Folik tabletki.

farm

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
247
Punkty reakcji
1
Folik (Acidum folicum 0,4 mg) tabletki.

Jest to preparat kwasu foliowego dostępny bez recepty. Kwas foliowy jest zalecany kobietom planującym zajście w ciąże lub będącym na jej początku. Jest polecany kobietom zdrowym w celu suplenatacji, która ma zapobiedz ewentualnym zaburzeniom w rozwoju płodu. Folik zawiera najmniejszą dawkę w jaka występuje na rynku. Po konsyltacji lekarskiej może być zalecone zwiększenie tej dozy do 5 lub nawet 15 mg-preparaty na receptę.(to zwykle jeśli wyniki badań krwi nie są najlepsze). Folik jest preparatem bardzo poularnym. Polecam go uwadze wszystkich młodych kobiet.
30 sztuk to koszt rzędu 9zł.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Folik akurat zawiera dawkę taką jaka potrzeba jest kobietom przed poczęciem i w I trymestrze ciąży. dawka 0,4 mg dziennie zapobiega powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u dzieci, także ani mniej ani więcej, chyba, że jest sie w grupie podwyższonego ryzyka to wówczas trzeba brac folik w dawcwe 5-15 mg dziennie.
 
N

nianiaSweet

Guest
szkoda tylko, że nie wszystkie kobiety wiedzą że braki kwasu foliowego mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych naszych dzieci, a potem rodzą się dzieci z rozszczepem kręgosłupa, wargi lub innymi wadami spowodowanymi niedoborem kwasu foliowego.
 
M

magiczna

Guest
Folik akurat zawiera dawkę taką jaka potrzeba jest kobietom przed poczęciem i w I trymestrze ciąży. dawka 0,4 mg dziennie zapobiega powstawaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u dzieci, także ani mniej ani więcej, chyba, że jest sie w grupie podwyższonego ryzyka to wówczas trzeba brac folik w dawcwe 5-15 mg dziennie.

To prawda, dawka 0,4mg dziennie jest zalecana przez wszystkich, czyli jedna tabletka dziennie będzie ok.
 
N

nianiaSweet

Guest
jeśli nie jesteś w grupie ryzyka i lekarz nie zalecił inaczej to wystarczą 0,4 mg kwasu foliowego na dzień.
 
M

magiczna

Guest
Ważne by przyjmować go te min. 3 miesiące przed poczęciem, choć przedawkować się go nie da, więc im dłużej tym lepiej
 
N

nianiaSweet

Guest
no tak kwasu foliowego nie da się przedawkować, bo jego nadmiar jest wydalany z organizmu, więc nie ma się czym przejmować.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A jesli juz jestesmy w ciąży i dowiadujemy sie np.w 6 tygodniu ze jesteśmy w ciąży, nie jest za pozno zeby przyjmowac kwas foliowy ?
Jak myslicie ?
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Kwas foliowy można znaleźć także w witaminach dla ciężarnych np. prenatal i wtedy nie ma potrzeby łykania dodatkowo kwasu foliowego - mi lekarz będąc w ciąży dał także całą listę produktów, które zawierają kwas foliowy - ale i tak kupowałam witaminy bo lepiej zapobiegać niż leczyć.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Produktów zawierających kwas foliowy jest cala masa, ale najgorsze jest to, ze foliany tak szybko się utleniają i giną w gotowaniu dlatego tak ważne jest branie syntetycznego np Folika ponieważ jest w 100% przyswajalny przez nasz organizm.
 
N

nianiaSweet

Guest
to prawda kwas foliowy zawarty w owocach warzywach nie jest wystarczający na tyle, aby mógł np. w pełni uchronić naszego maluch przed wadami cewy nerwowej, dlatego warto go przyjmować w wersji tabletkowej.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Najwięcej kwasu foliowego jest w warzywach zielonych, ale szkoda że tak szybko ginie, a z drugiej strony dobrze, ze jest Folik bo niedobory można łatwo uzupełnić.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Dobrawa napisał:
Mnie lekarz polecił Falvit mama i brałam go cała ciąże i czas karmienia piersią.
Nie wiedziałam że oni mają tyle rodzajów tych swoich suplementów. Czyli to nie są same witaminy? Ten mama ma dodatek kwasu foliowego? Jesli tak to jak to cenowo wygląda w porównaniu z kwasem?
 
D

Dobrawa

Guest
chica_o napisał:
Mnie lekarz polecił Falvit mama i brałam go cała ciąże i czas karmienia piersią.
Nie wiedziałam że oni mają tyle rodzajów tych swoich suplementów. Czyli to nie są same witaminy? Ten mama ma dodatek kwasu foliowego? Jesli tak to jak to cenowo wygląda w porównaniu z kwasem?
Mają suplementy dostosowane dla każdej kobiety. Falvit dla kobiet , Falvit mama dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią i Falvit estro+ dla kobiet powyżej 45 roku życia.
Jeśli o Falvit mama chodzi to ma w składzie kwas foliowy . Nie wiem jaka jest cena kwasu, ale ja za opakowanie Falvit płaciłam około 25zł.
 
D

Dorka123

Guest
Ja brałam femibion natal 1 od starań o maleństwo i teraz nadal biorę, do końca 3 miesiąca. Potem przechodzę na natal 2. Zdecydowałam się na femibion ze względu na metafolinę, która jest lepiej przyswajalną formą kwasu foliowego. Mój mąż natomiast brał zwykły folik. Uznaliśmy, że lepiej dla dzidzi, jesli i tatuś o siebie zadba ;)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
Ja brałam femibion natal 1 od starań o maleństwo i teraz nadal biorę, do końca 3 miesiąca. Potem przechodzę na natal 2. ;)
Jeśli będziesz miała wcześniej wizytę u ginekologa zapytaj jak u Ciebie z żelazem i witamną D - Jest Femibion Natal 2 plus tóry w skałdzie ma dodatkowo te składniki.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
W okresie jesienno-zimowym kiedy jest mało słoneczka taka opcja była by chyba lepszym rozwiązaniem ze względu na chociażby witaminę D3.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Nadamiar witamin może okazać sie szkodliwy, zwłaszcza witaminy A, więc lepiej odżywiać się zdrowo i łykac kwas foliowy bo z pożywinia to raczej marne są szanse aby odpowiednia ilość folianów dotarczona została do organizmu.
 
Do góry