Folk Metal

bigbeet

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
36
A ja polecam Rosyjską kapele "Arkona" bracia slovianie!!! nieprawdopodobny klimat :D
No i Windir, za Fintroll'em jakoś nie przepadam.
 

Tymah

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Wszystkim, oprócz Nocturnusa, chyba coś się pokręciło. :| To jest temat BLACK folk metal. Ani Finntroll, ani Korpiklaani, ani Arkona (rosyjska, bo polska - owszem, to bm, ale nie folk, tylko pagan) to nie jest bm.
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
a więc słucha ktoś z was folk metalu ?? może znacie jakieś fajne piosenki albo zespoły ??

ja najbardziej lubie ostatnio
Folkearth-Naglfar Sets Sail

a wy ??
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Lubię klimaty folk metalowe. Najlepszy jest Finntroll, szczególnie album ,,Nattfodd". A już konkretny niszczyciel to Trollhammeren (polecam zobaczyć tłumaczenie do tej piosenki ;)). Wokalistów w sumie było trzech a każdy trzymał wysoki poziom. Na drugim miejscu jest Korpiklaani. Fajni ludzie, zdystansowani, do tego co tworzą. Tutaj natomiast polecam płytę ,,Tales Along This Road".

Edit: I jesio mi się przypomniało. Ciekawa odmiana folku - flamenco metal, reprezentantem jest zespół Flametal. Warte posłuchania.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Też szukałem tematu, bo wiem że był. Jak się oryginalnie nazywał?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Black Folck Metal. ktoś się nie postarał ciągle zaliczając folk do blacku, ale zrozumiałe to jest :) i to c po l ><
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Pewnie jakaś nieoficjalna hybryda rodem z lastfm. Tam dużo takowych jest. Może folk z domieszką BM?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Pewnie jakaś nieoficjalna hybryda rodem z lastfm. Tam dużo takowych jest. Może folk z domieszką BM?
nie wspominaj mi o lat fm XD nienawidzę tego znajomy mnie na to namówił, chciałem kata posłuchać, pokazuje mi krótki opis kata a puszcza jakiś techno czy pop xD
z domieszką BM? Folk wywodzi się z BM
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Folk tak jak Viking metal wywodzi się z blacku, u niektórych folk zespołów nawet można by się pomylić nic nie powstaje z niczego
 
Do góry