Fizjoterapia

agap

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
ooo...;) podpisuje się pod prośbą koleżanki;]
 

aurena

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
mam pytanie czy po fizjoterapii można zrobić magistra?


Jak najbardziej... masz do wyboru iść na studia 5-letnie magisterskie albo 3-letnie licencjackie i 2-letnie dopełniające magisterskie, najlepiej na jakimś AWF-ie lub medyku. Pozdrawiam
 

darus84

dariutka
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
584
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Łódź
heja. moja siostra jest na Fizjoterapii zaczyna IV rok, i w tym czasie zrobiła dyplom na masazystke. a w tym roku chce iść jeszcze się uczyć języka migowego. ale to jeszcze nie pewne
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Witam! Czy mógłby się do mnie odezwać ktoś, kto studiuje fizjoterapię na uniwersytecie? Prosiłabym o kontakt na Forumowisko, przez PW. Rozważam ten kierunek i chciałabym się nieco więcej dowiedzieć. Pozdrawiam, B.
 
W

wiki9969

Guest
Blanche, ja ukończyłam szkołę masażu z nadzieją, że po niej będę miała pracę. Zdobyłam tytuł technika, po którym tak jak Ty chciałam iść na fizjoterapie. Niestety rzeczywistość okazała się zbyt brutalna. Pracy w zawodzie brak, jeżeli już się coś znajdzie to oczywiście przyjmują tylko z doświadczeniem. Wielu fizjoterapeutów jest na bezrobociu. Chyba że ktoś otworzy własną przychodnie. Nie ukrywam, miałam taki zamiar. Ale jak patrze na to co się dzieje to zastanawiam się nad zmianą branży. Ale Tobie życzę powodzenia. Jeżeli nie mieszkasz w małej miejscowości to może Ci się uda. Pozdrawiam.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ja też siedzę w branży medycznej właśnie jako fizjoterapeuta i patrząc na kolegów po magisterce trzeba przyznać, że mają problemy ze znalezieniem pracy. Fizjoterapeuta dla pracodawcy jest coś wart jak ma dodatkowo pokończone kursy typu NDT-Bobath, PNF, których ceny sięgają nawet do 15 000zł :/ Poza tym najlepiej gdybyś miała od razu trochę doświadczenia.
Aczkolwiek wydaje mi się, że obecnie w żadnej branży nie jest tak kolorowo...


wiki9969 napisał:
Chyba że ktoś otworzy własną przychodnie.
Tak, to bardzo dobre rozwiązanie, ale według mnie, aby prowadzić własną działalność trzeba mieć już doświadczenie i pewny pogląd na niektóre sprawy.


wiki9969 napisał:
Jeżeli nie mieszkasz w małej miejscowości to może Ci się uda.
Niekoniecznie, obserwując rynek warszawski trzeba przyznać, że jest bardzo przesycony czego nie można powiedzieć o niektórych mniejszych miejscowościach.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja wiem od znajomych, że WSF we Wrocławiu to świetna szkoła :) wiele osób poleca ze względu na wysoki poziom kształcenia a do tego naprawdę fajni ludzie. :)
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
Podoba mi sie ten kierunek , moja córka chce sie na niego wybrac, martwie sie tylko że będzie miała za słabe wyniki na maturze
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
w WSF obowiązuje chyba kolejność zgłoszeń :) jeśli córka sobie poradzi na pierwszej sesji, to nie ma się co martwić :)
 
S

szyszana

Guest
Pytanie czy jest sens - te zawody są do zrobienia bez poświęcenia lat na studia - wystarczy dobre podejście do nauki, szkolenia zawodowe i jak najwięcej praktyki. Tak więc jaki jest cel studiowania tych kierunków? Ja go nie widzę, chyba że chcecie sobie wydłużyć młodość.
 

AnkaZielonooka29

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
damianoooo napisał:
Mam pytanko mianowicie jakich przedmiotów jest najwięcej na fizioterapii? Kim można zostać po ukończeniu tz co można robić, bo ja chcę zostac masażysta i czy trzeba potem robic na to specjalizacje?
Jak jest różnica między fizjoterapią a fizykoterapią??
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Po ukończeniu można zostać fizjoterapeutą ;) A tak na poważnie to mój kolega po studiach otworzył gabinet fizjoterapii we Wrocławiu. Minęło już kilka lat a jego gabinet (a już właściwie gabinety!) stały się miejscem wręcz kultowym! Poza tym mocno udziela się różnych forach i panelach dyskusyjnych, ale przede wszystkim mocno udziela się i pomaga sportowcom.
 

