Folk Metal

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
witam
no wlasnie, tego ktos z Was?? bo ja ten gatunek odkrylem przypadkowo. zaczelo sie od Adorned Brood, potem Finntroll, a reszta przyszla sama :D zauroczyly mnie te folklorystyczne wstawki i wogle jest to ciekawa odskocznia od deathu czy typowego blacku. a co Wy o tym sadzicie???

ps czy ma ktos kompletna dyskografie Nazgula??? bo ja posiadam jeden album De Expugnatione Elfmuth, a jak znajdywalem pozostale, to jakosc dzwieku byla kiepska :(
 

pomek

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
ja słucham !!!!!!!!!!!!! boska muzyka :) weż sobie przesłuchaj zespołów z finlandi tam to grają jak nikdzie polecam TURISAS , NORTHER, ENSIFERUM . Finlandiia posiada moim zdaniej i najprawdopodobniej najwięcej takich zepołów tam każdy słucha metalu dowodem jest udział i wygrana lordiego w eurovizji. :eek:k: :eek:k: :papa:
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Pomek, Lordi to :cenzura: :p

Ddevil - Fintrolla znam, mam kilka takich Black folk Metalowych kapelek ale to pojedyncze płytki :)
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
lordi... tandeta na maxa. northera znam ale nie zaliczylbym go raczej do folku. to cos tak jakby ciezszy Nightwish ze skrzekiem na wokalu... bo jak dla mnie norther nie ma klimatu black...
 

pomek

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
z tą tandetą sie zgodze bo nie mają brzmienia ale mówie ci przesłuchaj sobie eniferum troche podchodzi po folka bo norther wsumie za bardzo nie ale najbardziej pod folka podchodzi Turisas Polecam przesłuchaj a sie zakochasz w teym zespole :eek:k: :papa:
 

GreG

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ze wsi ;)
Skąd wam przyszło do głowy rozmawiać o Lordim w temacie o folku? :D

A tak poza tym to bardzo lubie folk :] Ensiferum, Finntroll, Elvenking... mniam! :D
 

pomek

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
mówie wam kupcie płyte Turisas - Battle metal :eek:k: (czy jakoś tak) w dobrym sklepie muzycznym nie pożałujecie bo on jest jeszcze w polsce nie znany a gra wyśmienicie Polecam przez przyade go uslyszałem zachęcam poraz Trzeci :lol: :eek:k: :eek:k: :sexy: :bag: :D
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
dobra bede musial poszukac tych zespolow coto je zapodaliscie bo a noz cos mi sie spodoba:D
ale czy nikt na prawde nie slyszal o Nazgulu??? swietnie graja,ale nie moge skolowac ich albumow...
 

pomek

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
A aj sobie załatwie te zespoły o których wy mówicie i wtedy napisze czy mi sie podobają :] i co sadze o nich :sexy:

http://www.allegro.pl/item145800728_turisa...elvenking_.html masz tu linka kup sobie tę płytę nie pożałujesz a jak nie masz kasy znajdż sponsora !! :p :p :papa:


---------------------------------------
Na przyszłość edytuj posty
@Berials


Dobra dęde edytował sorki. Piszcie cos w tym temacie, bo warto. ddevil ten finntroll jest całkim fajny tylko w niektórych kawałkach za przesadnie tego huku robią. Ale spox :D
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja polecam Menhir, Moonspell, Storm. Szczególnie polecam KORPIKLAANI! No i Shaman (wcześniejsza nazwa Korpiklaani). Korpiklaani to jest najlepszy zespół forest folkowy. Finntroll to już klasyka :)

Co ma Norther i BlindGuardian do folku to nie mam zielonego pojęcia :/ Przecie to jest power metal...
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
Norther i power metal??? cos nie bardzo. power metal to np Sonata Arctica
i wogle po co piszesz ze to jest pw skoro mowisz ze nie masz pojecia
 

merkaba69

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
34
oł je Korpiklaani wymiata :daibel2: "happy little happy little happy little boozer" :gwizda:
 

Harnas

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Korpiklaani i Finntrolla troche znam, naprawde fajne :)
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Jeżeli chodzi o folk , to polecam zespoł ze sląska cieszynskiego , narazie dosyc undergroudowy ale kto wie co bedzie wkrótce .
www.radogost.pl

polecam scxzegolnie kawalki :

http://www.radogost.pl/public_html/muzyka/dwa_hektary/03.mp3 -- Pieśń o rycerzu z Czantorii
http://www.radogost.pl/public_html/muzyka/dwa_hektary/04.mp3 -- Baba jaga
http://www.radogost.pl/public_html/muzyka/dwa_hektary/06.mp3 -samotny taniec utopca
http://www.radogost.pl/public_html/muzyka/dwa_hektary/07.mp3 --tam skąd pochodzę


na kocertach kopią :cenzura: ;)
Zespol zwie sie oczywiscie RadogosT
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja o zesz pier, ale sie wystraszylem, postanowilem na myspace zobaczyc nazgula bo nie znam, a tu jakies techno, nie tego nagula co trzeba kliknalem xD a Korpiklaani uwielbiam :D ale to folk ale nie black
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
fajna muzyka ogólnie nie jest to Black Metal typowy. Wiele wzbogaceń w brzmieniu. Wiele wspaniałych wzbogaceń. Jednak ten gatunek nie przyciągnął mnie tak aby tylko jego słuchać, lubie sobie jakąś piosenkę wrzucić na Playlistę pomiędzy mp3 nieco lżejszego gatunku np. Doom Metal...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ostatnio właśnie słucham Finntrolla. To przeplatanie skocznych motywów z wrzaskliwym wokalem jest wręcz zabawne, ale z drugiej strony ma swój urok.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
w takim razie polecam gotycki Elend, kazda piosenka jest dzielem sztuki. To wprawdzie bardzo atrtystyczny i melodyjny gotyk ale jesli lubisz folk to powinno Ci sie spodobać. Lubie też Burzum z black metalu ale to juz inna bajka, ale tez polecam :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Burzuma nie lubie za bardzo, Elenda bym sprawdzil, a tak wogole, czy do Black Folku mozna by zaliczyc Dethklok - Awaken? :D
 
Do góry