Flash Player a wirus

tfujbug

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Od jakiegoś czasu, na yt w połowie oglądania jakiegoś filmu/słuchania muzyki owy film się wyłącza i pisze że nie mam wtyczki lub najnowszej wersji flash playera, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie działo się to dosłownie codziennie ;__; po takim komuniacie, cóż mam robić, nacisam na link, który przekierowywuje mnie na stronę Adobe (tak mi się wydaje) ;o i instaluję cierpliwie flasha od nowa..jednak ostatnio czytałam o facebookowych wirusach, których opis troszkę przypomina mi moją sytuację, wydaje wam się że jest jakiś związek, czy mogę mieć wirusa? i dlaczego tak się dzieje z tym flash playerem? :)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Przy następnym takim komunikacie sprawdź czy link prowadzi na pewno do strony Adobe. Powinien on wyglądać tak -
Kod:
http://get.adobe.com/pl/flashplayer/
. Jeśli widzisz jakąś podejrzaną zmianę to zapewne faktycznie przekierowuje Cię na niewłaściwą stronę. Przede wszystkim zrób skan jakimś antywirusem, np. Avira lub Malwarebytes. Poza tym, zobacz czy problem występuje na każdej przeglądarce być może to po jej stronie leży wina.
 

AlanB2

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Bez Flash Player w ogóle nie odtworzy i Ci filmiku. Nie ma tak, że odtwarza a nagle się urywa domagając się aktualizacji lub całkowiego zainstalowania. Tak więc następuje najwyraźniej przekierowanie na falszywą stronę.
Facebookowy wirus, o którym piszesz to dorkbot. Jak najbardziej trafne spostrzeżenie.
 

tfujbug

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dzięki za odpowiedzi :)
AlanB2, też wydawało mi się to nieprawdopodobne, ale film trzeba było dokończyć tak więc instalowałam to ,,coś'' , robię teraz skan Avirą, jak narazie wszystko okej, chyba zaniosę komputer do jakiegoś specjalisty jutro.;c
 
Do góry