Marta Wintek

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Fizjoterapia to bardzo ciekawy kierunek - sama studiuję już trzeci rok a więc lada moment koniec licencjatu. Mam taką dorywczą pracę - pomagam trochę bo z praktyk już wiele się nauczyłam więc moja nauka naprawdę przynosi efekty. Mam nadzieję, że zbiore jeszcze troche doświadczenia i wkoncu bede mogła sama zalozyc jakiś gabinet fizjoterapii - masaże to naprawdę rzecz którą uwielbiam. no i pomaganie ludziom;)
 
B

Baska1989

Guest
Jak chcesz zostać masażystą to zastanów się nad szkołą policealną. Po co studiować pięć lat, skoro można uczyć się przez dwa, żeby zdobyć kwalifikacje.. Z tego co wiem, w mojej obecnej szkole - SUKCES EDUKACJI mają taki kierunek i jest on zupełnie darmowy. Od siebie mogę polecić szkołę, która rzeczywiście jest godna zainteresowania bo zajęcia prowadzone przez specjalistów sa na naprawdę dobrym poziomie. Masz tez zajęcia praktyczne, co jest ogromnym plusem. Poecam zapoznać się z ich ofertą :)
 

amerykaninek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
Haha fajnie się czyta teraz tego posta sprzed tylu lat :p
Chciałem się zajmować masażem.... a wyszło zupełnie inaczej jestem obecnie mgr fizjo i terapeutą NDT Bobath :D
 

bartoszak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
damianoooo napisał:
Haha fajnie się czyta teraz tego posta sprzed tylu lat :p
Chciałem się zajmować masażem.... a wyszło zupełnie inaczej jestem obecnie mgr fizjo i terapeutą NDT Bobath :D
Magister no proszę, piąteczka. Tak patrze na ten wątek i jest wiele ciekawych kierunków,ale ja swojego wyboru fizjoterapii na Akademii Polonijnej nie żałuje. W ogóle Częstochowa bardzo mi się spodoba. Dostałem też dobrą pracę i mam się dobrze.
Jedno co mogę polecić przyszłym studentom fizjoterapii : nie poprzestawajcie na studiach, bo niestety to mało.Nauczycie się tego co trzeba, praktyka itd, ale kursy też trzeba zrobić i najlepiej własny gabinet ;)
 

bartoszak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kończyłem fizjoterapię na Akademii Polonijnej. Obecnie pracuje w innym mieście ale w zawodzie. Wyjechałem za kobietą :)
Jeśli chodzi o sam kierunek to myślę, że jeśli kogoś to interesuje to nie ma co się zastanawiać bo ważne w życiu jest to aby pracować w zawodzie jakim się chce i do jakiego będziesz podchodził chętnie. Fizjoterapia nie jest ciężka, ale wiadomo musisz się uczyć, jednak będziesz "pracował" z ludzkim ciałem.... Trzeba pomagać nie szkodzić. Ja ten kierunek polecam bo jest świetna praca po nim!
 

Koocy

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=12pt]Masażysta to nie absolwent fizjoterapii. Po fizjoterapii ćwiczy się z pacjentem, a nie się go masuje, to po pierwsze. Po drugie, fizykoterapia to dział fizjoterapii i obemuje te działy fizjo, gdzie pacjent jest podłączony do jakieś urządzenia i za jego pomocą stymulowany.[/SIZE]
[SIZE=12pt]"moze ktoś wie czy istnieje mozliwośc abym po fizjoterapii pracowała z ludzmi w śpiączce, stanach wegetatywnych itp.?" -> a dlaczego nie? pacjenci często w śpiączce też wymagają fizjoterapii, zwłaszcza, jeżeli doznali urazów, gdzie fizjoterapia jest niezbędia.[/SIZE]
[SIZE=12pt]To mówiłam ja[/SIZE]
[SIZE=12pt]Koocy[/SIZE]
[SIZE=12pt]studenka Fizjoterapii na 5 roku na Wyższej Szkole Mazowieckiej (Mazowiecka Szkoła Medyczna):D[/SIZE]
 
Do góry