[fizyka] teoria heliocentryczna

davio22

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mam takie ciekawe pytanko, czy wie może ktoś jak Kopernik (za swoich czasów), mógł udowodnić swoją teorię czyli to że Ziemia krąży wokół słońca. Proszę pomóżcie mi:) Pozdrawiam davio22.
 

davio22

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
tyle to ja sam wiem, chodzi mi o konkretne przykłady... Wie ktoś?? Pomocy:)


Przestań pisać post pod postem, bo je także usunę. Widocznie nikogo temat nie zainteresował. Zdarza się. Pewnie dlatego, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Mamy Ci podać matematyczne wyliczenia Kopernika?

Lobo2007
 

maciok87

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
149
Punkty reakcji
5
Wiek
36
Miasto
Poland
Mial "kwadrat sloneczny", takie duze pomieszczenie przed domem we Fromworku..pozniej Matejko namalowal go na wiezy, i odtad wiekszosc mysli ze odkryl siedzac i patrzac z wiezy..pff :D
 

StephenHyde

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Widiziałem ost w Boshu "O obrotach sfer niebieskich" za jedyne 19,90 ;)

Nikt Ci tego nie powie lepiej niż sam Kopernik
 

imo

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Z teoria heliocentryczna bylo tak ze np. Galileusz widzac jak ksiezyce Jowisza okrazaja go mial watplieosci co do geocentryzmu poniewaz wedlug tej teorii to Ziemia byla w centrum i wszystko krecilo sie wokol niej.

A kopernik mogl obserwowac przejscia na tarczy slonecznej.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kiedy planety się przemieszczają, to zmieniają położenie względem siebie. A czasem coś (np Luna) zasłania co innego (np Sole).
A potem wystarczy znaleźć logiczne wyjaśnienie takich zdarzeń. Tylko j e d n o prawidło pasuje do wszystkich zdarzeń w Układzie Słonecznym - właśnie krążenie wokół słońca.
Trochę (na początku) przeszkadza "krążenie Słońca wokół Ziemi". Ale da się to logicznie wyjaśnić bez naruszania podanego na początku prawidła.
Kopernik nie wiedział, że odkrył - jeden z wielu - Układ Słoneczny, ale to już inna sprawa.
 
Do góry