Fizjoterapia

amerykaninek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
Mam pytanko mianowicie jakich przedmiotów jest najwięcej na fizioterapii? Kim można zostać po ukończeniu tz co można robić, bo ja chcę zostac masażysta i czy trzeba potem robic na to specjalizacje?
Jak jest różnica między fizjoterapią a fizykoterapią??
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Na fizjoterapi najwiecej przedmiotów jest z kinezy i ogólnie z anatomi czlowieka, troche psychologii. no i oczywiście zajęcia praktyczne. Fizjoterapeuta może wykonywac bardziej skomplikowane zadania niż masażysta. np ma uprawnienia do wykonywania kriogeniki, leczenie prądami itp. Fizjoterapia od niedawna funkcjonuje tylko na wyzszych uczelniach, wcześniej mozna było robić technika fizjoterapi w studium.
Róznic międzi Fizyko i fizjoterapeuta nie ma żadnych, nazwy stosuje sie naprzemiennie.
 

amerykaninek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
a co to jest ta kriogenika?? i czy ciężkie te studia?? a są jakies zajęcia praktyczne związane z masażami??
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Krogenika- leczenie zimnem, studia jak studia, trzeba znac dobrze anatomie człowieka wszystkie kości, mięśnie, umiec je pokazać poprostu wkuwanko. zajęcia praktyczne zazwyczaj odbywaja się w jakims szpialu lub sanatorium.
 
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
DG
Oczywiście to zależy na jakiej chcesz być uczelni...? Najważniejsze przedmioty to anatomia, kinezyterapia. Trzeba jednak się interesować biologią, żeby takie studia były przyjemne. Jeśli tak jest, to nie będą trudne. Jednak szykuj się na takei przedmioty jak: biochemia, biologia medyczna, biofizyka, biomechanika. Przynajmniej ja takie miałem. Jeśli chcesz tylko być masażystą, to idź lepiej na jakieś kursy. Są chyba 4 stopnie 'wtajemniczenia' ;] . A po studiach fizjoterapii możesz naturalnie pracować w szpitalu w takim samym zawodzie, albo otworzyć własne 'studio', lub poprostu wyjechać na zachód, bo tam jest duże zapotrzebowanie na takich ludzi. No i w tej chwili jest to jeden z najlepszych zawodów, dużo się zarabia. Jednak (już o tym gdzieś pisałem), u nas na wykładzie, chłop mówił, że w tej chwili jest dużo i będzie więcej fizjoterapeutów, więc często takie osoby są wykorzystywane jako pielęgniarki / pielęgniarze. Więc trzeba być ponadprzeciętnym na studiach coby pracować w zawodzie wyuczonym.
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
kto Ci Morfeusz takich bzdur naopowiadal ze fizjoterapia i fizykoterapia to sa nazwy stosowane zamiennie?? fizykoterapia jest jednym z "dzialow" fizjoterapii,no i masazysta jest fizjoterapeuta,bo pod fizjoterapia kryje sie nastepujace dzialy:
balneoterapię (naturalne czynniki dostępne w uzdrowiskach)
klimatoterapię (bodźce klimatyczne)
hydroterapię (kąpiele wodne)
kinezyterapię (bodźce kinetyczne - ruch)
terapię manualną (bodźce mechaniczne i kinetyczne)
masaż leczniczy (bodźce mechaniczne)
fizykoterapię (sztucznie wytworzone bodźce - prąd elektryczny, światło...)
 

wera83

szalona wredotka :D
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z piekiełka :D Ja tam rządzę :P
Cześć
Na fizjoterapii są takie przedmioty jak:
kinezyterapia, fizykoterapia,masaż,patologia,anatomia,psychologia,wf,teoretyczne podstawy z fizjoterapii klinicznej,metodyka,zarys wiedzy o gospodarce.
Jest dużo praktyk związanych z usprawnianiem ludzi,ale praktyk z masażu nie ma.
Fizykoterapia jest to leczenie za pomocą pradów promieniowaniem uv klimatologia i jest dużo fizyki oczywiście podstaw :)

Hej i nie martw się nie jest ciężko jest znośnie :)

Jeśli idziesz na normalne studia dzienne to bedziesz magistrem fizjoterapii a potem można doktorat zrobić. Jeżeli pójdziesz do studium zawodowego to możesz mieć technika fizjoterapii.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
wera83
A na jakiej uczelni studiujesz?
i orientujesz sie moze jakie byly progi ?
 

