znalazłem jeszcze fajną "mape" rodzajów Metalu LINK. Posiada ona szczegółową sieć rozwoju Metalu ,informacje o danym rodzaju i przykłady w postaci teledysków.
 

Orzi

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Folk Metal to moim zdaniem najlepszy podgatunek metalu. Oprócz wielu wcześniej zespołów od siebie dodać mogę zespół Alestorm. Są określani jako pirate metal. Wystarczy posłuchać, by wiedzieć dlaczego. Genialny jest też Litvintroll. Niestety, z tego co mi wiadomo wydali zaledwie 1 album, ale mimo to wciąż świetnie się trzymają i chętnie koncertują w Polsce.

Zna ktoś może jakieś piosenki zespołu Elvenking, najlepiej spokojniejsze, jak np. "Skywards"? Tak mnie od dłuższego czasu naszło, by posłuchać czegoś w tym stylu, a ballady Metallici mnie nie ruszają. Ogólnie, jeśli ktoś zna jakieś folk metalowe ballady, to prosiłbym, aby podał ich nazwy.
 

Karven

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
27
mhm, ja również polecam Eluveitie. Niestety czasem jest za słabe, w sensie powolne. Ale czegóż wymagać od fletu? ; ] Najlepszym krążkiem jest chyba Helvetios z tego roku. Masa piosenek, a większość bardzo dobra :D Polecam!
 

Hisiek

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Z folk black metal wart polecić Aes Dana - Le Combat des Arbres : D

Zawsze lubiłam folkowe klimaty w cięższej muzyce, przez ostatni czas dużo tego nazbierałam na mp3 :D Zachęcam do słuchania naszego polskiego zespołu - Radogost.
 

Blashyrkh

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Z polskich zespołów polecam Percival Schuttenbach i Radogosta, a dla fanow wikingow: Mithotyn, Enslaved, Windir, Falkenbach(!), Helheim, Manegarm, Thyrfing, Menhir, noo i jeszcze Folkearth moze... A cos z innej beczki ale tez w stylu folk - Żywiołak. Jak sobie cos jeszcze przypomne to napisze.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Osobiście nie jestem za łączeniem folku z np. Black Metalem bo wolę czysty Black Metal ale parę razy słuchałem płyt zespoły Tyr, Turisas, Ensiferum czy Finntroll. Najbardziej pod pasował mi projekt Fenriza z Darkthron pt. Isengard, ma tam parę folkowych kawałków.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Storm, też mi się obił o uszy i przyznam rację. Jestem mało w tym z orientowany zwłaszcza ostatnio.
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Z zespołów mniej lub bardziej folkowych polecam Arkonę, Falkenbacha, Radogosta i Percival Schuttenbach. Całkowicie różne od siebie, ale według mnie interesujące.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Folk Metal, Czytałem wywiad z Fenrizem z Darkthrone i gadał o tym że połączenie folku z Black metalem (co do Isengard) było głupim pomysłem.
W tym wypadku muszę się nie zgodzić. Dla mnie Folk to zaraz po Black Metalu najlepszy gatun. Zmieniłem zdanie co do łączenia gatunków po płycie demo "Horizons" Isengard

Słuchałem Storm ostatnio i bardzo dobre jest,
 

Nędzniczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2012
Posty
28
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Folk metal.. ogólnie moje zafascynowanie metalem zaczęło się od Eluveitie a dokładnie od Inis Mona ;) Potem Korpiklaani - ten zespół w szczególności mi się spodobał bo czasem dogrywam kawałki na skrzypcach.. Finntroll - też znam i lubię ;) Teraz siedzę w cięższych gatunkach, ale dobrym folkiem nie pogardzę :D W końcu.. nie można się ograniczać do jednego gatunku. ;)
 
Do góry