Folik tabletki.

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Folik koniecznie jeśli wiemy, że planujemy zajśc w ciąże i obowiązkowo w I trymestrze ciaży. Odpowiedni poziom kwasu foliowego wpływa na rozwój płodu we wczesnej fazie. Kwas foliowy zapobiega w dużej mierze przede wszystkim takim wadom jak rozszczep kręgosłupa. Dlatego drogie mamy jeśli chcecie jak najlepiej dla waszych dzieci, to pamietajcie o kwasie foliowym.
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
A dla karmiących piersią obecne jeden z najlepszych preparatów witaminowych to Folik Mama dodatkowo z jodem, magnezem i DHA.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
melissaa napisał:
A dla karmiących piersią obecne jeden z najlepszych preparatów witaminowych to Folik Mama dodatkowo z jodem, magnezem i DHA.
Faktycznie jest teraz dostępny wzbogacony Folik, jak ja byłam w ciąży jeszcze takiego nie było, na przyszłość będę wiedziała :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
To fajnie, że jest taki wzbogacony kwas foliowy. Dziecko musi mieć dostarczone wszystko to co jest dobrze dopasowane i zapewnione aby dobrze się rozwijać.
 

Kazik124

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kwas foliowy powinniśmy brać cały czas, zwłaszcza młode kobiety i te w ciąży.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
W pierwszej ciąży brałam sam folik, jeszcze nie było wersji mama, a potem ten drugi i na prawdę więcej jakiś suplementów nie przyjmowałam.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Bo nie ma potrzeby, ten jeden wystarczy za wszystko. Nie wolo faszerować się nie wiadomo czym, trzeba słuchać się swojego lekarza.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Tez tak uważam, na początku wystarczy brać kwas foliowy, ten jest ważny szczególnie w pierwszym trymestrze.
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
aifoza napisał:
Tez tak uważam, na początku wystarczy brać kwas foliowy, ten jest ważny szczególnie w pierwszym trymestrze.
Bez dwóch zdań! Kwas foliowy trzeba brać i to już kilka miesięcy przed staraniem się o maluszka. Jednak np. teraz często kobiety mają niedobory magnezu, więc warto, żeby w jednej tabletce nie było samego kwasu foliowego, ale też magnez i jod, a najlepiej jeszcze witamina D :)
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
mój ginekolog mowil ze kwas foliowy to za malo, trzeba tez pamiętać o dha i o magnezie, to wszystko mialam w mama dha premium, 2 tabletki a są wszystkie potrzebne składniki, nawet jak przez kilka dni żywiłam się tylko ogórkami kiszonymi to nie musiałam się martwić czy maleństwu będzie brakowało witamin, a różne miałam zachcianki w ciązy i od wielu rzeczy mnie odrzucało
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
Masz rację :) Kwas foliowy jest niezbędny, żeby mama i maluch dobrze się mieli, ale do rozwoju dziecka trzeba też magnezu, jodu, DHA i innych witamin i minerałów. Zdrowa dieta to konieczność, ale ciężko też wszystko dostarczyć, więc warto przyjmować sprawdzony suplement z tym wszystkim.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Możesz tez brać mama dha premium to jest bardzo dobry preparat zarówno dla kobiet w ciąży jak i karmiących mam, zapewniający prawidłową ilość DHA (wpływa na układ nerwowy i wzrok) dla dziecka, kwas foliowy, który zapobiega wadom cewy nerwowej.
 
Do góry