alexis036

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
:Hello: ..mam kilka pytan i bede bardzo wdzieczna jesli ktos mi na nie odpowie..co moze mi bardzo pomoc w podjeciu decyzji.Chcialabym sie wybrac na studia na kierunek Fizjoterapia albo Kosmetologia.. chcialabym wiedziec jakie przedmioty beda brane pod uwage przy naborze na uczelnie?? :skrzywiony: Jakie uczelnie polecacie w zwiazku z tym??Jakie tytuly moge zdobyc po ukonczeniu tego kierunku?jakie studia lepsze dzienne czy zaoczne?? :/
 

amerykaninek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
no właśnie bo ja chyba na 99% ide na zaoczne i tu jest pytanie czy ktoś z was chodzi na zaoczne i jak te studia wyglądają w trybie zaocznym może macie swoje jakieś "ale"
 

luki2310

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Świdnica
Hejak ja właśnie skończyłem licencjat fizjoterapii na AM we wrocławiu. I z kierunku jestem bardzo zadowolony tylko tej uczelni nikomu nie polecam!!! Jest sporo praktyk w szpitalach i ośrodkach SPA, a nauki nie jest sporo. Fakt trzeba umieć anatomie bo to jest podstawa na tym kierunku, ale reszta to lajcik. naprawde polecam. A jak ktoś zastanawia sie nad kosmetologiącz y fizjoterapią to polecam fizjoterapie, a kosmetologie możesz zrobić jako studia podyplomowe. Miłego dnia :papa:
 

WiktorP7

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć.Mam kilka pytań z zakresu leczenia zimnem.Z postu wynika iz temat nie jest ci obcy.Gdybyś był uprzejmy przybliżyć mi temat byłbym wdzięczny.
Mam zamiar otworzyć gabinet związany z krioterapią.sprzęt jak pooglądałem to około 10 tys.nie mówię o komorze(ta to o ile dobrze pójdzie to przyszłość).Mam natomiast problem co zrobić z peronelem.Myślę na razie o jednej osobie ale z odpowiednia wiedzą i praktyką.Jestem z podkarpacia.
Gdzie tu zapukać ? czy znasz może działające gdzieś takie gabinety?
Pozdrawiam Wiktor
mój adres to mwp17@interia.pl
 

baraneek

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hmm. a czy po fizjoterapii można zajmować się terapią z końmi, lub psami dla chorych dzieci?
 

agap

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ech...ja to jestem głupia..jestem na profilu humanistycznym(nienawidze historii ale to szczegół),lecz od zawsze fascynowała mnie medycyna itp.Nie wiem co we mnie wstąpiło i nie poszłam na biol-chem.W przyszłośći chciałabym studiować fizjoterapie w Krakowie.Wyczytałam,że na maturze potrzebny jest rozszerzony WOS lub biologia.Wos będę zdawać rozszerzony,ale biologia..teraz to nie ma szans...i w związku z tym mam pytanie.Jakie wy przedmioty musieliście zdawać,czy bez biologii mam jakies szanse studiować fizjoterapię?Ech..tak sie koncza nieprzemyslane wybory;/Pozdrawiam.
 

agap

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mam prośbę-jeżeli ktoś studiuje fizjoterapię/fizykoterapię na UJocie lub innych krakowskich uczelniach prosze sie zgłaszać na PW :D
thx
 

ma_dziu_nia89

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
moze ktoś wie czy istnieje mozliwośc abym po fizjoterapii pracowała z ludzmi w śpiączce, stanach wegetatywnych itp.?
 

wyalienowana

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Chechło-Klucze
witam,ja też jestem z okolic Krakowa a własciwie miedzy Krakowem a Katowicami. Na maturze zdaje biologie niestesty ze względów na warunki w jakich rocznik 88 jest zmuszony zdawać ta mature póki co na podstawowym ( gdybymnie zdała rozszerzonego to na bank nie zdaje tez podsaw ;/ masakra ). To jest dużym minusem i utrudnieniem ,no ale do rzeczy...

Na krakowskim AWF (w Katowciach zresztą też) jest coś takiego w rekrutacji jak test sprawnosciowy.
Czy ktoś przecodził coś takiego i mógłby opisać jak to wygląda.Wiem że większość info.jest zamieszczona na str.z rekrutacją ale to zawsze jakoś tak pewniej usłyszeć ( zobaczyć? ) na własne oczu od kogoś kto już to ma za sobą ;)
 
Do góry